Реклама
Реклама
14.04.18 12:40

У Черкасах три роки навчають молодь, аби вона не виїздила за кордон


Реклама
У Черкасах три роки навчають молодь, аби вона не виїздила за кордон

 

Не кодом єдиним. Професія IT-спеціаліста сьогодні – одна з найбільш перспективних та високооплачуваних в Україні, однак справжніх фахівців все ще бракує. Понад три роки тому у Черкасах почала працювати громадська спілка «Cherkasy IT Cluster». Сьогодні вона об’єднує 14 ІТ-компаній та дві волонтерські ініціативи, які створюють освітні проекти та популяризують галузь серед школярів і студентів.

Про це інформує Громадське ТБ: Черкаси.

«Багато хто не знає, що в Черкасах є можливості для розвитку. Ми працюємо над тим, щоб молодь залишалася тут. Головною проблемою галузі на сьогодні є нестача профільних фахівців, як на локальному, так і на національному рівнях. Спеціалісти їдуть або у мегаполіси або ж узагалі за кордон. Якось читаю школярам лекцію і розумію, що батьки вже вклали їм в голови ідею міграції. На мої питання вони відповідали такими шаблонними фразами, як «а що тут нас чекає?» «які перспективи у нас тут?» Люди не знають про можливості, але вони є. Це і робота у кращих компаніях, і можливість фрілансу для тих, хто не хоче офісної роботи», – розповідає очільниця Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода.

Профорієнтаційна лекція «HR секрети: CV, співбесіда, ідеальний кандидат»

Через це Cherkasy ІТ Cluster спільно із Черкаським державним бізнес-коледжем започаткував серію профорієнтаційних лекцій для студентів. Мета цих зустрічей – познайомити талановиту молодь з ІТ, а також відповісти на актуальні питання, пов’язані з цією сферою. Такі зустрічі присвячують різним темам: починаючи від того, як убезпечити себе від шахрайства у мережі та які є шкідливі програми і закінчуючи підготовкою до співбесіди та написанням ідеального резюме.

«Зараз з’являється чимало курсів, які за місяць з нуля пропонують прокачати будь-кого для ІТ-сфери, обіцяючи у підсумку зарплату в доларах. Я ж кажу: це свого роду «професійне шахрайство». Так, у нашій галузі є суміжні спеціальності (HR-менеджер, Project-менеджер, маркетолог), але потрібні базові знання. Такі основи може дати тільки академічна освіта. Так, до прикладу, вимогою до Project-менеджера є знання англійської мови, бо доводиться спілкуватися із іноземними партнерами, але все одно він повинен мати технічний бекграунд або базово орієнтуватися у технічній експертизі», – каже Анастасія Негода.

Для дітей Cherkasy IT Cluster запустив безкоштовні курси програмування IT KIDS на базі навчальної програми CodeClub UA (це проект, в межах якого волонтери навчають дітей писати комп’ютерні програми у вільний від уроків час). Торік у вересні стартував перший набір і наразі навчання групи проходить на базі Черкаського фізико-математичного ліцею. Школярі вивчають візуальну мову програмування Scratch, створюють у ній гру або мультик. Програма також вчить критично мислити і вирішувати завдання.

Урок зі Scratch

«Чому взяли цей напрям? Спілкуючись із школярами та їхніми батьками, ми зрозуміли, що хоч у навчальній програмі є Scratch, але його не викладають належним чином . Коли запитуєш у дітей: «чим ви займаєтеся на уроках інформатики?», вони кажуть: «приходить вчитель, показує презентацію, ми записуємо, і далі вчимо конспекти». У мене був шок. Той потенціал, який є у дітей у цьому віці, не використовують із користю. Діти прийшли на урок, відсиділи, щось записали і пішли. Зараз підростає нове покоління. Це абсолютно унікальні діти, які народилися і живуть у технологічному світі, що дуже динамічно розвивається. Вони і мислять, і відчувають його по-іншому. Тому і здатні обробляти інформацію із величезною швидкістю. У них можна вкладати і вкладати знання», – зазначає очільниця спілки.

Навесні Cherkasy IT Cluster спільно з Черкаським державним бізнес-коледжем розширив проект IT KIDS та відкрив ще дві групи. Це Scratch (для учнів 6-7 класів) та Python (для учнів 8-9 класів).

Другий набір проекту ITKIDS

Зустрітися із досвідченими менторами із ІТ-компаній та дізнатися про освітні проекти (курси, стажування, хакатони) можна ще і на щорічних заходах кластеру. Зокрема StudIT Fest об’єднав усі освітні ІТ-проекти міста.

«Компанії-учасники Кластеру створюють власні курси для випускників. Студентів, які виходять після університетів, одразу долучати до проекту не вдається, на жаль. Є величезний розрив між тими знаннями, що дають нині у вишах, і тим, які технології зараз використовують. А також навичками, якими потрібно володіти, щоб побудувати кар’єру в ІТ. Такі навчальні програми «прокачують» кандидата та дозволяють швидше зробити перші кроки в ІТ», – розповідає Анастасія.

Виступ спікерів на StudIT Fest

Дізнатися про вакансії в ІТ можна і на IT Career Day. 16 травня в Черкасах такий захід відбудеться уже третій рік поспіль. На нього запрошують школярів та студентів, які роблять перші кроки в ІТ або просто цікавляться роботою в цій сфері.

«Торік вдалося зібрати більш якісну аудиторію, ніж у 2016-му. Менторам компаній ставили конкретні питання, просили пройти тестову співбесіду чи виконати тестове завдання на місці. Рівень зацікавленності був інший. Проблема у тому, що щороку поріг входження в ІТ-галузь стає вищим, адже технології не стоять на місці», – каже очільниця Cherkasy IT Cluster.

IT Career Day у 2017-му

При цьому до кандидатів зростають не тільки професійні вимоги.

«Зараз важливим на рівні бізнесу є і поняття емоційного інтелекту. Це те, чого ще поки не вистачає нашій нації – уміння спілкуватися, вибудовувати діалоги, бо це передбачає роботу в команді. У нас люди у конфлікті здебільшого закриваються, а емоційний інтелект дозволяє у таких ситуаціях порозумітися. Все частіше компанії надають перевагу кандидатам, які розвивають власний емоційний інтелект. Адже у майбутньому це буде важливою складовою успіху як цілої команди, так і власне самого проекту», – додає Анастасія Негода.

Сторінки Cherkasy IT Cluster:

вебсайт –> http://itcluster.ck.ua

фейсбук –> https://www.facebook.com/itcluster.ck.ua/

інстаграм –> https://www.instagram.com/itclusterckua/

За всіма оновленнями щодо старту нових навчальних програм можна слідкувати на сторінці Кластеру у Facebook та http://itcluster.ck.ua/start-v-i

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

28 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
22:04
Більше сотні будинків зазнали ушкоджень: яка наразі ситуація у Смілі після ракетного удару 
19:16
На автодорозі Черкаси-Сміла сталася ДТП
17:32
“Черкасиенергозбут” закликає споживачів передавати покази електролічильника своєчасно
15:02
Пів сотні троянд та сльози: піротехнік з Умані освідчився коханій
13:00
Сьогодні річниця ракетного обстрілу Умані, коли загинуло 24 людини
11:15
У Черкаси приїздив міністр МВС
09:51
Черкаський ТЦК тимчасово припинив прийом документів на відстрочку
27 квітня 2024
17:59
Черкащанин Довбик закріпив своє лідерство у гонці бомбардирів іспанського чемпіонату
15:30
Цьогоріч на Черкащині зафіксували 15 випадків хвороби Лайма
13:47
Якими сервісами для передачі показів лічильника користуються черкащани
11:35
У Черкасах поліцейські прийшли до членів ВЛК
09:14
У Черкасах не стало експерта-криміналіста
26 квітня 2024
20:06
На Черкащині товариство, яке завищило ціну за електроенергію, сплатить понад 160 тисяч до бюджету
19:07
В ОВА повідомили останні дані щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Смілі
18:14
На Уманщині може бути чутно вибухи 
17:06
Вічна пам'ять: на Черкащині попрощаються із військовим
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС