24.12.18 16:27

Школярі не в захваті, батькам подобається: як у Черкасах "зайшов" електронний щоденник?



Школярі не в захваті, батькам подобається: як у Черкасах

Фотоколаж Ірини Назімової

Програма, яку запроваджують у Черкасах, не одразу прижилася в навчальних закладах. Однак перші підсумки – позитивні.

Про це пише "Урядовий кур’єр".

Мама черкаського гімназиста Оксана Зубенко тепер частіше отримує сповіщення в своєму смартфоні: після кожного уроку вона вже знає, як працював у школі її син. Ніщо не омине електронний щоденник: ні прогул, ні зауваження вчителя, ні, звичайно ж, позитивна оцінка. Користується жінка цією програмою з жовтня, відколи її впровадили в Першій міській гімназії і в усіх школах Черкас як пілотний проект. Користуватися новинкою для неї не складно. Потрібен доступ до інтернет-мережі та слід завантажити програму, ввівши логін і пароль. Тоді на екрані смартфона з’являється розклад сьогоднішніх уроків, просте меню — і вже за секунду ґаджет видає рейтинг її сина серед учнів класу, середній бал з визначеного предмета. Ознайомитися із оцінками інших учнів можливості немає. На думку Оксани Зубенко, найкорисніша функція програми — вчасно дати батькам сигнал: потрібно "підтягнути" той чи той предмет. Окрім цього, такий щоденник змушує дитину більше старатися, аби порадувати успіхами себе й батьків.

Про електронні щоденники в Черкасах почали говорити ще в липні. За словами директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергія Воронова, впроваджуючи новацію, він хотів спочатку зрозуміти, як оцінюють її саме батьки.

"Спілкуючись із користувачами програми, зрозумів, що вона їх справді зацікавила, тепер батьки більше уваги приділяють тим процесам, які відбуваються на уроках. Важливо, що видно динаміку — гірше чи краще дитина навчається", — зазначив Воронов.

Щодо такої новації, за його словами, в педагогічних коллективах спочатку був певний супротив.

"Ми збирали в департаменті освіти представників кожної школи, аби навчити їх користуватися всіма інструментами, щоб потім вони навчили кожного учителя в своїй школі. Багато хто з представників шкіл шукав різні відмовки: мовляв, і це погано, й те. Дві міські школи (№12 і №32) першими спробували цю систему ще торік, і зараз вони вже відчули позитивний ефект від новації. Саме слово представників цих шкіл розвіяло сумніви песимістів. Вони довго пояснювали колегам усі тонкощі й переваги новації", - сказав головний освітянин міста.

Для міста, як пояснив Воронов, система електронних щоденників є безкоштовною. Втім, можливо, певні кошти на це виділять.

"Якщо буде вирішено, що електронні щоденники — корисна новація, то плануємо витратити на це певні кошти — саме на обслуговування програми й на забезпечення вчителів планшетами. Близько тисячі планшетів з безкоштовним доступом до інтернет-мережі 3G уже використовують учителі — ці ґаджети безплатно надав інвестор програми, що було однією з умов, чому ми працюємо саме з ним. На кожного учня витрачатиметься близько 80 гривень на рік. Плануємо отримати кошти на цю програму з міського бюджету. Електронні щоденники впроваджують і в інших містах — багато класів в Одесі вже користуються цією програмою. В інших країнах такі новації теж працюють досить вдало. Та для нас важлива оцінка нововведення саме черкаськими вчителями. Вони ж стверджують, що завдяки електронному щоденнику кількість прогулів зменшилася, активність дітей на уроках зростає. Але про ефективність проекту загалом зможемо судити вже після глибокого аналізу на початку наступного року", - зазначив Воронов.

За його словами, одна з умов співпраці з інвестором — можливість коригування програми, тобто внесення туди змін, які педагоги вважатимуть доцільними. Зараз ініціатори впровадження проекту вивчають динаміку успішності класів — щоб бачити, на якому етапі шкільної програми, наприклад, пішов спад успішності. Та й батьки зможуть простежити тенденції в навчанні дитини. Цим проектом зацікавилися і в "Приватбанку" — там пропонують об’єднати його з іншими послугами й створити єдину інформаційну платформу. Це додасть зручності в запровадженні додаткових освітніх послуг. Новація зручна навіть для організації харчування в школі: зранку можна побачити, скільки учнів прийшло до школи, а отже, на скількох осіб потрібно приготувати страви. Ще одна можлива функція — ефективно інформувати батьків про різні заходи у школі і місті загалом. Одним із подальших кроків може стати користування електронними підручниками та книжками. Також планують запровадити зворотний зв’язок батьків із департаментом освіти, чат із класним керівником.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#електронний щоденник #школа #навчання #діти #батьки

Останні новини

29 березня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
09:42
На Черкащині виявили подружжя росіян, які нелегально перебували в Україні
09:07
У центрі Черкас та за іншими адресами тимчасово не буде світла
08:32
Атакували ракетами і дронами: в ОВА назвали наслідки нічної ворожої атаки на Черкащину
00:22
Офіційно: над Черкащиною сили ППО збили ворожі БпЛА
28 березня 2024
20:03
У Золотоноші двоє канівчан розкладали "закладки"
19:04
У Черкасах п'яний водій наїхав на припарковане авто
18:05
У Черкасах на Дніпрі шукають людину
17:02
На Черкащині у понад 55 гектарів неефективно використовуваних земель зміняться власники
16:46
В Умані чоловік збував небезпечний наркотик
16:25
Черкаський Соборний парк передали на баланс комунального підприємства
15:50
У Черкасах зіштовхнулися дві автівки
15:07
Жовтий рівень небезпеки: на Черкащині посилиться вітер
14:47
В уманському виші відреагували на різанину, у якій загинув студент
14:08
У Черкасах пенсіонер повідомив про фейкову підготовку вибуху в квартирі родичів
13:50
Черкаські енергетики терміново звернулися до власників генеруючих установок
13:19
Де автівка збила хлопчика: біля Палацу молоді встановлять світлофор
13:09
Втік, щоб поїхати до дівчини: на Звенигородщині шукали неповнолітнього
12:45
Черкаським піротехнікам передали підсилення
12:19
У Черкасах поліція під час нічних патрулювань звертає особливу увагу на зібрання молоді біля одного із ТРЦ
12:02
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
11:51
У Черкасах для членів добровольчих формувань змінили порядок виплати грошової підтримки
11:31
У Черкасах кухарі дитячих садочків отримуватимуть більшу зарплату