15.03.19 13:45

Зіставлені ліжка, прострочені ліки та формальні медогляди, - результати моніторингу черкаської школи-інтернату


Реклама
Зіставлені ліжка, прострочені ліки та формальні медогляди, - результати моніторингу черкаської школи-інтернату

 

У Черкаській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів виявили низку порушень.

Про це повідомляють на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У школі-інтернаті навчаються та проживають 117 дітей шкільного віку (1-9 класів) з області та міста. Вихованці закладу потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Більшість з дітей мають порушення зору.

В закладі сформовано 12 навчальних та виховних груп. У частині класних кімнат є мультимедійне обладнання. Однак над дошками відсутнє підсвічування, чого вимагає санітарне законодавство для шкіл, де навчаються діти з порушенням зору.

У школі з дітьми працюють лікар-офтальмолог, лікар-психіатр та лікар-стоматолог. Для корекції зору використовуються спеціальні комп’ютерні програми. Індивідуальні і групові заняття для дітей проводить логопед та практичний психолог.

Вихованці безоплатно відвідують гуртки: інструментальний, вокальний, хореографічний, з риторики. Функціонує кабінет ЛФК, в якому займаються діти, що мають проблеми із опорно-руховим апаратом. Діє кілька спортивних секцій: теніс, футбол, легка атлетика тощо. На громадських засадах у закладі працює театр «Петрушок», гуртки малювання, «Умілі ручки», оригамі. Впроваджуються елементи шкільного самоврядування «Шкільна країна».

Учні повністю забезпечені навчальними посібниками. У бібліотеці достатня кількість шкільної та художньої літератури для дітей. Окрім того для незрячих вихованців є тактильні книги та надруковані шрифтом Брайля із 3D-ілюстраціями.

Однак у медичному пункті виявлено низку порушень. Зокрема, вявлені просрочені медикаменти. Окрім того, було виявлено, що щорічні огляди лікарями медично-профілактичних закладів здійснюються формально. Під час вибіркового вивчення медичних карток дітей з’ясовано, що лікар під час огляду в закладі зробив висновок, що вихованець є здоровим за наявності в нього серйозного захворювання, про що була інформація в медичній документації. Також індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю вчасно не оновлюються.

У закладі обладнано 5 кімнат для дітей, які залишаються на ночівлю. Дві з них – для дівчат, три – для хлопців. У кожній по 12-14 ліжок. Через брак місця, деякі з них встановлені впритул.

У душі відсутні перегородки, двері в туалетних кабінках не зачиняють із середини. Всі ці недоліки призводять до порушення права дітей на приватність.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені листи реагування Уповноваженого до Черкаської обласної державної адміністрації.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#школа #інтернат #діти #порушення

Останні новини

27 квітня 2025
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:38
У Черкасах спіймали водія, у якого вміст алкоголю в крові перевищував норму в 17 разів
15:33
На трасі Київ-Одеса сталася смертельна ДТП
13:22
У Черкасах внесли зміни до зарплат керівників КП
11:45
«Рома» визначилися з недоторканними гравцями – відомо, чи потрапив Довбик у список
09:02
Сили ППО на Черкащині знищили 15 “шахедів”
26 квітня 2025
17:56
У сквері «Юність» запустили фонтани
16:20
У Черкасах розквітла найстаріша сакура
13:57
У Кединій Горі сталася масштабна пожежа: подробиці
11:20
У Черкасах військовому провели складну операцію на серці
10:09
Кураторка Черкащини від «ЄС» задекларувала картини, годинник з діамантами і облігації
25 квітня 2025
20:22
На Уманщині зіштовхнулися легковик та мопед: один із водіїв загинув 
19:20
Стало відомо, за яким графіком курсуватиме деякий громадський транспорт у Черкасах у поминальний день 
18:05
На Черкащині більше трьох сотень мільйонерів показали свої доходи
17:08
Вдарив ножем у грудну клітку та ногу: у поліції повідомили деталі нападу чоловіка на двох людей у Черкасах
17:02
У Смілі прощатимуться із воїном, який загинув внаслідок удару ворожого FPV-дрону
16:35
На Черкащині під час рейду виявили браконьєра
16:01
На Черкащині гримить: оголошено "жовтий" рівень небезпеки
15:50
Військового із Уманщини посмертно нагородили орденом
15:11
У Черкаській області судитимуть посадовця та підрядника за розкрадання майже 2 мільйонів гривень на ремонті дороги
14:49
У Черкасах пляж готують до літнього сезону
14:11
У Черкасах діти працівників дошкілля отримуватимуть безкоштовне харчування в садочках
13:56
На Черкащині під час поминальних днів біля кладовищ чергуватиме поліція