Реклама
Реклама
08.09.23 11:20

Кладовища та крематорій: яка у Черкасах ситуація із похованнями


Реклама
Кладовища та крематорій: яка у Черкасах ситуація із похованнями

 

У Черкасах виділили територію для нового кладовища. Воно буде розташоване поряд із сьомим на вулиці Сурікова. Рішення було прийняте на одній з останніх сесій міської ради. Із 11 черкаських кладовищ не діючими є два. Захоронення відбувається переважно на кладовищі №8.

За словами зступника директора департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрія Наумчука, територія нового кладовища займатиме більше 12 гектар. Тепер буде готуватись проект з аналізом ґрунту. Якщо там є родючий шар, то необхідно буде визначити кількість його знімання і куди його складувати, щоб потім використати для клумб чи інших територій з насадженнями.

На виділених гектарах для нового кладовища можна буде запроектувати майбутнє будівництво крематорію з колумбарієм. Я думаю, що під час проектування це питання буде розглянуто. І сподіваюсь, що за це проголосують депутати міської ради. Але, зараз, коли йде війна, витрачати кошти на крематорій є не доцільним. Адже будівництво й обслуговування крематорію – це дороговартісна річ. Після перемоги ми проведемо опитування щодо його будівництва і місця розташування колумбарію".

В Україні кремаційні печі є лише в Києві, Харкові та Одесі. Декілька років тому петицію про крематорій розглядали і на сесії Черкаської міської ради.

За словами депутатки міської ради Любов Майбороди, для Черкас таке будівництво є досить суттєвим навантаженням. На той час воно б коштувало близько 500 мільйонів гривень. Плюс ще й дороге в обслуговуванні. Говорити про таке будівництво в кожному обласному центрі – не на часі. Тому треба знаходити розумний і цивілізований компроміс. Адже кількість померлих зростає, а кількість землі зменшується.

"Я тоді пропонувала будувати на кладовищах колумбарії, як це є в багатьох обласних центрах. А також в Європі. Там немає кладовищ, де їх не було. У вигляді стін, якихось круглих споруд. Де хоронять людей після кремації. На будівництво колумбарію потрібно близько мільйона гривень. Їх можна виділити з міського бюджету і запустити такий пілотний проект. Тому я вважаю, що таке питання на часі. Це в десятки разів зменшить кількість землі. Окрім того, кладовища заростають хащами. Більшість могил занедбані. Так як немає вже кому за ними доглядати. Наприклад, біля могили моєї мами мені доводиться обробляти ще три, бо ніхто до них не навідується. Тому треба переходити до цивілізованих методів захоронення. Одним з таких є колумбарій. Треба таке популяризувати, про цю послугу і її можливість. Зрозуміло, що не можна робити всім кремацію. Тому яким чином хоронити померлого, це право родичів".

Свого часу Любов Майборода пролобіювала будівництво в Черкасах муфельної печі для спалювання біологічних відходів.

"А крематорії мають бути хоча би один на декілька областей. Бо три на Україну – це однозначно мало. Звичайно, що кремація коштує зараз досить дорого, починаючи від 15 тисяч гривень. Але ж і пам’ятники обходяться не дешевше. Щодо утримання кладовищ – це питання культури суспільства. І його потрібно піднімати і вирішувати", - наголосила Любов Майборода.

На кладовищах, де немає вільної території, дозволяється лише підхоронення.

"Це відбувається згідно закону про «Похоронну справу». Підхоронення дозволяється по раніше заброньованому місцю і стосується лише подружжя. Якщо помирає чоловік, то дружина може забронювати місце поряд і навпаки. Для цього людина звертається у плановий відділ нашого комбінату. Пише заяву, додає дані паспорта та ідентифікаційного номера, копію свідоцтва про смерть померлого. А потім на основі всього цього ми надаємо родичам дозвіл на підхоронення. Цей документ пред’являють майстру кладовища. Оформляють документально у Будинку трауру чи столі замовлень і таким чином відбувається підхоронення. На восьмому кладовищі дозвіл на поховання надається всім. За день в місті хоронять до 10 людей. Урн з прахом за пів року було 117, майже так само, як і минулого за такий же період", - розповів директор комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» Анатолій Бейн.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

08 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:06
У центрі Черкас зіштовхнулися тролейбус та автомобіль ДСНС (ФОТО)
17:19
На щиті повернувся працівник черкаського водоканалу
17:02
Цьогоріч на Черкащині почастішали випадки сказу серед тварин
16:34
До уваги водіїв: у центрі Черкас ліквідовують ямковість
16:20
Жителів Шполянщини попереджають про масовий вибух
15:57
На Звенигородщині відкрили меморіальні стенди загиблим захисникам
15:27
На Уманщині чоловік вкрав біля магазину велосипед та намагався втекти
14:06
На Черкащині матері полеглого воїна вручили посмертну нагороду сина
13:53
Парламент підтримав законопроект про продовження воєнного стану та мобілізації
13:27
Черкащан попереджають, коли очікувати заморозки
12:50
У Черкасах майже півсотні підприємців, які постраждали внаслідок влучання ворожої ракети, отримали виплати
12:01
Шукали чотири доби: на Жашківщині у ставку втопився чоловік (ВІДЕО)
11:35
У Черкасах презентували новий поштовий випуск марок (ФОТО)
11:08
На Черкащині попрощалися із старшим солдатом, який працював на "Челуаші"
10:57
У Чигирині водій насмерть збив пішохода
10:35
Військового з Черкащини відзначив Головнокомандувач ЗСУ
09:40
У Черкасах горів балкон у багатоповерхівці
09:15
Вночі над Черкащиною збили ворожу ціль
07 травня 2024
20:01
У Каневі демонтували постамент та погруддя Олега Кошового
19:00
Синоптики попереджають, коли очікувати пік похолодання на Черкащині
18:00
Житель Чигирина проведе 5 років за ґратами за перешкоджання мобілізаційним заходам
17:03
У Черкаській області зафіксували майже 5 тисяч хворих