03.08.21 10:50

"Крутий Заміс" - від корпоративного мистецького свята до фестивалю міжнародного рівня



 

У Мельниках три дні поспіль, чутно на весь Холодноярський край гримів відомий за межами Черкащини мистецько-патріотичний фестиваль "Крутий Заміс“. Цей захід є одним із найочікуваніших та найпопулярніших на Черкащині фестивалів літа. Вже четвертий рік поспіль він збирає у себе митців, художників, співаків, танцюристів. Сюди залюбки приїздять як аматори, так і вже знані артисти.

"Крутий заміс“ придумав заступник директора з розвитку та соціальних питань ТОВ "НВФ "Урожай" Групи МХП Юрій Романча, який сам родом із Мельників. Тому він твердо вирішив розпочати утверджувати все українське саме зі своєї малої батьківщини та з осердя Холодноярщини. У його ідею повірив Олександр Воскобойнік, директор "Урожаю", підтримав та допоміг втілити в життя. Партнерами фестивалю "Крутий Заміс“ є Благодійний фонд "МХП- Громаді" та ГО "Холодний Яр - Україна".

За три дні, під час яких бурлив та жив своїм емоційно насиченим життям "Крутий Заміс“, можна було почути бардівську пісню, виступ віртуозів гри на гармошці, відвідати театралізоване дійство "Наше коріння“ під режисуванням Олександра Бондаренка, послухати Віктора Пашника та Руслану Лоцман, поринути у світ казок відомого байкаря Сашка Лірника.

На фестиваль приїхало кілька народних колективів. Серед них — ансамбль "Срібні роси “ з села Головківка, фольклорні гурти "Калина“ з Грушківки, "Натхнення“ з села Леськи та "Спокуса“ з Худяків. Традиційно захоплення викликав виступ козаків - Бойовий гопак під керівництвом Олександра Проценка.

Свій боді-арт демонстрували Дарина Соколенко та Олена Руднєва. Насичена програма фестивалю також містила безліч цікавих майстер-класів зі старовинних танців та ремесел. А ще фестивальники мали можливість взяти участь у конкурсах — "Склади копицю“, "Толока“, а ще по вболівати за  прекрасних дам під час  жіночих боїв у глині.

Цікавим цього року став конкурс "Круто Борщ“, в якому вперше взяла участь команда журналістів та видавців під інтригуючою назвою "СБУ“ (Справжній Борщ України). Її надихав в чаклуванні над сакральною стравою відомий кулінар та автор телепрограми з 30-ти річним стажем Андрій Крижанівський. На переможців численних конкурсів чекали подарунки та дипломи. А подарунком для всієї фестивальної громади став виступ гурту "Друга ріка“.

Ідея створити фестиваль з родзинкою, крутим змістом та цілісним патріотичним наповненням з’явилась після природнього міркування — як допомогти селам та громадам зберегти інвестиційну та туристичну привабливість. Тоді Юрій Романча вирішив не винаходити велосипеда, а просто показати Україні та всьому світові душу Холодного Яру. Ідею підтримали, як митці,так і підприємці. Їм цей фестиваль надав унікальну можливість продемонструвати свої вміння та таланти. Це насправді був той самий заміс, який об’єднав людей різних, але рідних за духом.

Отже, перший "Крутий заміс“ 2018 року буквально викликав фурор навколо себе та одразу став улюбленим. А згодом, коли фестиваль досяг планки міжнародного, почалася пандемія і усі плани на подальший розвиток заходу довелося відкласти до кращих часів.

Кінець липня та початок серпня 2021 року стали тим самим довгоочікуваним часом, на який сподівались всі, хто полюбив цей фестиваль за щирість, неупередженість та прищеплення духу свободи. Всі, хто приїхав цьогоріч в Мельники, здається вирішили виплеснути увесь заряд творчої енергії, що накопичився за час карантину.

"Ми прагнули , аби фестиваль був природнім. І щоб на ньому всі почувалися максимально комфортно та вільно, — зазначив ідейний натхненник мистецько-патріотичного проекту "Крутий Заміс“ Юрій Романча.— Є душа фестивалю і ми цю символіку вже уособили в глиняній скульптурі на одному із попередніх фестивалів. На цьогорічному спільнота майстрів створила нову скульптуру "Сонцезавра“— придуману нами міфічну істоту, яка дуже подобається діткам. Щороку вони шукають його в соломі та отримують за це призи. Ми прагнули таким чином подарувати дітям казку та призвичаїти до української міфології.“

"Крутий заміс“ лише за кілька років існування „обріс“ ще й додатковими фестивалями. Це "Козацький заміс“, який відбувається на Покрову та весняний, під час якого усі разом дружньо зустрічають Весну.

За час існування "Крутого замісу“ його локація стала більш ширшою — з’явились нові місця для ярмаркування та для художніх пленерів, побудувався музей ремесел, куди звідусіль їдуть вчитись гончарному мистецтву і не лише йому. Територія також зазнала перетворень — тепер тут є дві сцени, одна з яких є чи не найбільшою стаціонарною сценою на Україні. А ще під час Глиняної Толоки легко граючись вибудувались кілька будиночків.

У 2021 році започаткували  ідею, яка сприятиме екологічності заходу. Адже тема екології є однією із пріоритетних для підприємств МХП та власне самої компанії. Тому усім гостям було запропоновано придбати глиняний посуд за символічною ціною та пообідати саме з нього. Взамін кожен, хто виявив бажання не використовувати пластик, отримав лотерейний квиток та можливість виграти коштовний смартфон.

Директор ТОВ НВФ "Урожай“ ( МХП ) Олександр Воскобойнік, який у свою чергу опікується не менш популярним фестивалем, ніж "Крутий Заміс“ — "Трактор Фест“ розповів, як підтримав колегу у його благородних намірах. Він переконаний, що такі фести потрібні людям не стільки заради творчої толоки, або суто реалізації своїх витворів та виробів, а більшою мірою заради спілкування.

"Крутий Заміс“ у Мельниках — це місце, де можна знайти щось для кожної душі“, — поділився він. — Хтось хотів співати автентичних пісень, хто куховарити та дарувати людям настрій через це, хтось вирішив поділитись своїми знаннями та вміннями на майстер-класах. Одна мудра людина сказала : "Допомагай людям“ і воно тобі добром обернеться. МХП зорієнтовано саме на такий спосіб спілкування з громадами. У Мельники приїздять зі всієї України , та й закордону, зокрема. Щоб поспілкуватись та духовно наситити себе. Лише у перший день фест відвідало більше 800 гостей, а на другий день ще більша кількість відвідувачів. Звісно, ми забезпечили охорону та подбали про дотримання протиепідемічних правил.

До речі, Олександр Воскобойник акцентував, що в "Урожаї" вакцинувалась більша частина працівників. Цей процес триває.

"Пандемія не може перемогти духовно багатих людей, перемогти наш дух“, — вважає Олександр Анатолійович.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

18 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)
17:27
Примарилося зґвалтування: у Черкасах пенсіонерка сплатить штраф за неправдивий виклик
16:38
У Черкасах виявили водія з ознаками сп’яніння
15:47
У Черкаському районі попрощалися із воїном
15:16
В одному із черкаських парків комунальники облаштували пандус
14:50
“Я просто в ах**: дорога на Черкащині вразила відому співачку
14:25
Потрапили під артилерійський удар: військовий звернувся до черкащан із проханням про допомогу
13:06
На Чорнобаївщині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику
12:59
Можливі підтоплення: на Черкащині прогнозують небезпечні гідрологічні явища
12:30
Черкаські богатирі достойно представили область на чемпіонаті України з пауерліфтингу
11:48
У Черкасах врятували двох більченят з ознаками отруєння
11:26
Легалізація вогнепальної зброї на Черкащині: які переваги та ризики
10:49
Рух транспорту через Канівську ГЕС на декілька днів буде частково перекрито
10:25
Один із черкаських ТРЦ"замінували"
09:58
На Черкащині на колінах провели загиблого воїна
09:03
У черкаському онкоцентрі готують спеціальний бункер
17 квітня 2024
20:20
У Черкасах шукали літнього чоловіка, який загубився
19:09
Жителя Уманщини засудили за неявку до ТЦК
18:09
В одному із мікрорайонів Черкас відсутнє електропостачання
17:18
Проведе дев'ять років за ґратами черкащанин, який пограбував неповнолітнього