Реклама
Реклама
16.11.20 14:12

Кандидат у мери Черкас Віктор Євпак: про перший тур виборів, програму розвитку, завищені тарифи та політичну боротьбу


Реклама
Кандидат у мери Черкас Віктор Євпак: про перший тур виборів, програму розвитку, завищені тарифи та політичну боротьбу

 

Кандидат на посаду міського голови Черкас Віктор Євпак, а також депутати міської ради від партії «Голос» Павло Валенчук і Надія Івашкова підсумували перший тур місцевих виборів, а також розповіли про п’ять кроків розвитку міста Черкаси, боротьбу із завищеними тарифами, підтримку Євпака іншими політичними партіями та «брудні» ігри опонента. Про все це та більше читайте в матеріалі.

Про об’єднання з іншими політсилами

Наразі, за словами Павла Валенчука, команда «Голосу» в Черкасах об’єднує навколо Віктора Євпака, як кандидата, який вийшов у другий тур, та навколо програми розвитку Черкас ті політичні сили, громадські рухи та місцевий бізнес, який готовий співпрацювати на основі інтересів міста.

Про свою підтримку Віктора Євпака вже заявили партії «Слуга Народу», «ЄС», «Народний рух України», «Самопоміч», «Демократичний альянс», «Пропозиція».

«Постійно збільшується кількість політичних сил, із якими ми ведемо перемовини. Вони ведуться відкрито й прозоро. Переговори не ведуться навколо розподілу якихось посад. Ми говоримо про інтереси міста. Об’єднання в міськраді може відбуватися не навколо політичних інтересів, щоб місто стало заручником політичної гри, яка відбувається десь в Києві, як це відбувається з чинною владою, а  щоб було об’єднання навколо інтересів міста. Тому всі перемовини з тими політичними силами, які я назвав, ведуться виключно навколо того, що ми маємо спільне бачення розвитку міста. Ми всі погоджуємось із тим, що місту треба аудит, система безпечного міста, інвестиції, робочі місця. Ми розуміємо, що мають бути ліквідовані перекоси фінансування районів. Це те, про що ми зараз говоримо з нашими політичними партнерами. Ми розуміємо, що в багатьох політичних силах, які зараз представлені в міській раді, є люди, які готові будуть поставити інтереси міста вище за вузькопартійні інтереси. Ми сподіваємося, що цей переговорний процес буде врешті-решт успішно реалізований, і ми матимемо мера, більшість депутатів міськради, які будуть голосувати за ці успішні зміни. Ми маємо підтримку тих сил і я вірю, що вона буде не тільки на словах», - зазначив Павло Валенчук.

Віктор Євпак додає, що під час проведення зустрічей на підприємствах відчуває підтримку й від них.

«Вони бачать, що зміни прийдуть до них. Ми говоримо, як про великі так і про маленькі підприємства: IT-сфера, підприємства технологічні, Бон Буассон, третій за величною постачальник солодкої води, Ньютон і багато інших. Це також багато промислових підприємств, які потребують інвестицій, потребують створення нових робочих місць, а також і комунальні заклади», – зазначив Віктор Євпак.

Додав, що на сьогодні партія «Голос» у Черкасах має 22 голоси, що є більшістю. Це «Голос» - 6, «ЄС» – 7, «Слуга Народу» – 8 і голос мера – 1.

«Ми очікуємо, що представники інших партій також долучаться. Мене взагалі дивує, я хтось може проголосувати проти системи безпечного міста чи проти рівномірного фінансування міста», – сказав Віктор Євпак.

Про наклепи з боку з Бондаренка та Коломойського

Віктор Євпак зазначає, що політична боротьба, яку веде його опонент Анатолій Бондаренко, інколи виходить за межі дозволених речей, зокрема, коли переходять на особистості, на сім’ю.

«Але я знаю і вірю, що черкасці розумні люди й голосують холодною головою та розумом  і бачать, де є брехня, де є міфи, а де є правда. І все це показує одне: це агонія влади, яка думала, що вона переможе в 70 відсотків у першому турі, наобіцяла багато всього, можливо, навіть взяла грошові обов’язки перед власником «За майбутнє» Коломойським та іншими людьми, які є негласними. Друзі, ми будемо реагувати, ми будемо казати, де це логічно, де правда, а де неправда. Я не буду виправдовуватися, якщо вони придумають якийсь факт, наприклад, що Євпак їсть дітей на сніданок, але все, що стосується розпуску міського самоврядування, закриття спортивних шкіл, будівництва могильників – то все брехня. Щоб зманіпулювати людьми. Наша повістка дня – це розвиток міста, робочі місця, безпека, аудит, зменшення тарифу. Ми будемо говорити про це до дня тиші й робити після 22 листопада», – заявив Віктор Євпак.

Про перший тур виборів 

За словами депутата міської ради від партії «Голос» Павла Валенчука, команда розраховувала на хороший результат у місцевих виборах, однак для багатьох він став сюрпризом.

«Нам багато говорили про те, що ми молодці, але в нас нічого не вийде. Бо політика не для таких, як ми. Вона для тих, хто вміє робити закулісні домовленості. А результати виборів показали, що нова команда, яка ніколи раніше не була задіяна в міській політиці, але проводила активну громадську діяльність, команда, яка не мала високих покровителів чи підтримки олігархічних сил і незрозумілих джерел фінансування, змогла пройти й зможе показати, що чесні й правильні люди з хорошими цінностями можуть прийти до влади й змінити її на краще», – зазначив Павло Валенчук.

На місцевих виборах 25 жовтня команду «Голосу» підтримали понад шість з половиною тисяч черкащан. Це дозволили завести до міськради шість депутатів. Більше восьми тисяч людей підтримали політичну силу на виборах до районної ради, що дозволило до новоствореної районної ради завести чотирьох депутатів.

За словами Павла Валенчука, в цілому черкаський осередок «Голосу» показав чи не найкращий результат серед усіх осередків цієї партії по Україні.

«При тому, що ми не вважались опорним регіоном для цієї політсили. Але я реально бачу, що наша команда, яка об’єднує багато професіоналів на чолі з Віктором Євпаком, справді може показати хороший результат. Я думаю, що це добрий сигнал для міста Черкаси. Є надія,  що політика може змінитися загалом і для України. І ви бачите, що дуже багато різних політичних сил ці сигнали ловлять. Тобто в різних політичних силах, люди, які справді прагнуть якісних змін, починають висловлювати підтримку нам», – сказав Павло Валенчук.

Про перші кроки на посаді міського голови

Програма Віктора Євпака та партії “Голос” складається із 10 пунктів: створення робочих місць та залучення інвестицій; запровадження програми «Безпечне місто»; розвиток освіти; оновлення та розвиток медичної галузі; вирішення житлово-комунальних питань; реформа транспортної системи в місті; вирішення екологічних питань; створення «Розумного міста»; розвиток набережної, а не її забудова; перехід до нових принців управління містом тощо.

Під час пресконференції Віктор Євпак закцентував увагу на п’ятьох перших кроках, які втілить на посаді мера.

Аудит

Мета аудиту – це зрозуміти, в якому стані нова влада приймає місто. Він передбачає повну інвентаризацію. Він  буде тривалий у часі, тому що передбачає повне перерахування всього.

«Ми хочемо провести не аудит для аудита, не аудит для піару, щоб сказати, що ми інші. Будь-який міський голова чи то з досвідом, чи то без досвіду не розуміє, які договори довгострокові підписані були, з якими підрядниками, які активи є в комунальних підприємствах, який штат, які землі є у комунальній власності тощо», – зазначив Віктор Євпак.

За його словами, у перші кілька місяців планують проаудитувати основні пункти, які важливі для життєдіяльності міста. А зробити це має одна з ТОП-10 аудиторських міжнародних, визнаних фірм. Аудит зробити мають саме вони тому, що такі компанії зацікавлені виконати його прозоро, адже на кону їхня репутація. Заключення аудиту – це документ, який можна назвати певним знаком якості. Він має велику силу за межами Черкас, і за межами України.

«Ми як команда, яка розуміє, що нам треба буде залучати іноземні інвестиції, залучати інвесторів, залучати потенційно іноземні фінансові організації на найбільш вигідних умовах для міста, тому й хочемо залучити таку компанію й провести аудит. Адже такі інвестори вимагають рішення подібного аудиту. Ми зробимо цей аудит, щоб зрозуміти, в якому стані приймаємо місто, щоб наша команда не казала перший рік, що це все погано, це попередники. А щоб ми вийшли і сказали, що ось відправна точка, реальна, тут ми приймаємо місто. Наприклад, я неодноразово чую, що місті Черкаси в бюджеті є дірка розміром у 300 мільйонів гривень. Це жах. І аудит це покаже», – зазначив Віктор Євпак.

За його словами, такий аудит надалі планують проводити кожного року, аби побачити динаміку змін.

«Кожен рік я хочу, щоб цей аудит показував кращий і кращий стан речей. Це потрібно для інвесторів. Інвестор може побачити, що ситуація важка, місто було прийнято  у важкому стані, але в динаміці видно, що Черкаси розвиваються. Так само, як ми казали в першому турі, що ми починаємо не з найкрутішим рейтингом, але в динаміці ми набираємо все більше голосів», – сказав Євпак.

Робочі місця

За словами Віктора Євпака, створення робочих місць є коренем всього розвитку Черкас, адже місто розвивається тільки за рахунок бюджету або інвестицій. Бюджет наповнюється за рахунок податків, а вони сплачуються платниками податків – підприємцями або працівниками установ. Наповнення бюджету залежить від прибутку, тобто від заробітної плати. Що більше буде зарплат і що вищими вони будуть, то більше буде йти податків і більше буде наповнюватися бюджет. А це в свою чергу дозволить розвивати й наступні кроки.

«Як людина, яка знайома з управлінською діяльністю, заведенням інвестицій, створенням робочих місць, я розумію, що це частина розвитку міста, якій було менш всього приділено уваги за останні п’ять років. Конкретно ми бачимо в бюджеті розвитку міста Черкаси в цьому році, який становить 637 мільйонів гривень на економічний розвиток закладено тільки 300 тисяч гривень. Це неправильно й це потрібно вирішувати швидко. У нас є конкретне напрацювання», - каже Віктор Євпак.

За його словами, вирішити це питання можна, створивши агенцію розвитку міста. Суть її полягає в тому, що там працюватимуть професійні управлінці, які пакуватимуть місто в картинку, яка буде цікавою інвестору. Вони досліджуватимуть конкурентні переваги з іншими містами, які типи інвесторів легше завести, створюватимуть для них умови.

«Усе це треба в Черкасах починати майже з нуля, тому що раніше цьому питанню мало приділялося уваги», – зазначив Віктор Євпак.

Система «Безпечне місто»

Програма «Безпечне місто» – базова потреба містян. Віктор Євпак зазначає, що йдеться не про аморфні речі, а про конкретні програми, за які можна буде голосувати вже на першій сесії. Зокрема, про відеоспостереження. Додає, що за його інформацією вже навіть куплені камери, однак чомусь досі не встановлені.

«Коли я був у Києві на форумі «Розумне місто», то голова МВД Києва звітував, що після запровадження цієї системи криміналітет упав до 80 відсотків. Нам треба повторити цю історію в Черкасах. Мені розповідають люди, які працюють у міськраді, що камери закуплені, але не поставлені. Чому? Тому що тоді відео з цих камер є доказовим юридичним фактом корупції. Наприклад, якщо камери знімають у лютому, що їздять машини й прибирають щось типу снігу, а снігу по факту немає, то відео з цих камер може бути залучене в судовому процесі. Тому ця влада не хоче, щоб за нею слідкували. Ми будемо відкриті до цього», – зазначив Віктор Євпак.

Додає, що вся ця система буде якісно налаштована експертами та зведена в одну диспетчерську, де працюватимуть експерти. Програма буде налагоджена з правоохоронними органами. Це будуть не просто камери, вони можуть відслідковувати рух автомобілів, які украли. Також у програму «Безпечне місто» входить  і встановлення світлофорів, освітлення.

Тарифи

За словами Віктора Євпака, тарифи – це головний біль Черкас. Додає, що з експертами досліджував це питання протягом як мінімум 2,5 місяців і бачить, що тарифи можна зменшити.

«Можна зменшити тарифи ТЕЦ та «Черкаситеплокомуненерго», звівши їх разом в одну кімнату, відкривши повні карти, як формується тариф, яка там інвестиційна складова, яку повинен контролювати мер, а він не контролює. Адже коли він підписує своїм договором і для ТЕЦ, і для «Черкаситеплокомуненерго»  інвестиційну складову, яку ми платимо, він повинен контролювати, що в кінці інвестиційної програми якість послуг стає кращою і ми платимо менше. Але як результат ми платимо більше. Я бачу, де реально можна понизити ціну так, щоб і підприємство було не збиткове, й люди платили менше.  Це не популістичне гасло. І наш ворог не підприємство, а чинний мер, який п’ять років це питання взагалі не контролював», – зазначив Віктор Євпак.

Депутатка від партії «Голос», юристка Надія Івашкова зазначає, чинна влада завезла в місто монополіста, від якого неможливо добитися якоїсь звітності та поторгуватися щодо ціни на вивезення великогабаритного сміття.

«Ведучи десятки судових справ, я розуміла ще до того, як почала балотуватися про те, що це відбувається за підтримки міської влади, немає політичної волі, щоб вирішити це питання на користь міста. На сьогодні ця політична воля є. Ми готові боротися за права містян», – зазначила Надія Івашкова.

Рівномірний розвиток усіх районів

Віктор Євпак розповідає, що два роки тому він просив експертів зробити лікбез по тому, як формується бюджет міста, довелося вивчати велику кількість Exel-документів, які є важкими для сприйняття звичайними громадянами. Після цього з’явилася програма MapaMoney – на ній на мапу було перекладено візуально розподіл грошей по районах.

«Ми побачили, що в Черкасах є кілька привілейованих районів, які засіваються з місцевого бюджету, роками отримують фінансування. І є райони, які люди в себе називають гетто. Вони недофінансовані. От я не відчуваю бюджет в цьому році 637 мільйонів. Я не відчував за п’ять років бюджет 2,5 мільярди гривень. Так само її відчули район «Д», «ПЗР», «Сімсотка», «Сєдова» тощо. Такої справедливості не повинно бути», – зазначив Віктор Євпак.

*Іміджева реклама 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#політика #вибори #місцеві вибори #Віктор Євпак #міський голова

Останні новини

23 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
08:02
Над Черкащиною вночі збили ворожі цілі
22 квітня 2024
20:04
Військового з Чорнобаївщини візначили медаллю
19:04
Черкащан попереджають про відсутність гарячої води за деякими адресами
18:05
Житель Черкаського району ухилився від призову та проведе до 3 років у в'язниці
17:03
Спіймали "на гарячому": на Черкащині чоловік збував нарковмісні пігулки
16:57
На Черкащині чоловік проведе більше 5 років за ґратами за крадіжки
16:19
На Золотоніщині жінка захворіла на ботулізм
15:47
На Звенигородщині попрощаються ще з одним захисником
15:30
У Смілі чоловік торгував психотропами
14:52
У Черкаському художньому музеї презентують онлайн-виставку про Маріуполь
14:27
Військового із Катеринопільщини відзначили нагородою
13:50
Черкащан попередили про можливий мороз
12:26
Агент рф їздив Черкащиною та шукав ППО “Patriot”
12:11
На Черкащині зафіксували понад 4 тисячі хворих
11:49
Харківщині від Черкащини доправили вантаж підтримки
11:35
У Черкасах в останню путь провели двох військових
10:59
Скільки новонароджених з'явилося за тиждень у Черкасах
10:37
У Черкасах дерево впало на припарковане авто та торговельний павільйон
09:52
На Звенигородині прощатимуться із воїном
09:29
Черкаські боксери посіли перше місце чемпіонату України серед студентів
21 квітня 2024
17:30
На Черкащині за ніч випало 60% місячної норми опадів
15:06
В Умані можна відвідати фентезі-парк