Реконструкція драмтеатру в Черкасах обійшлася в 164 млн грн: що можна було б зробити за ці гроші
Реконструкція в драматичному театрі Черкас уже завершена. Загальна вартість ремонту обійшлася в 164 мільйони гривень.
Редакція видання Zmi.ck.ua вирішила дізнатися, а що можна було б зробити в Черкасах за ці гроші.
Реконструювати ще одну вул. Героїв Дніпра
Капітальний ремонт вулиці Героїв Дніпра стартував у 2016 році. Його було розбито на три черги - від Сержанта Жужоми до Хмельницького, від Хмельницького до Смірнова та від Смірнова до Козацької.
Загальна вартість капітального ремонту вулиці – 109 мільйонів гривень. Якщо до тих 25 мільйонів, що просить ще директор драмтеатру Петро Ластівка, докласти 30 мільйонів, то можна було б реконструювати ще одну вулицю, як Героїв Дніпра.
Відновити три корпуси університету
У вересні минулого року після 30-річної перерви четвертий корпус Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького нарешті відновили й він може приймати студентів.
Загальна вартість відновлення корпусу і закупівля нового обладнання обійшлися у 57 мільйонів гривень.
Тобто за 164 млн грн, які були витрачені на реконструкцію драмтеатру, можна було б відновити майже три корпуси в університеті.
Купити понад 109 мобільних інклюзивно-ресурсних центрів
Із підігрівом та необхідним обладнанням: у Черкасах презентували мобільний інклюзивно-ресурсний центр у вересні минулого року. Мобільний інклюзивно-ресурсний центр був придбаний за спільні кошти державного (70 відсотків) і міського бюджетів (30 відсотків).Загалом на машину витратили 1 млн 500 тисяч гривень. Такі машини в Україні з’явились ще три роки тому, в Черкасах ж він – перший.
Якщо порахувати, то за ту суму, яку витратили на реконструкцію драматичного театру в Черкасах, можна було б придбати 109 таких автомобілів, що будуть виїжджати до діток, які потребують відповідних інклюзивно-реабілітаційних послуг.
Побудувати 54 меморіальні комплекси загиблим в АТО
Восени минулого в року в Черкасах побудували та відкрили меморіального комплексу пам'яті учасників антитерористичної операції. За словами дружини Володимира Олени Ложешнікової, від зародження ідеї до втілення проекту пройшло три роки. Меморіал виконаний за унікальним ескізом із назвою "Незламні духом", який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я.
Міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що на встановлення меморіального комплексу виділять 3 мільйони гривень.
За ціною драматичного театру в Черкасах можна було б побудувати таких 54 меморіальні комплекси за авторським проектом які б увіковічували подвиги військових, що віддали життя на Сході.
Відкрити три нові експозиції в зоопарку
Із 2008 року керівництву зоопарку вдалося реконструювати більше третини площі закладу, а це майже півтора гектари. За словами Евгена Вана, спонсори виділили спочатку 25 млн грн на «Землю ведмедів та вовків» і ще 50 млн грн – на нову експозицію для копитних тварин.
Унікальністю новинки є те, що вона побудована за принципом занурення в експозицію. Тобто відвідувачі зможуть з розташованого по периметру мосту довжиною 230 м з різних ракурсів спостерігати за тваринами, які живуть в умовах, максимально наближених до природніх. Для копитних, а це косулі, шляхетні та плямисті олені, європейська лань і зубр, в Україні нічого подібно- го раніше не будувалося.
Зауважимо, що нова експозиція зоопарку в Черкасах потрапила до найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні.
Якби для будівництва таких експозицій виділили 164 млн грн, то їх можна було б створити – три штуки. А якщо говорить про «Землю ведмедів», то вийшло б понад 6 експозицій.
Реконструювати 10 спортивних комплексів з басейном
Немає аналогів у районах Черкаської області: у Чорнобаї реконструювали спортивний комплекс із басейном. Загальна сума проекту – 15,5 мільйонів гривень. 10 мільйонів – це гроші державного бюджету за програмою “Велике будівництво”, решта – кошти місцевого бюджету.
У спорткомплексі реконструювали не лише басейн. Відремонтували борцівський клуб, тренажерний зал, гардеробні, кілька приміщень на першому поверсі. Також зробили капітальний ремонт інженерних мереж, водопостачання, каналізації, опалення в підвальному приміщенні.
За кошти, що були виділені для реконструкції драмтеатру, можна було б відновити 10 таких спортивних комплексів із басейнами.
Створити ще 136 атракціонів "Колесо огляду"
У листопаді 2019 року в Черкасах відкрили колесо огляду. За словами директора КП Дирекція парків Андрія Кучі, об'єкт обійшовся місту близько 12 мільйонів гривень.
У Черкасах за 164 мільйони гривень їх можна було б побудувати 136 штук.
Відновити 60 пляжів
Спочатку КП «Дирекція парків» вирішило відновити центральний і найбільший пляж у місті – «Пушкінський». Згодом пляж перейменували на «Казбетський.
Комунальники почистили дно акваторії пляжу, викорчували дерева та кущі, які захаращували територію. Посадили нові дерева і засіяли газон, установили поливну систему. Поставили парасольки, перголи, лавочки, зробили доріжки з бетонних плит, встановили рятувальну вежу й дитячий майданчик.
На благоустрій пляжу витратили 2,7 мільйона гривень.
За 164 мільйони гривень, що були виділені на реконструкцію драмтеатру, можна було б відновити 60 таких пляжів.
Купити 83 автомобілів для медиків екстреної допомоги
Медики екстреної медичної допомоги Черкащини отримали понад 20 нових автомобілів минулого року. Загальна сума, яку витратили на придбання автомобілів, становить 41 мільйон 920 тисяч гривень.
Так, за 164 мільйони гривень можна було б купити 83 машини класу «В» або 60 автомобілів класу «С».
Побудувати 19 амбулаторій для надання медичних послуг
У Черкаській області почали будувати або відновлювати амбулаторії. Наприклад, у минулому році в селі Юрківка Звенигородського району на місці старого приміщення ФАПу збудували амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Збудували амбулаторію коштом державного бюджету – 7,5 млн грн та 865 тис грн місцевого бюджету. Тобто загалом на будівництво витратили 8 мільйонів 365 тисяч гривень.
За 164 мільйони, що були витрачені на драмтеатр, таких амбулаторій можна було б збудувати 19.
Відновити 46 інфекційних лікарень
У Черкасах кардинально оновили інфекційну лікарню минулого року. На це були витрачені 3,5 млн грн, які виділили із міського бюджету депутати минулого скликання.
Було придбано мобільну рентгенівську систему, дефібрилятор, пульсоксиметри, аналізатор показників критичних станів, апарат для ультразвукової діагностики, ларингоскоп, електрокардіограф, стерилізатор, шприцевий насос. На сьогодні лікарня придатні до одночасної госпіталізації 75 пацієнтів.
За 164 мільйони гривень можна було б відновити 46 подібних лікарень.
Купити 15 комп’ютерних томографів для лікарень
Комп’ютерний томограф, який у 2017 році придбали для Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги, відновив свою роботу після технічної поломки. Пацієнтів на ньому обстежують із початку грудня.
КТ у лікарні працює сім днів на тиждень, 24 години в добу. На ньому велике навантаження, якщо в інших медичних установах обстежують впродовж доби 12-15 пацієнтів, у нас в середньому до сорока.
Спіральний томограф ANANON-16 в лікарню придбали коштом міського бюджету. На це обранці спрямували 10 млн 754 тис. грн.
За 164 мільйони гривень можна було б придбати 15 таких томографів.
Відновити 206 "Літаків"
У Черкасах завершили реконструкцію "Літака", що розташований у Південно-західному районі, за 800 тисяч гривень. Були зроблені роботи по благоустрою території, зокрема зробили підніжжя, поклали плитку, зробили освітлення, пофарбували сам пам'ятний знак та виготовили й почепили літери "Слава Героям".
За 164 мільйони гривень можна було відновити 205 подібних п’ятників.
Ці всі та більше речей можна було б зробити за 164 мільйони гривень. Та їх було спрямована на відновлення драмтеатру, який постраждав під час пожежі п’ять років тому. Проте навіть після завершення всіх робіт, театр не розпочинає свою роботу. А нещодавно директор закладу Петро Ластівка зазначив, що для відкриття потрібно ще 25 мільйонів.
За його словами, ці гроші потрібні для того, щоб замінити тельфери. Ці механізми підіймають вантажі, завіси та декорації на сцені і від того, наскільки вони надійні, залежить безпека акторів.
Підготувала Світлана Небилиця
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter