Реклама
Реклама
11.10.16 09:15

Із лінії фронту - додому. Як у Черкасах захищають своїх героїв


Реклама
Із лінії фронту - додому.  Як у Черкасах захищають своїх героїв

 

Трагічні події на Сході України , починаючи із весни 2014 року і понині, коли відбувається військова агресія із боку Російської Федерації, сформували у нашій державі новий соціальний прошарок населення – учасник АТО.

Це люди, які у складний для країни час взяли до рук зброю і пішли захищати свою землю та її жителів від дій агресора та окупанта. Одні чоловіки пішли на фронт у якості добровольців, а інші – за контрактом або за призовом.

У будь-якому разі ці люди є героями. Однак, на жаль, сьогодні далеко не завжди держава може гідно “відплатити”  військовим або сім’ям загиблих. Видання Zmi.ck.ua дізналося, а як у Черкасах влада піклується про учасників АТО за допомогою міських ресурсів.

“Раніше була поширена практика, коли людина тривалий час часу знаходиться на фронті, однак з певних причин не може отримати статус бойових дій.  Є випадки, коли доходило до абсурду:  бюрократичний процес  тривав роками. Тому нами була прийнята програма, щоб із місцевого бюджету відшкодовувати плату за комунальні послуги до того моменту, поки військовий офіційно не отримає статусу учасника бойових дій. Тоді він матиме змогу повноцінно стати на державну програму підтримки”, - коментує заступник міського голови Геннадій Шевченко.

За словами директора департаменту соціальної політики Оксани Мовчан, на 2017 рік у програму підтримки учасників АТО та їх сімей були внесені і вже ухвалені членами виконкому зміни щодо надання одноразової  матеріальної допомоги на ремонт житла для сімей загиблих учасників АТО.  

Згідно її положення, така допомога буде надана сім’ям Зайцева М. В., Петріва І. О., Вінніченка В. П., Гречаного В. В., Єпіфанова С. П., Бойка В. А., Подолянчука Є. П., Вергая В. М., Панченка О. А.

“Цьогоріч трьом сім’ям прикордонників було надано 60 тисяч гривень із міського бюджету. Від держави вони отримали у власність квартири, однак коштів зробити там ремонт не було. Тому вони звернулися за допомогою до міської влади. Але у Черкасах є ще сім’ї, які втратили близьких на війні.  Тому довелося враховувати , щоб не вийшла несправедлива ситуація, коли одним наче все, а іншим – нічого”, - зазначила у коментарі Zmi.ck.ua Оксана Мовчан.

Разом з тим, вона додала,  що у департаменті соціальної політики учасники АТО та члени їх родин можуть отримати цілий ряд послуг. Наприклад, щодо забезпечення путівок для реабілітації та оздоровлення, виділення матеріальної чи соціальної допомоги, оформлення пільг.

“Також ми допомагаємо із оформленням оздоровчих путівок для дітей АТОвців, щоб вони мали змогу повноцінно відпочити і набратися сил”, - уточнила Оксана Мовчан.

Окрім того, діти АТОвців за рахунок міського бюджету можуть безкоштовно харчуватися у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

У Черкасах жодному військовослужбовцю, який претендує на оформлення інвалідності та має відповідні для цього документи, ще не відмовили в її оформленні.

В цьому журналіста Zmi.ck.ua запевнили у “Черкаському обласному центрі медико-соціальної експертизи ЧОР”.

Медики зазначають, що із повагою ставляться до військових та їхнього подвигу, тому питання недовіри ще жодного разу не стояло.

У Черкасах з  2015 року почали активно встановлювати меморіальні дошки у навчальних закладах на честь загиблих героїв, які колись там навчалися.

Так, у школі №30 навічно вшанували пам’ять Андрія Терещенка, у школі № 28 – Віталія Вергая, у школі №26 – Ігоря Момота, у школі №3 – Євгена Подолянчука,  у Першій міській гімназії – Павла Лазоренка, колегіумі “Берегиня” – В’ячеслава Галву, гімназії №31 – Сергія Амброса, у Черкаському професійному ліцеї – Володимира Самишкіна, в інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля – Ігоря Бойка та Олексія Панченка. Також біля будівлі залізничного вокзалу встановили  меморіальну дошку  на честь Володимира Ложешнікова.

Працює черкаська влада і над оновленням медалі “За мужність і героїзм”.  

Члени виконавчого комітету вже затвердили її новий екскіз. Тепер справа залишилася за депутатами Черкаської міської ради на сесії.

Також на вулицях Черкас було розміщено соціальну рекламу на сітілайтах, на яких зображені загиблі черкаські Герої.  Таким чином, містяни кожного дня можуть побачити обличчя тих людей, які захищали на фронті їхнє мирне життя.

Варто відзначити, що на честь черкаських АТОвців вже  перейменовані наступні вулиці у Черкасах:

Луначарського - Генерала Момота;

Крупська -  Володимира Ложешнікова;

Нижня Комсомольська - Євгена Подолянчука;

Орджонікідзе - Сергія Амброса;

Руднєва -  В’ячеслава Галви;

Чичеріна -  Ігоря Бойка;

Маршала Батицького – Віталія Вергая;

Ярослава Галана -  Олексія Панченка.

А також провулки:

Орджонікідзе – Молодшого сержанта Каравайського;

Рози Люксенбург - Миколи Калашника;

Фурманова - Майора Зайцева;

Чапаєва - Капітана Лифаря.

У Черкасах до останнього часу не було меморіалу загиблим АТОвцям, але 24 серпня, неподалік Пагорба Слави, було відкрито памятник легендарному прикордоннику Ігорю Момоту, який загинув на Донбасі у липні 2014 року.  Фактично він є символом боротьби всіх загиблих черкаських воїнів за незалежність своєї держави України.

“На жаль, 23 військовослужбовців – жителів міста Черкаси, не повернулися додому. Не дочекалися їх батьки, дружини, діти.  Пішли першими, кращі патріоти нашого міста. Усією громадою ми провели їх – героїчно загиблих, в останню путь. Але найбільше бажання всіх наших громадян – щоб нарешті в нашій державі запанував мир, щоб вона була єдина, соборна і неподільна, а наші хлопці всі були живі й здорові”, - зазначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

На сьогодні до міської ради надійшло вже 1200 заяв на виділення земельних ділянок у межах землі. Однак головною проблемою є те, що у місті немає стільки вільних територій. Тому зараз при міськвиконкомі була створена спеціальна на комісія, куди увійшли представники військовослужбовців, які воювали на Сході України.  Цей орган безпосередньо контролює хід виділення в Черкасах земельних ділянок для  учасників АТО.

Найближчим часом на сесію міської ради буде винесено рішення про виділення 70 земельних ділянок у мікрорайоні “Лісовий” (колишній Луначарський), а також ще 90 ділянок у різних частинах Черкас.

“Переважна більшість АТОвців хочуть отримати землю із метою її наступного перепродажу, оскільки поліпшувати свої житлові умови (будуватися) переважна більшість немає можливості. Тому я пропонував варіант, що міська влада викупила ці землі. Таким шляхом вже пішли у Києві. Однак ще потрібно ретельно вивчити цей досвід”, - говорить Геннадій Шевченко.

За його словами, також є проекти надання житла 10-20 учасникам бойових дій шляхом об’єднання отриманих ними земельних ділянок та залученням інвестора.

“Він будує багатоповерхівку і відшкодовує відповідну кількість квартир для цих АТОвців. Таким чином, поки відбувається будівництво, інвестор не платить місту оренду за землю. Подібні проекти вже успішно діють у Сумах та Вінниці. Тому я думаю, що найближчим часом представники міськвиконкому поїдуть вивчати такий механізм для реалізації ”, - зазначив заступник міського голови Черкас.

Міська влада передала у пільгову оренду учасникам бойових дій на Сході колишній дитячий садочок площею 2,5 тис. кв. м, щоб на його базі створили центр комунікації.  В ньому буде розташований хостел для військових, музей та пункт соціально-психологічної допомоги.

Там АТОвці зможуть спілкуватися між собою та ділитися тими проблемами, які виникають у повсякденному житті та спільними зусиллями їх вирішувати.

Також у цьому центрі люди матимуть змогу отримати психологічну допомогу від професійних фахівців.

Військовослужбовці власними зусиллями приведуть його до ладу та облаштують, як будуть вважати за потрібне.

За словами директора  Черкаського міського центру зайнятості Оксани Щербак, cьогодні на обліку серед безробітних перебуває 215 учасників АТО.  Більша половина із них має вищу середню освіту і фах. Лише маленький відсоток тих осіб, які мають у своєму розпорядженні лише закінчену середню освіту.

“Для усіх них пропонується вся наявна база вакансій. Також є можливість пройти професійну переорієнтацію, відкрити свій бізнес  чи взяти участь у громадських роботах. Дехто користується такою нагодою, а дехто – навпаки воліє продовжувати стояти на обліку. Адже державою гарантовані соціальні виплати по безробіттю”, - зазначила Оксана Щербак.

За її словами, також є загальнодержавна проблема із нелегальним працевлаштуванням. Мовляв, людина стоїть на обліку і паралельно може десь неофіційно працювати та отримувати  зарплату в конверті.

Підготував Сергій Стасько

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#АТО #допомога

Останні новини

23 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
19:16
На Уманщині чоловік зґвалтував та задушив жінку, яку збив на дорозі
17:21
Водія черкаської маршрутки, який порушив ПДР в центрі міста, притягнули до відповідальності (ВІДЕО)
17:13
Біля черкаського санаторію заклали сад магнолій та сакур
16:46
На Золотоніщині чоловік зарізав свого товариша
16:12
Екснардеп від Черкас Поплавський запартнерився із міською радою
15:51
У Черкасах оновили меморіальну дошку пожежному
15:10
Черкащанин за 10 тисяч доларів хотів допомогти ухилянтам перетнути кордон
14:46
На війні загинув уманчанин
13:34
Деякі черкаські вулиці та бульвар залишились без світла
13:05
У Черкасах чоловік жорстоко побив свою дружину
12:43
У Черкасах розшукали дівчину, яка загубилася
12:03
Конфіскували квартиру: жителька Черкас отримала вирок за фотографування наслідків авіаудару
11:34
У Смілі проведуть в останню путь військовослужбовця
10:54
На Черкащині синоптики прогнозують грози
10:15
У Черкасах десятки будинків лишились без електропостачання
09:50
На Черкащині браконьєр наловив риби на майже 100 тисяч
09:33
На Звенигородщині матері загиблого військового передали бойовий прапор його бригади
08:02
Над Черкащиною вночі збили ворожі цілі
22 квітня 2024
20:04
Військового з Чорнобаївщини візначили медаллю
19:04
Черкащан попереджають про відсутність гарячої води за деякими адресами
18:05
Житель Черкаського району ухилився від призову та проведе до 3 років у в'язниці
17:03
Спіймали "на гарячому": на Черкащині чоловік збував нарковмісні пігулки