08.07.20 09:37

Дмитро Кухарчук: “У "Нацкорпусу" є кандидатура на вибори мера Черкас, яка може вразити усіх”Дмитро Кухарчук: “У

 

Він один із найбільш помітних політиків Черкас. Його дії та висловлювання знаходять серед черкащан як підтримку, так і нерозуміння. Але байдужих до його діяльності важко знайти.

Лідер черкаського “Нацкорпусу” Дмитро Кухарчук ексклюзивно для Zmi.ck.ua розповів про плани його команди на найближчі місцеві вибори, а також відповів на питання, які давно вже цікавили черкаський громадсько-політичний соціум.

Про висновки зі своїх перших виборів

- Сподівався на набагато кращий результат. Як завжди, це ні для кого не новина, що під кожні вибори з’являються нові політичні партії, які розкручуються на всеукраїнському рівні. Не серед партій, а серед людей я посів насправді перше місце, тому що “Національний корпус” на всеукраїнському рівні, на жаль, не має тих рейтингів, які я показав на парламентських виборах.

Тому можна ясно констатувати, якщо Шпак, Євпака тягнув рейтинг їхніх політичних партій, бо це парламентські політичні сили, то я все на своїх плечах ніс. Спілкування з людьми – це цікавий момент, бо насправді я зрозумів, наскільки людям у Черкасах не цікава глобальна політика, наскільки вони не розуміють, які функції мають виконувати депутати України. Люди просто думають, що от маю приходити, ставити галочки, робити їм дороги. Одразу казав, що таких речей не буде. Виступаю за глобальні концепції, які дадуть можливість створити нове.

Про фінансування компанії:

(У Дмитра булла одна із найбільш ефектних і дороговартісних кампаній із. кандидатів у народні депутати по 194 округу. - Ред)

-Так, це взагалі не секрет. Це відкриті дані, які є на сайті НЗК. Люди просто вносили свої кошти. Якщо говорити про великі суми, то дві чи три людини не є членами політичної партії “Національний корпус”. Більшість людей – це саме представники партії, підприємці, які побачили в мені, певно, такий шанс для України. Думаю, що це шанс не для них, тому що ніколи нікому абсолютно нічого не обіцяв. Я говорив про те, що стану депутатом і буду створювати рівні умови для всіх, яких у нас сьогодні немає, зокрема для бізнесу.

Про виступи на телеканалах, до яких має відношення Віктор Медведчук:

Він опосередковано володіє “Zik”, “112”, “NewsOne”. На превеликий жаль, уже перестали запрошувати. Завжди з радістю ходив. Теж саме робив, якби запрошували на канали Порошенка. Розумію, що багато людей дивиться ці телеканали, і чому не використовувати ці інформаційні площадки для розповсюдження власного погляду. Якщо ми цих людей кинемо на призволяще, дамо можливість дивитися й слухати тільки тих виродків, які там виступають, то в них може скластися хибне враження, що ці люди говорять правду.

-У тебе ніколи не виникало питання: а чому саме тебе запрошують на ці канали, коли ти активно критикуєш їхнього власника?

-Тому що їм потрібен паралельний погляд. Люди теж ставлять питання: “Ну як же так? Не може ж бути тільки “ОПЗЖ” на цих каналах, якщо в парламенті у них 15-16 відсотків, а де всі інші?” Люди ж теж не дурні.

Якось прийшов на ефір. Мені сказали, що буде тема мови. І мене поставили навпроти людини, яка відстоювала позицію, що російська мова має бути другою державною. І вони сподівались, що я буду бризкати слиною, доказувати йому діаметрально протилежний погляд. А я почав їм російською мовою розповідати, що в нас такої проблеми в принципі немає. Мовляв, сам навчався в російськомовній школі, тато був російськомовний, і в побуті теж можу цієї мовою розмовляти. Їм така позиція не треба. Їм від націоналістів потрібна страшилка, яку вони будуть виборцям показувати, ніби ми в чомусь будемо обмежувати людей.

Про команду “Нацкорпуса”, яка йтиме на вибори в Черкаську міську раду:

- У нас це питання ще остаточно не вирішене, поки обговорюємо. Можу сказати, що там 100 % буде Сергій Васильович Амброс. Також буде моя кандидатура, скоріше за все. Також балотуватиметься ІгорЗайчук. Ще поки розмірковуємо про жіночі кандидатури. Від нас балотуватиметься Яна Тябут.  Її багато хто знає в місті, і, можливо, Яна Бондаренко.  Також у нашому списку буде заслужений лікар України Михайло Чередніченко.

Загалом  найбільша проблема місцевих виборів у тому, що є професіонали, які максимально корумповані, яких не можна брати у список. Є молодь зі світлими ідеями, але в них немає досвіду. І найбільше мистецтво політика в тому, щоб знайти золоту середину. Тобто взяти перспективну молодь, яка поки що не має досвіду, але яка має потрібний рівень знань, і взяти людей, які вже мають певний досвід, але це також мають бути люди з мораллю.

Чим народні обранці від“Нацкопусу” будуть кращими за депутатів, які нині працюють в міській раді:

-У цій каденції я не побачив найголовнішого. Так, у нас роблять дороги, сквери, освітлення, cтавлять лавочки. Це доволі непогано, але можна робити набагато краще. Відбувається виключно освоєння бюджетних коштів: депутати зібрались, розподілили кошти. Але немає головного - робочих місць, залучення інвестицій. Головною задачею міської ради та міського голови є не витратити бюджет, а збільшити його. А це можна зробити лише за рахунок того, що сюди будуть приходити інвестори, які вкладатимуть свої гроші у виробництва. А люди ходитимуть на роботу в Черкасах, їм не доведеться їздити в Польщу, Німеччину працювати. І платитимуть податки, які надходитимуть у міський бюджет.

Не будучи при владі, наша команда зуміла реалізувати низку соціальних проектів в Черкасах : це чудовий  соціальний хаб, спортзал, скоро відбудеться відкриття тиру в школі №31. Також допомагаємо у створення Будинку ветеранів.

У нас, на превеликий жаль, не було можливості за цей весь час завести інвестиції. Треба максимально рівні можливості давати всім. І тут головне питання, яке намагаємося вже два роки протягнути, і маємо величезний супротив з боку міської влади – це безпечне місто. Це гарантія підприємцям, які сюди приїжджатимуть, вони знатимуть, що все буде чесно. Сьогодні в Черкасах люди бояться. За п’ять років наша міська влада не зробила нічого, щоб це виправити.

- Ти назвав проекти, які реалізувала в місті ваша команда. Але якби міська влада не сприяла, у вас не вийшло б це зробити, оскільки були залучені бюджетні кошти…

-Так, були залучені бюджетні кошти. Я думаю, що це не міська влада сприяла, а безпосередньо міський голова Анатолій Бондаренко. Але можна було б реалізувати набагато більше, якби був нормальний владний апарат. Можна було б Черкаси за п’ять років перетворити на місто мрії. Таке як от Маріуполь зараз. Різниця в тому, що там діє програма “Безпечне місто”, є рівні права й можливості, там бізнес нормально почувається. Місто розбудовується. У Маріуполі гарно й приємно бути, особливо порівняно з 2014 роком.

Про джерела фінансування майбутньої виборчої кампанії:

- “Національний корпус”самофінансується. І так було завжди. Я впевнений, що це правильна стратегія. Просити в когось гроші, бути комусь винним, мені здається, що це з самого початку шлях в нікуди. Головне не бути нікому нічого винними, заходити з чистими помислами й творити власне бачення.

Про прогнози на вибори, роботу команди в міськраді та коаліції:

- Згідно з соціологічними дослідженнями ми потрапляємо до наступного скликання Черкаської міської ради і будемо там представлені 8-9 депутатами. Якщо до нас не будуть дослухатися – ми підемо в опозицію. Згадайте сесію 29 січня 2018 року і як ми допомогли ухвалити бюджет депутатам. Міська влада ще не зіштовхувалися з тією опозицією, якою ми можемо бути. Вони зіштовхнулися з нами, як із представниками громадської спільноти, які успішно могли блокувати сесії. А уявіть, що буде, якщо ми будемо депутатами. У нас уже будуть певні юридичні важелі. Якщо депутати і міський голова не будуть дослухатися до нас, то зробимо все, що вони взагалі не зможуть працювати. Ми їм так роботу заблокуємо, що вони взагалі нічого не зможуть робить. Я впевнений, що їм доведеться нас слухати, доведеться відставити свої “хотілки” на другий план і все-таки формувати нормальну коаліцію.

Я не бачу в жодному випадку коаліцій із партіями, типу  “ОПЗЖ”, “Слугою народу”. Ще питання в тому, ким буде представлена “Батьківщина”, “Європейська солідарність”, “Голос” тощо. Якщо там будуть нормальні люди, які будуть готові працювати на благо міста, то будемо шукати якісь компроміси, не беручи до уваги загально-національні орієнтири.

Про кандидатуру на вибори міського голови Черкас від Нацкорпусу”:

-Я хочу, щоб поки це залишилось інтригою. Щоб у жодного із претендентів не було часу щось прораховувати. У нас є кандидатура, яка може вразити всіх. Є варіант, що спробувати власні сили піду і я. Поки що також визначаємось. Думаю, що ми всередині літа зможемо назвати кандидата.

Про критику голови Черкаської ОДА та раптову зміну позиції:

(Кухарчук навіть купував Роману Боднару квиток до Чернівців та вручав дорожну сумку, - Ред).

-Чому я так вирішив? Бо побачив, що всі місцеві так звані “еліти” налаштовані проти Боднара. А це говорить про те, що існує певний конфлікт. Значить у них з ним не все так добре. І я готовий його підтримати. Він не найкращий варіант, а інший у “Слуги народу” в принципі не може бути. Але може бути таке, що пришлють нам зараз незрозуміло кого, який буде розвивати тут сепаратизм, робитиме, щоб ватні партії зростали. Боднар в цьому плані поки хороша людина. Коли ми його хотіли вигнати, то це ще був Боднар, який ні з ким не конфліктував. Коли це став Боднар, який конфліктує з місцевими “елітами”, то він мені сподобався.

- У чому саме полягає конфлікт із місцевими елітами?

- Бачу, що багато хто хоче його позбутися. У Черкаській міській раді в нього почався конфлікт проти забудов на березі Дніпра, вони почали боротися проти браконьєрства. І є ряд інших моментів, зокрема сьогодні черкаський кримінал не може так відкрито робить те, що робив раніше. Він у цьому плані створює в суспільстві напругу. Вони робити схеми продовжують, але тепер їм важче.

Про свої кримінальні справи і можливий “тиск” з АП або правоохоронців:

- Мені хотілось би, щоб ці кримінальні справи якомога швидше в судах розслідувались. Доводились до якогось логічного завершення. Вони цього не хочуть робить, тому що складу злочину немає. Мені інкримінують статтю 294 ККУ “Організація масових заворушень”. У цій справі немає мене як організатора заворушень. Є постраждалі, які просто принципово не ходили на суди того, щоб затримати цю справу, є прокуратура, яка також принципово не ходила на суд.

Мій адвокат говорить, що ця справа, можливо, на роки. Вона не має ніякої перспективи. Але їм вигідно потім казати: “Дивіться, у Кухарчука кримінальні справи є не закриті”. То приходьте на суд, давайте розслідувати.

Тому навіть не можу уявити, як вони можуть на мене тиснути. Ніяких пропозицій не було. Вони розуміють, що я б про це написав, тому їм було б неприємно.

Про бігборди із зображенням кота і сленгом “осьо”, що з’явилися у Черкасах:

- “Національний корпус” у Черкасах ледь не єдина партія, яка існує не на папері. Ми є. Нас можна побачити на вулиці. До нас можна підійти, запитати щось. До нас можна прийти й поспілкуватися, попросити допомогу. Нас багато, ми присутні на різних акціях, допомагаємо. Хтось може нас підтримувати, хтось – ні. Але ми є. Я не знаю інших політичних партій, які так само є.

“Осьо” – це суто черкаське слово, це всі розуміють. Ми на цьому поставили акцент, це місцеві вибори. Вирішили так креативно до цього моменту підійти. Що стосується кота, то ми допомагаємо тваринам. Ми не одноразово допомагали черкаському притулку, котам, які не мають господарів. Я думаю, що це органічне поєднання нас, знайшло відображення на цих бордах. Вони не несуть якогось надсенсу, але мені здалося, що якщо говорити про маркетингові технології, то воно увагу людей привернуло. І не так, як у всіх.

Про власну нерухомість:

- У “Сімейному Люкс” у мене немає жодної квартири. Попри будь-які розповіді про це.  І купувати там не збираюсь. Є татова квартира в Південно-Західному районі, і є квартира, в якій зараз проживаю у мікрорайоні  “Шкільна”. І в моєї дружини є квартира в Південно-Західному районі, яка також дісталась їй у спадок. То якщо все докупи зібрати, то в нас є три квартири. Ці квартири належать нашим родинам уже більше 10 років.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

18 січня 2021
17:30
На Черкащині за минулий рік склали майже 130 протоколів на "лісних" браконьєрів
16:21
У Черкаській області померло двоє чоловіків, які хворіли на коронавірус
15:49
Бив тих, хто не виконував накази: у черкаському СІЗО "наглядачу" оголосили про підозру
15:18
На Черкащині затримали браконьєра, який завдав збитків на понад 11 тисяч гривень (ФОТО)
14:47
У Черкасах чоловікові, який ножем поранив товариша, оголосили про підозру
14:28
Не стало депутатки Черкаської міської ради
14:15
Уряд встановив граничну ціну на газ для населення
13:50
Театр перед мікрофоном: у Черкаській області грають вистави по радіо
13:11
Світла пам'ять: в Черкасах помер журналіст
12:57
У Черкасах дітей-сиріт виганяють із маршруток (ВІДЕО)
12:14
Без жорсткого карантину, але з обмеженнями "помаранчевої зони": в Україні вирішують, як далі боротися з COVID-19
11:53
Ще живою покинув у підсобці: на Черкащині затримали чоловіка, якого підозрюють у вбивстві матері
11:16
Згоріло все: у Черкасах вогонь знищив будинок жінки з дитиною (ФОТО)
10:51
За фактом смертельної ДТП на Уманщині слідчі відкрили кримінальне провадження
10:17
Як навчатимуться школярі Черкащини після січневого локдауну
09:55
На Черкащині за добу COVID-19 виявили у 120 осіб
09:21
У Черкасах на деяких вулицях сьогодні не буде світла
17 січня 2021
18:24
Відпочити, зігрітися, випити чаю з печивом: у Черкасах розгорнули пункти обігріву (АДРЕСИ)
17:39
На Черкащині нагородили кращих працівників поліції
16:40
В ОДА пояснили, чому чекають із відкриттям черкаського театру після ремонту
15:50
Уродженець Черкас був командиром сепаратистів на Донбасі
14:38
"Черкаські Мавпи" покинув атакувальний захисник
13:50
Діти-винахідники з Черкас створюють двигуни, роботів та мобільні додатки