08.09.23 11:20

Кладовища та крематорій: яка у Черкасах ситуація із похованнями


Реклама
Кладовища та крематорій: яка у Черкасах ситуація із похованнями

 

У Черкасах виділили територію для нового кладовища. Воно буде розташоване поряд із сьомим на вулиці Сурікова. Рішення було прийняте на одній з останніх сесій міської ради. Із 11 черкаських кладовищ не діючими є два. Захоронення відбувається переважно на кладовищі №8.

За словами зступника директора департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрія Наумчука, територія нового кладовища займатиме більше 12 гектар. Тепер буде готуватись проект з аналізом ґрунту. Якщо там є родючий шар, то необхідно буде визначити кількість його знімання і куди його складувати, щоб потім використати для клумб чи інших територій з насадженнями.

На виділених гектарах для нового кладовища можна буде запроектувати майбутнє будівництво крематорію з колумбарієм. Я думаю, що під час проектування це питання буде розглянуто. І сподіваюсь, що за це проголосують депутати міської ради. Але, зараз, коли йде війна, витрачати кошти на крематорій є не доцільним. Адже будівництво й обслуговування крематорію – це дороговартісна річ. Після перемоги ми проведемо опитування щодо його будівництва і місця розташування колумбарію".

В Україні кремаційні печі є лише в Києві, Харкові та Одесі. Декілька років тому петицію про крематорій розглядали і на сесії Черкаської міської ради.

За словами депутатки міської ради Любов Майбороди, для Черкас таке будівництво є досить суттєвим навантаженням. На той час воно б коштувало близько 500 мільйонів гривень. Плюс ще й дороге в обслуговуванні. Говорити про таке будівництво в кожному обласному центрі – не на часі. Тому треба знаходити розумний і цивілізований компроміс. Адже кількість померлих зростає, а кількість землі зменшується.

"Я тоді пропонувала будувати на кладовищах колумбарії, як це є в багатьох обласних центрах. А також в Європі. Там немає кладовищ, де їх не було. У вигляді стін, якихось круглих споруд. Де хоронять людей після кремації. На будівництво колумбарію потрібно близько мільйона гривень. Їх можна виділити з міського бюджету і запустити такий пілотний проект. Тому я вважаю, що таке питання на часі. Це в десятки разів зменшить кількість землі. Окрім того, кладовища заростають хащами. Більшість могил занедбані. Так як немає вже кому за ними доглядати. Наприклад, біля могили моєї мами мені доводиться обробляти ще три, бо ніхто до них не навідується. Тому треба переходити до цивілізованих методів захоронення. Одним з таких є колумбарій. Треба таке популяризувати, про цю послугу і її можливість. Зрозуміло, що не можна робити всім кремацію. Тому яким чином хоронити померлого, це право родичів".

Свого часу Любов Майборода пролобіювала будівництво в Черкасах муфельної печі для спалювання біологічних відходів.

"А крематорії мають бути хоча би один на декілька областей. Бо три на Україну – це однозначно мало. Звичайно, що кремація коштує зараз досить дорого, починаючи від 15 тисяч гривень. Але ж і пам’ятники обходяться не дешевше. Щодо утримання кладовищ – це питання культури суспільства. І його потрібно піднімати і вирішувати", - наголосила Любов Майборода.

На кладовищах, де немає вільної території, дозволяється лише підхоронення.

"Це відбувається згідно закону про «Похоронну справу». Підхоронення дозволяється по раніше заброньованому місцю і стосується лише подружжя. Якщо помирає чоловік, то дружина може забронювати місце поряд і навпаки. Для цього людина звертається у плановий відділ нашого комбінату. Пише заяву, додає дані паспорта та ідентифікаційного номера, копію свідоцтва про смерть померлого. А потім на основі всього цього ми надаємо родичам дозвіл на підхоронення. Цей документ пред’являють майстру кладовища. Оформляють документально у Будинку трауру чи столі замовлень і таким чином відбувається підхоронення. На восьмому кладовищі дозвіл на поховання надається всім. За день в місті хоронять до 10 людей. Урн з прахом за пів року було 117, майже так само, як і минулого за такий же період", - розповів директор комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» Анатолій Бейн.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

17 березня 2025
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
13:58
На Черкащині горіло понад 10 гектарів території
13:43
Лежав на дорозі: біля Умані патрульні допомогли велосипедисту, у якого стався напад епілепсії (ВІДЕО)
12:53
Черкащани стали серед переможців популярного європейського шоу (ВІДЕО)
12:13
Світла пам'ять: у Черкасах попрощалися із загиблим захисником
11:48
У Смілі на станції імені Тараса Шевченка презентували відремонтований локомотив
11:32
Хлопчиків майже втричі більше: скільки малюків народилося у Черкасах за тиждень
10:38
"Черкаські богатирі" готуються до виступу на Чемпіонаті України з пауерліфтингу
10:21
У Черкасах відбувся вечір живої музики з нагоди Дня українського добровольця
09:57
ТОП-чиновник Черкас став учасником нового відеопроєкту ЗМІ.ck.ua
09:47
Ще один новий диякон розпочав службу в Черкаській єпархії ПЦУ
09:32
Потрапив у гірську пастку: черкащанин загубився на шляху до Румунії та отримав переохолодження
08:31
У небі над Черкащиною збили 15 російських БпЛА 
16 березня 2025
21:09
Завтра на Черкащині діятимуть обмеження щодо світла
18:41
У Черкасах відкрили ресторан корейської кухні
15:40
Довбик влітку може змінити клуб
13:45
У госпіталі від поранень помер лісівник із Черкащини
11:22
У Черкасах зросла середня зарплата
09:15
Викладач одного із черкаських училищ отримав відзнаку
08:48
На Черкащині вночі працювала ППО: збито 8 БпЛА
15 березня 2025
17:01
На Черкащині поліція нагадує, що заборонено збирати і продавати первоцвіти
14:22
Добровольця з Черкас нагородили нагрудним знаком «За мужність і героїзм»
12:46
У центрі Черкас помер чоловік (ВІДЕО)