Реклама
Реклама
21.10.16 12:15

Безпритульних собак на Черкащині візьмуть під контроль


Реклама
Безпритульних собак на Черкащині візьмуть під контроль

 

Проблему безконтрольного розмноження собак в області врешті вирішать. Черкащина стала другим регіоном України після м. Кропивницький, де почала діяти обласна Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Програма, що запроваджує в області гуманні стандарти поводження із безпритульними тваринами, передбачає створення у кожному районі Черкащини стерилізаційно-карантинного пункту, де безпритульні тварини проходитимуть карантин, стерилізацію та вакцинацію проти сказу, інформують Вечірні Черкаси.

Від відстрілу і труєння – до стерилізації і вакцинації

Повідомлення про масовий відстріл собак у Єрках та Катеринополі Катеринопільського району з метою зупинити розповсюдження сказу, смерть десятка чотирилапих від отруєння на базі ОПС у Черкасах викликали обурення захисників тварин. У цивілізованих країнах не беруться за отруту або зброю, аби подолати проблему безпритульних тварин – там діють у гуманний спосіб і стерилізують, що унеможливлює їх подальше розмноження. Цивілізованішою стане і Черкаська область.

- Нашу область і нашу організацію було обрано, аби створити в Україні прецедент відкриття у межах регіону цілої мережі закладів для вирішення проблеми безпритульних тварин – і почати вирішувати цю проблему не просто на рівні якогось одного міста, а цілої області,  - констатувалапрезидент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова.

Поштовхом до створення програми стали численні факти вбивства безпритульних тварин – таким чином різні райони області намагалися по-своєму регулювати проблему зростання їх чисельності на своїх територіях.

- Сьогодні – із прийняттям на рівні області загальної Програми – кожен район отримав еталон вирішення цієї проблеми гуманним і єдиним законним в Україні способом, – повідомила віце-президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Оксана Савіцька.

Програма передбачає створення в області мережі стерилізаційно-карантинних пунктів. Три перші буде облаштовано в Каневі, Катеринополі та Золотоноші. Був намір відкрити такий пункт у Смілі, але через проблему безвладдя від такої ідеї відмовилися. Їх суть у застосуванні так званого методу «відлов-стерилізація-повернення».

- Тварина відловлюється, опісля вона проходить карантинний період, коли за нею спостерігають, і якщо в неї не виявлено хвороб, небезпечних для людини, її стерилізують, знімають шви і вакцинують від сказу, – пояснила Олена Литвинова. – Це не буде притулок, де тварина утримуватиметься постійно. Така мінімізована схема дозволить за короткий час тотально накрити популяцію безпритульних тварин. Після цього тварину повертатимуть на місце, звичайно, якщо вона не знаходилась біля навчальних закладів або лікарень.

Увесь цей процес фіксуватимуть у спеціальних реєстрах.

Щодо забезпечення таких пунктів кадрами, в «Еко-Центрі» запевняють, що проблем не буде. У Золотоноші до ветеринарних маніпуляцій долучать студентів-випускників Золотоніського коледжу ветмедицини, у Катеринополі й Каневі є державні лікарні ветмедицини, які планують укладати договори  з пунктами.

У планах – створення сайту, куди стікатиметься інформація про всіх тварин, які потраплятимуть у пункти, що буде зручно і для обліку, для того, аби ці тварини отримали шанс мати господарів.

На створення трьох таких пілотних пунктів Черкащина уже отримала майже півмільйона гривень від Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив. Кошти підуть на 100-відсоткове облаштування пунктів – придбання медичного інструментарію для стерилізацій, засоби відлову та транспортування тварин.

Решту – частину приміщення (для відкриття пункту, де проводитимуться стерилізації), вживане авто (переобладнане для відлову) та облаштування вольєрів має забезпечити місцева влада. У Каневі іще раніше було прийнято місцеву програму – аналог обласної. У Катеринополі її прийнято нещодавно, а в Золотоноші – 11 жовтня. На сьогодні, у кожному із населених пунктів триває підготовка до відкриття стерилізаційно-карантинних пунктів. Орієнтовно їх буде відрито наприкінці цього – початку наступного року і перший такий пункт відчинить двері в Золотоноші. Загалом такі пункти з часом будуть відкриті в кожному районі області та м. Умань.

- Для того, щоб  у кожному райцентрі області облаштувати такий пункт, потрібно 3,5 млн грн., – зазначила Оксана Савіцька.

Кількість звернень з приводу безпритульних собак у Черкасах зменшилась майже утричі

Місто Черкаси ця програма не зачіпає, оскільки з 2009 року в ньому діє своя методика. Системна робота Програми в місті дала певний позитивний ефект, оскільки кількість скарг із приводу безпритульних тварин зменшилась із 420 до майже 160 на рік.

- Зоозахисники з інших міст, приїжджаючи до Черкас, дивуються і запитують: «А де ваші собаки?» Це дуже приємно чути, – говорить Олена Литвинова.

У безпритульних собак як правило є власники – або заправка, на якій собака мешкає і її охороняє, або бабуся, яка системно випускає собаку погуляти. Собака, яка кусала перехожих на вул. Пастерівська-Шевченка, не була безпритульною, вона охороняла свій двір.

Водночас із цим Проектом Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив підтримав проект «Друг Героя» – створення кінологічного реабілітаційного центру для воїнів АТО.

До теми

68 випадків захворювання на сказ зареєстровано з початку року в області. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цих випадків на чотири менше. Із загальної кількості 29 випадків сказу виявлено у собак.

Найбільше від цієї напасті потерпають Чорнобаївський, Корсунь-Шевченківський, Кам’янський, Канівський і Маньківський райони.

- Службою з початку року  проти сказу щеплено 41429 собак, – наводить цифри начальник відділу організації протиепізоотичної роботи в області Віктор Маламуж.

Щодо кількості безпритульних тварин, то жодна служба не веде такого обліку. Точно відомо одне: їх значно більше у містах і менше у селах.

За словами Віктора Маламужа, у сказу є трирічна циклічність, тобто три роки відзначають його зростання, і наступні три роки іде спад. Крім того, відкриття з 1 листопада сезону полювання значно зменшить популяцію лисиць, які є основними джерелами збудника сказу.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#тварини #контроль

Останні новини

24 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:03
На Черкащині триває набір до лав патрульної поліції
17:17
У Черкасах виявили двох нелегалів з Америки
16:57
У Черкасах чоловік продавав наркотики через інтернет
16:06
Які графіки відключення електроенергії діятимуть на Черкащині в разі дефіциту потужності в енергосистемі
15:58
Грабіжник, який напав на літнього чоловіка на Черкащині, проведе понад 4 роки за ґратами
15:11
Синоптики попереджають про небезпеку на дорогах Черкащини
14:34
Не стало відомого журналіста з Черкащини
13:57
Стало відомо, що роздають військові біля черкаських ТРЦ
13:44
В Уманському районі сталася смертельна ДТП
13:19
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
12:55
В Умані під час аварії постраждав неповнолітній мотоцикліст
11:31
У Черкасах знайшли два боєприпаси
11:00
У Черкасах під стіни обленерго завітали активісти (ФОТО)
10:56
У Черкасах не продаватимуть воду за деякими адресами
10:39
Через транспортування пилу із Сахари на Черкащині спостерігається помутніння неба
09:53
616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс "Роби своє"
09:50
На Звенигородщині прощатимуться із полеглим захисником
09:22
У Черкасах у Соснівці побудують житловий будинок
23 квітня 2024
20:19
На Черкащині можливі підтоплення
19:16
На Уманщині чоловік зґвалтував та задушив жінку, яку збив на дорозі
17:21
Водія черкаської маршрутки, який порушив ПДР в центрі міста, притягнули до відповідальності (ВІДЕО)
17:13
Біля черкаського санаторію заклали сад магнолій та сакур