14.03.16 09:50

Реклама

Хто стане "залізним" секретарем для черкаських депутатів?


Реклама
Хто стане

 

Останні місцеві вибори суттєво оновили владу в Черкасах. Жителі обрали нового міського голову та депутатів, більшість із яких вперше отримали мандат. Тож, ми вже маємо “залізного” керманича міста. І для повного перезавантаження влади депутатам не вистачає лише секретаря із "залізним" характером.

Поціновувачі блокбастерів із цікавістю спостерігають за черговою політичною розбіркою на кіноекранах Черкас під назвою “Обрання секретаря міської ради”.  Бажаючих посісти престижну посаду вистачає, а от можливостей – не у всіх. Тим більше, що депутатів у раді стало менше і кожен голос тепер на вагу золота.

ЧИТАЙТЕ: "Залізний" секретар для депутатів: посада одна, а претендентів багато

Для досягнення максимального ефекту перед прочитанням матеріалу рекомендується прослухати трек гурту AC/DC – TNT.

Частина III. Перезавантаження

Черкаська політика вже не раз демонструвала сюрпризи в той час, коли їх начебто і не чекаєш.

Саме ним стала позачергова сесія Черкаської міської ради, коли депутати затвердили новий виконавчий комітет, склад якого на 75 % є із людей, що наближені до міського голови.

Фракції “Самопомічі”, “Укропу”, “ПВД” і “Черкащан” відмовились від голосування. Такі дії були логічним продовженням коаліційної угоди, які напередодні підписали лідери цих політичних сил.

Тим більше, що кількість депутатів у цих фракцій дозволяла диктувати міському голові свої умови із позиції "сила", а не навпаки. Особливо у питанні вибору секретаря міської ради.

Однак іншої думки був представник “Укропу” Михайло Бінусов, який несподівано вирішив підтримати той склад виконкому, що запропонував Анатолій Бондаренко.

Ясно, що такий хід сплутав всі карти новій коаліції. Інша частина депутатського корпусу жодних угод публічно не підписувала, однак це не завадило “перетягти” до своїв лав такий один голос і утворити нестійку більшість в міськраді. Виконком вже затвердили,  на "десерт" залишався лише секретар….

Задоволений міський голова після сесії заявив, що на деяких представників політичних сил напередодні голосування тиснули.

Інформацію про тиск підтвердив депутат Черкаської міської ради Сергій Тищенко.

Михайло Бінусов хоч я заявив, що не збирається виходити із фракції “Укропу” в міськраді, однак йому допомогли це зробити однопартійці.

Вже 15 лютого відбулося засідання депутатської фракції, куди запросили всіх депутатів-"УКРОПівців" міської ради та членів ради міської організації. 

 

Частина IV.  Підготовка

Несподіване рішення Бінусова дозволило міському голові Черкас замислитись над виборами секретаря міськради із позиції “перевага”.

Із протилежного табору заявляли, що спільною кандидатурою на цю посаду від “Самопомічі”, “ПВД”, “Укропу”, та “Черкащан” буде Олексій Романов.

Мер Черкас, який і має право першочергове право пропонувати претендента, запевнив, що це буде представник від “БПП “Cолідарність”.

Нагадаємо, що після виборів міського голови прогнозувалося, що секретарем Черкаської міської ради буде саме Радуцький, який у другому турі підтримав переможця Анатолія Бондаренко.  Пізніше на сайті міської ради з’явився проект рішення  про обрання секретарем молодого депутата Констянтина Чернецького. Мовляв, не всі депутатські фракції підтримують кандидатуру Радуцького. Але і цього разу запропонована кандидатура секретаря не знайшла потрібної підтримки серед народних обранців.

Таким чином, Олександр Радуцький має шанс вже 15 березня вдруге стати “батьком для депутатів”. Проект рішення про його обрання секретарем міської ради вже на сайті міськради.

Частина V.  Не все так просто

Депутати Черкаської міської ради від фракцій "Самопомічі' та "ПВД" 24 лютого подали спільну позовну заяву до суду, в якій просять визнати незаконними дії міського голови Черкас Анатолія Бондаренка під час включання питання про обрання виконавчого комітету у порядок денний позачергової сесії міськради. 

Також вони просили суд скасувати рішення про обрання виконавчого комітету.

Тепер розгляд справи по суті призначений на 15 березня.

Таким чином, протистояння двох політичних таборів підійшло, скоріше за все, до своєї ключової позначки.

 

Підготував Cергій Стасько

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #секретар міської ради #депутати Реклама
Реклама

Останні новини

02 липня 2026
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:37
На Черкащині знайшли мертвим 18-річного хлопця, якого розшукували кілька днів
17:40
У Черкасах планують оновити ще дві проблемні ділянки доріг
16:31
На Черкащині оголосили жовтий рівень небезпеки через грози, град і шквали
15:52
У Черкасах рятувальники допомогли 76-річному чоловікові дістатися до берега
15:27
У Черкасах водія маршрутки відсторонили від керування через алкогольне сп’яніння
14:25
В останню дорогу провели захисника з Черкас, який загинув у ДТП
13:27
У Приват24 з'явився дизайн картки із символікою 118-ї бригади ТрО
12:47
На Черкащині очікують різку зміну погоди: синоптики попереджають про грози та шквали
11:56
У Черкаському районі розшукують 17-річну дівчину, яка пішла з дому
11:10
На Черкащині через спеку запровадили обмеження для вантажівок
10:58
На понад три години: чотири потяги, які курсують через Черкаси, затримуються
10:42
У Черкасах затримали 18-річного хлопця, якого підозрюють у підпалі банківського відділення
09:48
У господарчій будівлі на Уманщині спалахнула пожежа: постраждав чоловік
09:10
На Черкащині сили ППО знищили ракету та дев’ять ворожих дронів
01 липня 2026
19:47
У Черкасах призначили керівників 14 закладів загальної середньої освіти
18:28
У Чорнобаї в ДТП постраждали двоє неповнолітніх: у громаді відкрили збір на лікування
17:35
Трагедія на Черкащині: під час відпочинку на кар’єрі загинув юнак
16:56
На Черкащині браконьєра засудили до понад трьох років ув’язнення
16:20
Золотоноша першою на Черкащині запустила власний міський цифровий застосунок
15:53
Поширювала заклики до зміни кордонів України: черкащанку засудили до 13 років
14:55
Черкаси готуються до головного спортивного свята літа 
14:42
У Черкасах на одній із вулиць запровадили односторонній рух