28.10.19 09:18

Стадник розповів про ситуацію з дифтерією у Черкасах



Стадник розповів про ситуацію з дифтерією у Черкасах

 

На території міста Черкаси за останні 20 років випадків захворювання на дифтерію не було зафіксовано. Втім на сьогодні є потреба потурбуватися про своє здоров’я, особливо серед дорослих, бо діти на сьогодні достатньо щеплені.

Про це під час вранішньої наради розповів директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

"Діти у нас достатньо добре щеплені, більш загрозлива ситуація серед  дорослих. У двох регіонах України  зафіксовані випадки захворювання на дифтерію, серед них і груповий спалах в Ужгородському університеті серед іноземних студентів.  Загалом  щодо ситуації в країні щодо цього захворювання, то рік тому було зафіксовано 10 випадків захворювання, і зараз маємо 17 випадків. Ситуація небезпечна тим, що при захворюванні на дифтерію – висока летальність випадків, основна причина якої – токсичність цієї палички",-коментує ситуацію головний медик Черкас.

За його словами, планова ревакцинація від дифтерії робиться у 16 років, а далі кожен свідомий громадянин повинен звернутися  через 10 років і ревакцинуватися. Щоб убезпечити себе від хвороби, пропонує усім, кому 26, 36, 46, 56, років звернутися до свого лікаря і зробити імунограму, щоб побачити як організм реагує на хвороби. Другий варіант – підняти свої документи, з’ясувати, коли останній раз ревакцинувалися, і зробити щеплення.

"У нас є в запасі понад 4 тис доз вакцини, які передбачені для обов'язкового календаря щеплень. В третій лікарні існують запаси вакцини - 12 тис. 907 доз, якою усі, хто турбується про своє здоров’я, можуть вакцинуватися.  Тобто місто готове прийняти громадян, кабінети щеплень функціонують",- підсумував Олег Стадник.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#дифтерія #щеплення #спалах

Останні новини

26 вересня 2023
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:04
Збірні команди Черкащини показали високий результат на Чемпіонаті України
19:05
Захисника, з яким попрощалися в Черкасах, нагородили орденом
18:02
На Черкащині знайшли старовинні поховання, яким майже 200 років
17:06
У Черкасах зупинили водія, який продовжував їздити без права керування
16:47
На Черкащині чоловік зберігав вдома арсенал боєприпасів
16:19
У Черкасах загубилася літня жінка
15:52
На Уманщині загорівся автомобіль (ВІДЕО)
15:21
Водія, який збив насмерть відому артистку в Черкасах, взяли під варту
14:54
На Черкащині попрощалися із захисником
14:28
Черкасигаз інтегрують до корпоративної структури Нафтогазу
13:56
На Уманщині храм московського патріархату перейшов до ПЦУ
13:29
На Черкащині чоловік побив дитину дротом
12:49
На Канівщині лікарі "Охмадиту" проведуть безкоштовні обстеження дітей
12:12
Юні футболісти з Черкас здобули призове місце на Кубку України
11:57
В Умані попрощаються з військовослужбовцем
11:26
На Черкащині на вихідних зафіксували температурний рекорд
11:05
Черкащанам нагадали про вчасну оплату рахунків за електроенергію
10:46
У Черкасах патрульні прозвітували, що затримали людину з кастетом
10:22
У Черкасах  чоловік зняв із картки знайомого майже 70 тисяч
09:33
На Черкащині сталася пожежа сухої трави (ФОТО)
08:35
Вночі ворог атакував Черкащину "шахедами": є влучання
25 вересня 2023
20:17
На осучасненій картині Іллі Рєпіна зображений черкащанин