Реклама
Реклама
09.04.18 14:40

В Україні напрацьовують європейський механізм збереження природи


Реклама
В Україні напрацьовують європейський механізм збереження природи

 

Міністерство екології та природних ресурсів виносить на обговорення проект Закону України "Про території Смарагдової мережі". Експерти переконані, що зміна підходу до управління природоохоронними територіями з "охорони" до «збереження окремих видів  флори і фауни та природних оселищ» створить новий інструмент  збереження дикої природи в Україні.

Світовий досвід показує, що необхідно впроваджувати нові інструменти та правові режими – більш дієві, гнучкі, такі що охороняють види і оселища, але водночас враховують діяльність людини – її господарську діяльність наприклад, інформує Інфоміст.

"Дороговказом є Угода про асоціацію і досвід держав ЄС. Проте впроваджуючи ширший європейський досвід, маємо враховувати іситуацію в Україні. Розроблена командою Мінприроди  Концепція з наближення національних стандартів охорони природи до вимог Європейського Союзу  – є планом  виконання  зобов’язань Угоди, зокрема Пташиної та Оселищної  директиви", – переконаний міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Про це йдеться на сайті Мінприроди.

Законопроект необхідний  для забезпечення функціонування мережі природоохоронних територій – прототипу мережі NATURA 2000, яка існує в країнах ЄС. – Проект закону необхідний для затвердження Смарагдової  мережі на національному рівні в Україні, адже нині вона керується лише міжнародним законодавством – Бернською конвенцією та її резолюціями. В листопаді 2016 року було затверджено першу версію Смарагдової мережі для України.

В Європі та прилеглих країнах до Смарагдової мережі входять 3500 об’єктів з них 271 об’єктів розташовані на території України, – розповідає експерт МБО "Екологія-Право-Людина" Катерина Полянська. Розробленим законопроектом передбачено запровадити біогеографічний підхід. На території Європи виділено біогеографічні регіони, на теритрії яких для кожного пріоритетного виду та природного оселища розроблятиметься мережа територій. – На визначених науковцями територіях – оселищах окремих видівтваринного та рослинного світу, менеджмент буде спрямований на підтримку сприятливого стану цих видів. Аби  їхні популяції не зменшувалися, а навпаки збільшувалися. Звичайно, на розробку планів, проведення додаткових наукових досліджень, картографування необхідні кошти. Однак ці заходи необхідні, вони забезпечуватимуть баланс між господарською діяльністю і функціонуванням природних екосистем, – додає експерт.

Як інформують на сайті Мінприроди, враховуючи, що Смарагдова мережа в Україні на сьогодні охоплює близько 6 млн. га, необхідні витрати на наступні десять років становить 18,8 млн. євро, або 1,9 млн. євро в рік.  Ці витрати будуть меншими, оскільки менеджмент-плани можуть бути складовою частиною інших проектних та планових документів, на які держава вже виділяє кошти.

У травні 2018-го буде проводитися міжнародний біогеографічний семінар за участю представники Ради Європи, України, Білорусії, Росії та Молдови, де затверджуватимуть достатність мережі для птахів та пропонуватиметься доповнення мережі. Вносити нові території до мережі планує й Україна. Додамо, що на карті Смарагдової мережі немало і черкаських територій: долини річок Супій, Рось, Гірського Тікичу, території Холодного Яру та Кременчуцького водосховища.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

27 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:59
Черкащанин Довбик закріпив своє лідерство у гонці бомбардирів іспанського чемпіонату
15:30
Цьогоріч на Черкащині зафіксували 15 випадків хвороби Лайма
13:47
Якими сервісами для передачі показів лічильника користуються черкащани
11:35
У Черкасах поліцейські прийшли до членів ВЛК
09:14
У Черкасах не стало експерта-криміналіста
26 квітня 2024
20:06
На Черкащині товариство, яке завищило ціну за електроенергію, сплатить понад 160 тисяч до бюджету
19:07
В ОВА повідомили останні дані щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Смілі
18:14
На Уманщині може бути чутно вибухи 
17:06
Вічна пам'ять: на Черкащині попрощаються із військовим
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС
13:27
На Черкащині триває загроза підтоплення деяких населених пунктів
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону
12:02
Захисника зі Сміли відзначили посмертно нагородою
11:27
У одній із черкаських шкіл відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам
11:02
У черкаському ЦНАПі можна обміняти посвідчення водія 
10:42
У Черкасах знеструмлена низка будинків
09:49
У Черкасах вандали вирвали з кріпленням лавку