01.04.21 14:47

Занижені відсотки, підроблені договори й підписи: протягом чотирьох років жителі села на Черкащині не можуть користуватись своєю землею (ФОТО)



Занижені відсотки, підроблені договори й підписи: протягом чотирьох років жителі села на Черкащині не можуть користуватись своєю землею (ФОТО)

 

Протягом чотирьох років жителі села Ковтуни, що на Золотоніщині, намагаються перейти від одного орендаря до іншого. Ще в 2010 році вони здали свою землю в оренду підприємству ТОВ "Силікат-1" на кілька років. А проте наразі у жителів конфліктна ситуація з ним, бо виявилось, що орендар змінив умови договору, не повідомивши самих жителів, а в багатьох випадках ще й підробив підписи.  Тим, хто намагається повернути свою земельну ділянку, звертається до правоохоронних органів, судиться із підприємством,  ТОВ"Силікат-1" не виплачує орендну плату.

Про це розповідає жителька села Ковтуни Катерина Яковенко.

За її словами, в 2011 році під час отримання зерна жителям села сказали підписати додаткові угоди нібито через те, що змінився відсоток. Договори, які укладались в 2010 році, селянам ніхто не віддав, і тільки згодом вони дізнались, що на першій сторінці договору були змінені умови – термін збільшений до 12 років, а відсоток для виплати зменшений з 4,5 до 3.

"У 2010 році ми підписали договір на 4,5 відсотки орендної плати. У 2011 році, коли отримували зерно на току, нам сказали, що треба підписати додаткову угоду, щоб отримати зерно. Нібито це через  те, що змінюються відсотки. Попередні договори нам не віддавали, їх забрали на підписи. А вже потім принесли договори, а вони були іншими. У них йшлося  про  те, що ми заключили договір на три відсотки до 2024 року", – каже жінка.

Житель села Ковтуни Володимир Гурін розповідає, що його дружина здавала пай в оренду підприємству ТОВ«Силікат-1». Однак після закінчення терміну оренди договору вона вирішила перейти від цього орендаря до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Струмок». Каже, що таке рішення прийняли тому, що в ТОВ «Силікат-1» не дотримуються обіцянок і виплачували кошти за заниженими відсотками, у той час, як інші компанії на дійсний час за оренду паїв платять від 10 до 14 відсотків.

«Якщо ціна на паї піднімається, то виплата за них повинна була б теж підніматися. У цьому році деякі орендарі вже виплачують по 10, 12 відсотків за паї. Коли люди йшли до «Силікат-1», то він обіцяв допомагати орати землю, молотити зерно, якщо людина захворіє, то допомагати грошима й інше. Але цього не сталось. І останнім часом, як тільки приходить кінець року, то починається оце все: виплачувати чи ні, по скільки й кому платити.  Якщо хтось захворіє, піде просить за рахунок паю гроші, то він нікому не допоможе, хоч і обіцяв. І люди зібрались і вирішили перейти до СВК «Струмок». І оця компанія по виходу із ТОВ  «Силікат-1» триває вже протягом чотирьох років», – розповідає Володимир Гурін.

Жителька Золотоноші Лідія Патюта, яка судиться зараз із ТОВ «Силікат-1» через батьків пай говорить, що вже по цій справі відкривались кримінальні провадження, однак були закриті, бо частину справи з доказовою базою загубили.

«У 2010 році закінчився термін дії договору оренди з ТОВ «Силікат-1». Але ніхто не приходив, щоб його подовжувати. Аж тільки через два роки до нас прийшла листоноша й попросила підписати. Ці договори на продовження розносили по селу учні й листоноші, чому вони? Мій батько тоді не підписав договір. А пізніше виявилось так, що, нібито  був укладений договір із ТОВ «Силікат-1» на 12 років. Є в поліції акт почеркознавчої експертизи, який говорить про те, що ні батько, ні мати не підписували договір оренди. Але цього до уваги ТОВ «Силікат-1» не бере. Отож ми захвилювались тоді й написали заяву до поліції разом із 15 іншими людьми. Було відкрито кримінальне провадження, але кримінальна справа пропала. І ось тепер через те, що я суджуся із ним, він сказав, що буде платити мені тільки три відсотки, як у договорі. І виходить так, що він нам навіть трьох тисяч не платить за три гектари землі», – каже Лідія Патюта.

Володимир Гурін додає, що в багатьох договорах були підроблені підписи. А першу сторінку взагалі замінили. Це видно по тому, що вона надрукована на зовсім іншій типографії.

«Оцю першу сторінку, де написано про відсотки та строк дії договору, відрізали й вставили сторінку, де три відсотки та інший строк оренди. І одна сторінка написано, що друкувалась Драбівською типографією, а друга Чорнобаївською. Тобто друкували в двох типографіях, перша була передрукована. Стали давати людям підписувати, хтось підписав сам, а деякі підписи підробили. І виходить, що орендар має право розірвати договір в односторонньому порядку, схотів і розірвав із вами договір, а землевласник має через суд доказати, чого він не хоче мати справу з орендарем. Якось несправедливо», - каже чоловік.

За словами Лідії Патюти, у 2016 році вона вирішила перейти до СВК«Струмок». Для підписання з ними договору провели перевірку й було з’ясовано, що договори з ТОВ «Силікат-1» не зареєстровані в Міністерстві юстиції.

«Виходить, що договори з ТОВ «Силікат-1» є неправомірні, тому ми тоді заключили договір із СВК «Струмок», але попередній орендар не відступає, він обробляє землі. Деякі люди вже заморились і бояться. Але понад 30 людей продовжує цю боротьбу. І от власник ТОВ «Силікат-1»  кому п’ять, кому сім тисяч виплатив, кому ще менше. Декому сказав, що ми винні гроші й нам не положено. Мені пропонував гроші, щоб я назад вернулась до нього. Але віри йому немає. Я не можу вернутися, бо якщо я вернусь, то так просто звідти не викарабкаюсь», – розповідає Лідія Патюта.

Голова сільськогосподарського виробничого кооперативу «Струмок» Сергій Барвет говорить, що в 2016 році «Струмок» заключив 44 договорів оренди землі близько 140 га. Однак при виділені цих ділянок в натуру для їхнього подальшого оброблення, виявилось, що по цим ділянкам відкрито кримінальне провадження за ознакою підробки посадовими особами ТОВ «Силікат-1» договорів оренди. Приїхали представники ТОВ «Силікат-1» й не дозволили проводити оброблення землі, посилаючись на нібито раніше заключні договори з жителями цього села.

«Наскільки я бачив ті договори, то вони не були зареєстровані належним чином, натомість наші договори на той час були зареєстровані у відділі юстиції. Із того часу пройшло майже чотири роки. Наші конкуренти не довели, що вони мають законне право обробітку землі, але весь цей час вони шляхом самозахвату використовують земельні ділянки. Із багатьма люди вони не розраховувались за попередні роки. При цьому ми ці землі не змогли обробляли.  ТОВ «Силікат-1»  шляхом залякування робить все для того, щоб жителі цих 44 ділянок розривали договори з нашим підприємством. При цьому всьому, стільки часу пройшло, жодного гектара землі ми не обробляли, хоч і маємо повне право на це. Ми хочемо все вирішити в правовому полі, бо не є загарбниками. Ми за конкуренцію, але за прозору й чисту», – сказав Сергій Барвет.

Натомість заступник директора Ковтунівського відділення ТОВ «Силікат-1» Володимир Сердюк зазначає, що до нього ніяких заяв та скарг не надходило.

«Я не знаю, хто правий, а хто ні. Це повинен вирішувати суд. Зараз проводиться розслідування і ці всі дії будуть прикріплені до справи», - каже Володимир Сердюк. - Судяться вони і воюють вони давно, а я людина, яка працює тут два роки тільки. Я просто представник, тому не можу розірвати договори чи щось таке. Я теж маю керівників. Я не власник землі, договори не заключав. Я просто представник компанії», – сказав він.

Адвокат Сергій Барілов говорить, що на цей час триває кримінальне провадження за частиною 1 статті 358 КК України, відповідно до якого встановлено, що всі 44 договори, які нібито укладені між жителями села Ковтуни та ТОВ «Силікат-1» підроблені.

«Це могли робить шляхом укладення договорів з померлими або просто підробляли підпис за живих власників земельних ділянок. Стосовно договорів, які СВК «Струмок» заключив з жителями села Ковтуни, то ніяких кримінальних справ немає. Наші договори зареєстровані державними органами і є законними на цей час. А ТОВ «Силікат-1» просто захопив землю. Компанія обробляє її на підставі підроблених договорів», – зазначив Сергій Барілов.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#земля #оренда #пай #орендар #село #селяни

Останні новини

20 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
09:00
Поліція посилила патрулювання на вулицях Черкас
19 квітня 2024
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми