24.05.17 17:30

Реклама

На Черкащині "чорні ріелтори" здають неіснуючі квартири


На Черкащині

 

Чим вигіднішою є пропозиції у галузі нерухомості, тим більшою є вірогідність обману. Наявність печаток, підписів та красномовних обіцянок – далеко не гарантія чесної пропозиції.

Це слід враховувати потенційним покупцям та орендарям квартир та іншої нерухомості. Легковірність  у цьому питанні може вартувати чималих фінансових втрат, – переконані фахівці. Як не потрапити на вудку ріелторів-шахраїв, дізнавався сайт vikka.ua.

Директор черкаського агентства нерухомості Олена Лузан радить перевіряти документи у ріелторів. Показником того, що такій людині можна довіряти є наявність офісу та офіційної реєстрації.

Черкащанка закликає бажаючих взяти квартиру в оренду, або купити чи продати житло, не соромитися та дізнаватися інформацію про осіб, до чиїх послуг вони звертаються.

"Краще, якщо це буде юридична особа або ФОП. Клієнтам слід перевірити у ріелтора документи. У Черкасах є дві ріелторські організації "Союз фахівців з нерухомого майна України у Черкаській області" та "Палата ріелторів Черкащини". Інформація про ріелтора, що реально працює на ринку, має бути там. Принаймні ті ріелтори, що дбають про свою репутацію, зареєстровані там", – пояснює Олена Лузан.

За її словами, ріелтор не має брати грошей заздалегідь.

"До мене приходили люди, які віддали таким чином гроші за оренду квартири. У них на руках були договори, а з житлом обдурили. Частіше, таким чином діють ті ріелтори, що зареєстровані як підприємці, а не як юридичні особи. Вони надають клієнтам перелік адрес, які начебто можна орендувати. Або дають на сайті оголошень повідомлення з фотографіями неіснуючих у Черкасах квартир", – розповідає директор черкаського агентства нерухомості.

Фахівець зазначає, що такі схеми діють по всій території України.

"Трапляється, що ціни виставляють набагато нижчі, ніж ринкові, пояснюючи це якимись вигаданими терміновими причинами. Такі ріелтори просять перерахувати їм гроші на банківську картку, а потім зникають. Ще є схема, коли псевдоріелтори знімають квартиру подобово і здають її на довгий термін", – зазначає Олена Лузан.

Вона порівнює підбір ріелтора з вибором лікаря. Адже, потрапивши на шахрая, людина може втратити чималі гроші. Особливо це стосується операцій купівлі-продажу нерухомості. 

"Декілька місяців тому у Черкасах був випадок, коли ріелтор після того, як взяв задаток, зник. Пізніше з’ясувалося, що він погодинно орендував офіс", – розповідає черкащанка.

Вона підкреслює, що у подібних випадках людині дуже важко буде повернути гроші.

"У сфері продажу та купівлі майна багато юридичних нюансів, які навіть досвідчені юристи, що давно працюють у галузі, бачать не одразу. Бувало, що мені доводилося відмовляти покупців від придбання квартири. З документами на перший погляд було все в порядку, але, розібравшись у питанні, з’ясувалося, що люди не мали права її продавати", – пояснює Олена Лузан.

За інформацією черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, за 2016 рік на території міста зареєстровано 8 кримінальних правопорушень за ознаками ст. 120 КК України – шахрайство. Це без урахування закритих справ.

"Предметом посягання була зазначена нерухомість. З них жодній особі не було повідомлено про підозру в учиненні правопорушення. За характером скоєння найбільше правопорушень здійснюється шляхом шахрайського заволодіння правовстановлюючих документів на частку домоволодіння, квартиру або земельну ділянку та надання державному реєстратору підробленого свідоцтва на право власності на нерухоме майно, отримане внаслідок спадщини", – йдеться у повідомленні Черкаського відділу поліції.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#ріелтори #нерухомість #гроші Реклама

Останні новини

16 серпня 2026
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:22
На Черкащині жінка збирала інформацію про систему охорони та захисту місцевої гідроелектростанції
16:07
«ЛНЗ» впевненно перемагає «Чорноморець»
11:52
На Черкащині вночі сили ППО знищили шість БпЛА
11:30
«Пакунок школяра»: як отримати державну допомогу на Черкащині
09:42
На Золотоніщині збили мотоцикліста
15 серпня 2026
15:33
За стан оглядового майданчика на черкаській дамбі ніхто не відповідальний
13:33
У Черкасах ветеранів запрошують долучатися до тренувань зі стрільби з лука просто неба
11:43
Роками шукали прихований сенс: Хливнюк пояснив про що насправді трек “Вахтерам”
10:50
У поліції повідомили, скільки громадян постраждали через обстріл у Смілі
09:15
Кухарчук був учасником церемонії прощання з полковником Коновальцем
14 серпня 2026
20:06
Черкаська лікарня отримала нове реабілітаційне обладнання
19:03
Понад 500 дітей захворіли на гострі кишкові інфекції на Черкащині
18:16
Частину колишнього оборонного підприємства "Фотоприлад" у Черкасах продали на аукціоні: хто запропонував найбільшу суму
17:09
Прокуратура відкрила провадження через атаку російського БпЛА на багатоповерхівку в Смілі
16:58
На виїзді з Черкас у напрямку Золотоноші відремонтували стелу
16:22
Від майстрів до юних рекордсменів: як "Черкаські богатирі" будують команду майбутнього
15:08
Понад 5,4 млн грн збитків: на Черкащині розслідують справи про незаконний вилов
15:07
Черкаські патрульні супроводили до лікарні авто з жінкою, якій стало зле
13:53
Громада Черкас попрощалася із загиблим військовослужбовцем
13:42
У Смілі обстежили 26 квартир після нічної атаки: десятки вікон вибиті
12:50
Черкащанку судитимуть за збут амфетаміну та зберігання боєприпасів
12:18
У Смілі понад 40 жителів заявили про пошкодження майна після нічної атаки