16.10.20 11:05

Cергій Воронов: "До мене підходили з пропозиціями, щоб знайти компромат на мера Черкас"



Cергій Воронов:

 

Результати роботи, оновлена команда, готовність до виборів, перевірки аудиторів, тиск правоохоронців та скандали із закупівлями.

Про це в інтерв’ю Zmi.ck.ua розповів кандидат на посаду міського голови Черкас від партії ВО «Свобода» Сергій Воронов, який став одним із наймолодших претендентів на цю посаду.

Із чим команда ВО «Свобода» іде на вибори до Черкаської міської ради:

Ми хочемо підсумувати роботу, яка була виконана. Наша команда долучилася до всіх тих змін, що відбувалися в місті Черкаси за останні кілька років. Зокрема, кожен черкасець, я думаю, помітив, як місто змінилося за ці п’ять років. І левова частка відповідальності за кілька напрямів лягла на нашу команду. Перший здобуток, із яким ми йдемо, – звітування перед громадою. Ми його провели й надалі він триває. Також розпочинаємо зустрічі з людьми. Якби не хотілося солодко про себе говорити, але нам є що продемонструвати, увсіх помітна позитивна тенденція. Ідеться про освіту, культуру, парки, сквери, пляжі. Навіть у соціальній політиці є багато якісних, хороших змін.

 

Про основні досягнення «свободівців» у Черкасах:

- Я люблю починати з парків, скверів та пляжів. Це те, що безпосередньо помітно. Те, як вони змінилися, – велика заслуга нашого побратима Андрія Кучі, який очолює це підприємство. До таких досягнень хотів би також зарахувати соціальну підтримку для педагогічних працівників: це унікальна надбавка для наших вихователів, яка стала фактично першою в Україні. Власне, велика частина бюджету спрямованасаме на це. 24 %муніципальної надбавки – це підтримка для педагогічного колективу в дошкільних навчальних закладах.

Ще була унікальна надбавка, яку відзначили на рівні міністерства: кошти тренерам до 50 %. Це для незахищеної верстви працівників, які просто йшли з роботи, бо працювати в спортивно-юнацьких школах на низьку зарплату було просто нереально. Фактично в кожній школі чи в садочку були проведені ті чи ті капітальні або поточні ремонти, реконструкції, утеплено десятки фасадів, зроблено десятки дахів.

Таку роботу не проводили протягом 20 років до цього. Ми виконали її за три роки,зробивши вагомий внесок. Видатки на спорт за три роки збільшилися з 17 до 67 мільйонів. У чотири рази зросли стипендії спортсменам і тренерам. Затвердили обсягстипендії та доплати, придбали інвентар для кожної спортивної школи.

Ми вперше за 20 років почали оновлювати бібліотечний фонд. Щоб списати старі радянські книжки, бібліотечний фонд потрібно поповнювати новими. Так само вперше почали закуповувати для позашкільних навчальних закладів робототехніки. Ми плануємо розвивати позашкілля та рухатися в цьому напрямі.

Дуже багато зроблено вперше щодо соціальної політики. Програма «Турбота» збільшилася ледь не вдвічі через надання різної соціальної допомоги населенню. Починаючи від зовнішніх реконструкцій і капітальних ремонтів та закінчуючи захистом пересічних працівників – це те, чим ми можемо доволі серйозно похвалитися.

 

Що не вдалося зробити:

- Насправді залишилися два садочки, де треба замінити вікна. Коли ми замінимо там вікна, то я зможу говорити, що в цьому напрямі в нас зроблена робота. Хоча нам би хотілося підходити більш комплексно. Я вважаю, що ми єдина фракція, яка працювала не на окремі округи, а на цілісні загальноміські інтереси. Тобто наші пропозиції стосувалися розвитку Центрального стадіону, яким користуються всі містяни, садочків по всьому місту.

Ми не працювали лише на окремі округи, щоб не створювати дисбаланс, як інші, наприклад, це роблять між «Митницею» і районом «Д». Нам хочеться, щоб місто розвивалося повноцінно, комплексно, тому ми працювали на загальноміські інтереси.

Нещодавно підписали меморандум з Асоціацією керівників дошкільної галузі, де зазначили, що будемо вносити свої пропозиції до бюджету, незалежно від округу, а відповідно до стратегічного бачення стосовно того, що і як потрібно розвивати.

 

Чи стали Черкаси спортивною столицею України:

У цьому напрямі зроблено багато, але все ж недостатньо, щоб наразі так називати місто. Свого часу це була перша наша промоційнамета. Ми розробили програму, яка має назву «Спортивна столиця». Вона передбачає комплекс заходів, яких потрібно вжити до 2025 року для того, щоботримати такий статус. Ми збільшили кількість загальних усеукраїнських турнірів і змагань у Черкасах, щоб сюди приїздили спортсмени з усієї України. Власне, це допомагає, зокрема, економіці. Це називають спортивним туризмом. Коли на змагання, які тривають п’ять днів, приїжджає 800 спортсменів, то кожен із них залишає щонайменше 200-300 гривень у місті. Тобто це навіть допомагає інфраструктурі.

Створені на Центральному стадіоні хостели готові приймати спортсменів різного рівня, зокрема й Національної збірної. «Будівельник» теж має високий рівень. Серед багатьох інших локацій, спортзалів один із найважливіших – проект «Спортивне містечко».

Ми сьогодні готуємо будівельну експертизу, після чого почнемо розробляти проектно-кошторисну документацію. Плануємо на місці Черкаської тютюнової фабрики, яку нам передали на останній сесії, побудувати спортивне містечко. Там уміститься близько 12 спортивних залів абсолютно різного напряму, де близько двох тисяч дітейзможуть займатися спортом. Сьогодні в нас займається три тисячі, коли додамо дві, то майже вдвічі збільшимо кількість дітей, які навчатимуться вдитячихюнацько-спортивних школах. Це я вважаю найбільшим сплеском, який може статися за все існування Черкас у спортивній галузі.

 

В чому полягає суть «оновленої команди Свободи»:

- Із відомих облич у передвиборчому списку ВО «Свобода» можна побачити членкиню виконкому Діану Тяско, заступника міського голови Ігоря Коломойця, можливо, ще кількох людей, які раніше пробували свої сили в політиці. Здебільшого це не тільки члени партій, прихильники організацій, які прийшли й прагнуть працювати. Це люди, які раніше не брали участь у виборах. Це молодь, бо в нас, напевно,Ігор Коломоєць– найстарший серед усіх, хто планує балотуватися.

Насправді дуже багато людей із тієї команди, що балотувалася на минулих виборах, не бере участі. Наприклад, Ярослав Нищик, Юрій Ботнар і кілька інших осіб, які відмовилися балотуватися з різних причин.

 

- Чи заважає вам замовний політичний бруд, який був останнім часом, у передвиборчій кампанії?

-Дуже складно перебувати у владі без свого телеканалу чи іншого ЗМІ, лише зі сторінкою у фейсбуці. Коли проти тебе працюють регіональні телеканали, то це як із рогаткою йти на танк. Справді, дуже складно було протистояти тим людям,яких відсовували від певних бюджетних моментів. Вони шукали якихось найменших вигаданих підстав, атакували з різних боків. Хоч сьогодні ми спілкуємося з людьми, вони дивляться на те, що зроблено, а не на те, що всі говорять.

Щодо конфлікту перших осіб партії в Черкасах, то багато хто прогнозуваввідтік людей із партії, коли пішов Ярослав Нищик, але цього не сталося. В організації зараз багато людей, які його поважають за певні принципові моменти. Якби то комусь не хотілося, у нас не відбулося ніякого розколу. І навпаки, нам сьогодні вдалося об’єднати всіх, щоб мотивованими піти на вибори.

 

- Останнім часом вашу команду звинувачували в тому, що більшість рішень, які ухвалюють депутати чи інші представники партії у виконавчій владі, залежали від однієї людини. Як сьогодні ухвалюєте рішення?

- Я є дуже демократичним керівником. Це можуть підтвердити й працівники Департаменту освіти та гуманітарної політики. Можу п’ять разів порадитися, тому що є фахівці в тих чи в тих напрямах, чия думка ключова. Я не боюся брати на себе відповідальність за будь-які речі, але краще кілька разів пораджуся. У жодному разі не стверджую, що я є найрозумнішим експертом у цьому світі з кожного питання.

 

Про балотування на посаду міського голови Черкас:

- Тривалий час ми обговорювали це питання з нашим партійним колективом. Було багато різних думок, чи потрібно це робити. Насправді для нас це велика фінансова застава, нелегко було зібрати ті кошти. Це майже 50 тисяч гривень. Зіграла велику роль думка Олега Тягнибока. Він сказав: «Якщо ви працювали, то беріть на себе далі відповідальність. Ви молоді, прогресивні, пробуйте –усе вдасться!». Думка пересічних членів партій також мала посутнє значення.

 

Про основні моменти передвиборчої програми:

- Ми вбачаємо розвиток у кількох аспектах. Дуже багато хто говорить про «Безпечне місто». Ми показали реальними кроками, як це можна хоча б розпочати роботи. Парки вже оснащені відеонаглядом, школи теж. Так ми довели, що проект дуже легко реалізувати.

Продовжуємо працювати над інфраструктурою. Ми підтримували всі пропозиції, які стосувалися доріг, для того щоб бути одними з перших в Україні в цьому напрямі.Транспортна реформа – це те, що наболіло. Хоча сьогодні політичні опоненти намагаються нав’язати нашій команді відповідальність за те, що її досі не реалізували в Черкасах. Але ми ніколи не опікувалися ЖКГ! Власне, дуже багато інших кураторів уже змінилося в цій галузі й до них немає таких претензій. Але якщо нам дадуть курувати цей напрям або ж розвивати місто, я думаю, що ми зможемо це реалізувати.

Дуже важливий момент, який хотів би проговорити, – це підтримка ОСББ. Я вважаю, що для справедливості потрібно додавати жителів приватного сектору. Часто ми, спілкуючись із людьми, чуємо про те, що тут із міста виділяють кошти, а я сам проводжу тепло, комунікації, сам дбаю про свій лад.

Я вже можу говорити про підтримку соціальної та гуманітарної галузей. Добре бачу, у яких умовах працюють ці люди, і розумію, у яких напрямах потрібно розвивати ці сфери комплексно. Кажучи відверто, сьогодні немає такої можливості. Ти надаєш пропозицію комплексного розвитку шкіл, садочків, а на сесії голосування відбувається так,як це вигідно тим чи тим депутатам. Є розуміння, що потрібно відбудувати пожежну сигналізацію, а депутати вирішують, що потрібно постелити другий шар плитки десь біля садочка. І ось таке розбалансування не йде на користь місту. Тому пропоную більш стратегічні методи.

 

Про тиск центральної влади на місцеве самоврядування:

- Ні для кого не секрет, що зараз відбувається шалений медійний та адміністративний тиск від правоохоронних органів на органи місцевого самоврядування в Черкасах. Я не працював чиновником за часів Партії регіонів, але я розумію, що говорять інші люди, що такого навіть при них не було.

Яскравий приклад цього – замовний аудит Черкаської міської ради, щоб видати якісь страшні порушення з боку влади. Що знайшли стосовно Департаменту освіти та гуманітарної політики? Ми нібито не мали доплачувати з міського бюджету за харчування 40 %.У нас сьогодні побудовано найменший відсоток: 60% платять батьки, а 40 % – місто. Вони вписують, що 40%,які сплачує місто за останні три роки, – це є грубим порушенням, ніби пропонуючи, що батьки мають закривати повну суму. Але такого немає ніде в Україні, щоб батьки платили 100 % за харчування.

Аудитори зафіксували так зване порушення стосовно фінансування закладів професійної технічної освіти, яку Кабмін передав місту з 2016 року.За їхньою версією, ми мали закрити сім шкіл – це грубе порушення. А я вважаю, що це досягнення міської влади.

Правоохоронці вручають підозри працівникам Департаменту освіти та гуманітарної політики з надуманих обставин. Це зловживання головної президентської верхівки. До того ж це брудні технології, якими користується кандидат від провладної партії: замовні статті, прорізання кубів тощо.

 

- Аудитори офіційно повідомляли, що директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Воронов не пускав їх на перевірки…

- Насправді аудитможе проводити Держаудит. Служба проводить аудит бюджету, ревізію бюджету та моніторинг закупівель. Моніторинг близько 50 закупівель у мене вже проведено. Вони заходять на кожну закупівлю. На аудит я їх запустив. У них уже два кабінети. Вони, як на роботу до себе, ходять протягом останніх двох чи трьох місяців.

Щодо ревізії, то з Києва має прийти попередження про ревізію. Наші місцеві аудитори приходять як раз до цього попередження. У ньому були допущені грубі помилки. Одне з них надійшло просто без підпису. На попередженні про аудит за 10 днів не було підпису. Коли до мене приходять аудитори, я кажу: «Дивіться. Було порушення. Я не можу вас допустити через порушення». Вони йдуть і приносять цей самий лист, але з якоюсь карлючкою. Я не робив експертизу. Але річ у тому, що на цей лист порушені терміни, бо мають попереджати за 10 днів. Я казав їм, щоб виправили помилки й тоді приходили. Не зрозуміло, чому вони не вирішують більш важливі питання, а намагаються потрапити до департаменту освіти. Я вважаю, що це політичний підтекст. Це ось ті привіти від президента, які нібито приходять на міського голову, але вони прилітають нам.

-«Свобода» при владі перебуває з 2018 року. Чи за цей час на вас був тиск від правоохоронців?

- Я скажу так, навіть цього літа підходили з пропозиціямизнайти компромат або бруд на міського голову. Але не впевнений, що це були саме правоохоронці.Тоді наша команда ухвалила рішення їх ігнорувати. Після цього була озвучена фраза: «Значить, і до вас дійде». Справді,були моменти, коли правоохоронна система на нас тисла. До мене приходили правоохоронці різних рівнів, намагаючись зачепити за ті чи ті речі. Багато досудових слідств відбувалося, зокрема,збоку прокуратури з написів в інтернеті. Але потім, коли вони дивляться на факти, на обставини, то бачать, що все відбувалося згідно з чинним законодавством. І більшість відкритих справ закінчується на досудовому розгляді.

 

Про скандали із закупівлями Департаменту освіти та гуманітарної політики:

- Переконаний, що більшість скандалів є надуманими. Зазвичай, виривають із контексту три-чотири речі, що відповідають дійсності, додають ще п’ять, які не відповідають. Усе це змішується,і виходить така собі картинка, що є якісь зловживання. Наприклад, щодо тієї самої картоплі. Ціна на картоплю протягом року змінюється від 5 до 15-18 гривень.

Наприклад, закупівля відбувається щомісячно. Якщо ми проведемо тендер по 5 гривень, ми її не зможемо по 15 закупити, бо підрядник скаже, що йому не вигідно, і він не буде договір виконувати. А ми вже тоді – позивайся, у суди ходи, але харчування зупиниться. І ми не можемо купити весь обсяг одночасно по 5 гривень, за найменшою ціною, тому що батьківська плата йде щомісячно. У нас немає фінансового ресурсу, він надходить щомісячно.

Тому ми маємо орієнтуватися на ті ціни, які є протягом року. У квітні мій заступник підписав договір на 15 гривень, а брали ми її за нижчою ціною. Сьогодні Держаудит вимагає від нас пояснення, чому картоплю куплено дешевше, ніж зазначено в договорі.

Наприклад, буряк узагалі не вигідно возить. Так само доводиться проводити торги, просити людей,щоб заходили на тендер. Можуть заходити всі. Говорять про якісь «заточки», але немає ніяких «заточок». Будь-який ФОП зараз може зайти, у якого є можливості постачання. Ніхто нікому не заважає. Із цього намагаються видути якісь скандали. Я вже спокійно на це реагую.

Із м’ясом була елементарна ситуація. Проходили тендерні торги. У серпні відбувалося постачання м’яса. Мали закінчитися ці аукціони й тендерні торги, новий переможець повинен був постачати вже за новим договором, бо цей уже закінчився. Були чотири учасники на тендерні пропозиції. Із двох вибиває антимонопольний комітет, на одного Держаудитслужба під час моніторингу пише, що він теж не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Залишається один учасник – і тендер не відбувається. Ми оголошуємо новий тендер. Але  закінчується той договір, який був. У нас випало 10 днів уперше за три роки, що не було м’яса, тому доводилося замінювати його рибою чи сосисками. Формально всі норми калорійності були дотримані, але я розумію, що м’ясо цими продуктами повноцінно не заміниш. Через 10 днів усе ж відбулася тендерна процедура, сьогодні постачання проходить у нормальних умовах. Більше того, за три місяці до січня ми вже починаємо нові тендерні процедури, щоб нормально ввійти в бюджетний рік.

Щодо інших продуктів подібні ситуації теж траплялися, але вдавалося швидше вирішити питання.

*політична реклама

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

16 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
13:15
“Черкасиенергозбут” повідомив про зміни в законодавстві, що стосуються споживачів-власників генеруючих установок
12:37
На Черкащині чоловік вбив батька свого товариша
12:14
Черкаські фехтувальники здобули нагороди чемпіонату України
11:06
Поламали дерева: у Смілі розшукують двох вандалів
10:52
У Черкасах більше ста будинків залишились без електропостачання
10:26
В Умані прощатимуться із загиблим воїном
09:30
В одному із черкаських садочків представили нову керівницю
09:08
Над Черкащиною вночі працювали сили ППО
15 квітня 2024
20:03
На Черкащині водій з ознаками сп'яніння мав при собі наркотики
19:05
У Черкаській області зареєстрували майже 5 тисяч хворих
18:07
На Городищині в останню путь провели військового
17:02
Черкасці зможуть подарувати військовим паску
16:45
Синоптики попередили черкащан про різку зміну погоди
16:17
У Каневі чоловіки наловили риби на майже 300 тисяч
15:51
Прикидав тіло гіллям і втік: поблизу Умані чоловік вбив знайому
15:17
Привіт, тазику: в Черкасах стартували гідравлічні випробування
13:52
Дівчаток більше: скільки малюків народилося у Черкасах за тиждень
13:36
Уманчанин сплатить штраф за спалювання трави
12:46
У Смілі в останню путь провели захисника
11:58
Меценат Денис Парамонов дарує Tesla за донат на лікарні
11:54
На Черкащині нагородили трьох офіцерів
11:23
У Смілі чоловік зберігав вдома гранату та набої