22.09.20 11:43

Як черкащани можуть зробити свої будинки більш енергоефективними?Як черкащани можуть зробити свої будинки більш енергоефективними?

 

Зберегти тепло в багатоквартирних будинках може допомогти проведений енергоаудит. Він дозволяє оцінити технічний стан будинків та дає інформацію про те, скільки грошей можна зекономити, якщо вчасно провести ремонти та утеплити будинки. Учора, 21 вересня, представники громадської спілки "Асоціація ОСББ "Наша спільна справа" та ПП ТОП-ІНФОРМ обговорили та презентували програму проведення енергоаудиту в Черкасах разом із представниками міської влади.

За словами енергоаудитора, представника компанії ТОП-ІНФОРМ Сергія Гнатенка, відповідно до закону "Про енергетичну ефективність будівель" кожна будівля повинна мати проведений енергоаудит, який допоможе підходити до вирішення капітального ремонту більш правильно.

"Асоціація ОСББ "Наша спільна справа" проводить роз’яснювальні роботи серед тих будинків, які вже мають ОСББ та допомагає їх створити тим, які не мають. За словами заступниці ГС Асоціація ОСББ "Наша спільна справа" Тетяни Іванюк, їхня спілка також інформує представників ОСББ про Фонд енергоефективності та програму "Енергодім".

"Кожен будинок із ОСББ може взяти участь у цій програмі й зробити енергоефективні дії у своєму будинку. Це підвищить комфорт проживання у будинках та зменшить витрати на їхнє утримання", – зазначила Тетяна Іванюк.

Їхня асоціація співпрацює з компанією ТОП-ІНФОРМ, яка надає послуги з проведення енергоаудиту. Компанія виконала наразі 49 енергетичних аудитів ОСББ для Фонду енергоефективності, серед них понад 20 відсотків ОСББ із Черкас. На ринку працює 15 років та є партнером "Укргазбанку", який надає програми кредитування бізнесу та ОСББ для енергоефективних заходів.

За час свого існування ПП ТОП-ІНФОРМ виконали  аудит понад 1000 громадських будівель (школи, садочки, адміністративні будівлі), а також енергоаудит 86 багатоквартирних будинків, 44 підприємств різних галузей, серед яких є комунальні підприємства.

Зауважимо, що енергетичний аудит – це діяльність, спрямована на зменшення споживання енергетичних ресурсів та економії коштів суб’єктами господарювання.

"Цей продукт може бути цікавий будь-якій формі власності. Вартість енергоносіїв постійно зростає і витрати, у тому числі місцевих бюджетів на оплату постійно збільшується.  Проведення енергоаудиту є першим кроком для зменшення видатків на споживання енергоносіїв і дозволяє конкретно з’ясувати, скільки можна зекономити енергоносіїв, які для цього потрібні інвестиції та який термін", – зазначив керівник підприємства Богдан Ободовський.

Він додає, що метою енергоаудиту є оцінка ефективності використання енергоносіїв. Компанія обстежує об’єкт, визначає, скільки споживається електроенергії, газу та чи це ефективно.

"Під час виконання енергоаудиту ми проводимо аналіз фінансової та технічної документації. Аналізуємо, скільки спожито енергоносіїв за останні три роки та яка їхня вартість. Також робимо інструментальні виміри,які показують параметри мікроклімату всередині приміщень. Ми оцінюємо, наскільки ефективне те обладнання, яке вже встановлено. Потім розробляємо енергозберігаючі заходи, де фахівці по кожному напряму описують, які заходи потрібно виконати, щоб зробити будинок енергоефективним, роблять техніко-економічне обґрунтування", – розповів Богдан Ободовський.

Після надання послуги клієнт отримує повноцінний звіт, в якому є аналіз чинної ситуації, шляхи її вирішення та фінансові інвестиції.

"Зменшуючи споживання енергії газу, можна досягти зменшення собівартості водопостачання та тепло постання. Та зробити для жителів міста Черкаси вартість цих послуг меншою. І отримані від економії кошти залучити для модернізації систем водо- та теплопостання", – зазначив Богдан Ободовський.  

Зауважимо, що в Черкасах уже 18 будинок будуть обстежувати на енергоефективність. Ціна залежить від параметрів будинку. Найменша була 14 тисяч гривень за будинок (три під’їзди, 5-6 поверхів), а найбільша – 52 тисячі (12 під’їздів, 9 поверхів).

Теги: ОСББ, енергоаудит, енергоефективність, тепло
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

31 жовтня 2020
18:19
Заповненість ліжок для хворих на коронавірус у лікарнях Черкаської області становить понад 50 відсотків
17:18
Підприємець із Черкаської області звільнив ставок вартістю майже три мільйони гривень
16:28
Під час пожежі в Черкасах урятували жінку (ВІДЕО)
15:24
Лікують хворих на COVID-19: для медиків із Черкащини спрямували понад 7 мільйонів гривень на доплати (ВІДЕО)
14:31
Місцеві вибори на Черкащині: свої посади зуміли зберегти 11 мерів
13:36
Бив кулаками в стіну, приховувала коронавірус: чому черкащани не поважають медиків "швидкої"?
12:29
Розбиратимуться правоохоронці: понад 70% жителів Сміли залишилися без тепла в домівках
11:25
Борються другий тиждень: у Черкаській області рятувальники гасять торф'яну пожежу (ВІДЕО)
10:49
У Черкаській області до приблизно 15-метрової криниці упав чоловік (ФОТО)
10:17
Нові випадки за добу: в Черкаській області вже підтвердили понад 9 тисяч хворих на коронавірус
09:28
У Черкасах деякі будинки досі залишаються без теплопостачання
30 жовтня 2020
20:13
Завтра в Черкаській області буде хмарна та дощова погода
19:16
На Черкащині створили зону відпочинку біля лісового джерела в урочищі "Апельня" (ФОТО)
18:21
У Черкаській області реконструюють шляхопровід через залізничні колії
17:19
Реконструкція драматичного театру в Черкасах на завершальній стадії (ВІДЕО)
16:30
Переміг на виборах: Тищенко очолив Монастирищенську ОТГ
16:16
Перші симптоми відчув у день виборів: депутат Черкаської міської ради захворів на коронавірус
16:00
У Черкасах хочуть розгорнути тимчасовий госпіталь на 150 ліжок для хворих на COVID-19 (ВІДЕО)
15:49
Зимовий режим: черкаський зоопарк змінює графік роботи 
15:32
Черкащан просять своєчасно передавати покази електролічильника
15:17
У патрульній поліції Черкащини повідомили, скільки службових автомобілів розбили
14:58
На фасаді дитячого садочка в Черкасах створили мурал (ФОТО)
14:30
У Черкасах сталася аварія: постраждалу доправили до лікарні