02.03.20 13:12

Діджиталізація чи втрата голосів? Як жителі Черкащини опановують сучасні інформаційні технології



Діджиталізація чи втрата голосів? Як жителі Черкащини опановують сучасні інформаційні технології

 

Покупки в один клік, зручні мобільні додатки, автоматизація оплати комунальних послуг. Так звана діджиталізація стрімким рухом крокує вперед, впроваджуючи нові інформаційні та комунікаційні технології.

Як опановують її жителі Черкащини, чи приносить вона користь суспільству, наше видання Zmi.ck розглянуло на прикладі звичайного електронного сервісу петицій. Тут потрібно всього-на-всього авторизуватися та підтримати ту чи іншу ініціативу жителя.

На сайті електронних петицій офіційного інтернет-представництва Президента України міститься чимало резонансних питань, але, як з’ясувалося, підтримати хоч одну з них більшість жителів районного центру м. Золотоноша не в змозі.

 Так, 17 січня на сайті оприлюднили петицію Про недопущення припинення набору до санаторних шкіл та зміну типу навчального закладу. Лише на Черкащині існує 5 таких санаторних шкіл, а скільки їх по Україні?  Петиція ж станом на сьогодні із 25 тисяч голосів набрала лише 8 тис 591 голос. До кінця голосування маємо 47 днів.

Причина, кажуть жителі Золотоніщини, у ідентифікації особи. Жителям технічно дуже складно пройти реєстрацію особи в системі.

 Нагадаємо, саме жителі Золотоніщини раніше висловили занепокоєння тим, що Золотоніська загальноосвітня санаторна школа може припинити своє існування. Тому вони активно взялися підтримувати петицію, але більшість з них не змогли цього зробити.

Додамо, для того, щоб зареєструватися на сайті петицій, потрібно ввести адресу електронної пошти та пароль. Після чого система пропонує ідентифікувати особу. 

Верифікують особу трьома способами: за допомогою Банк ID (верифікація громадян через українські банки для надання адміністративних послуг через інтернет), за допомогою електронного цифрового підпису та за допомогою податкового номера.

Найпростіше звісно золотонісцям ідентифікуватися за допомогою податкового номеру, але такий спосіб якраз система майже не пропускає. Тож єдиний вихід – це реєстрація через Bank ID, простою мовою говорячи, людина має користуватись онлайн сервісом Приват24.

Якщо ж у обласному центрі це зробить значна частина жителів, то у районному центрі, не говорячи вже про село – одиниці.

Ось яскравий приклад. У Золотоніській санаторній школі у першому класі навчається 22 дітей. Їх батьки, як ніхто зацікавлені у збереженні статусу школи. Але проголосувати і підтримати петицію змогли ….лише 5 осіб. Про це розповіла класний керівник 1-А класу Наталія Григорівна.

"У мене в класі проголосувало лише п’ятеро, бо вони змогли проголосувати тільки через Приватбанк. А ті, які реєструвались через ідентифікаційний код, то вже пройшло більше місяця, ніяких повідомлень із підтвердженням реєстрації особи не надходило. Дуже багато у мене є бабусь, які хочуть підтримати цю петицію, то у них нічого не вийшло",- бідкається вчителька.

Батько дитини, яка навчається в цій школі, Володимир Короленко теж говорить, що зміг зареєструватись та підтримати петицію тільки через Приват24, дружину реєстрував два дні.

Змогли проголосувати і батьки дітей Оксана Бердюк та Оксана Гіщіна, говорить Володимир Короленко.

Класний же керівник Наталія Григорівна підтверджує, що тут не лише складно технічно це зробити, а ще й терпіння вимагає багато, адже батьки не полишали спробу зареєструватися.

"У нас також є працівники школи, діти яких тут навчаються, то вони теж не можуть зареєструватись. Складається враження, наче там якийсь робот, який не приймає голоси",- припускає вчитель.

До того ж є літні люди, у яких навіть немає електронної пошти, не говорячи вже про онлайн сервіси.

"У нас є люди, які отримують зарплату через Приватбанк, але у них не було інтернет банкінгу, то вони ходили в банк, брали пароль входу у Приват24, щоб зареєструватись, і лише тоді змогли підтримати петицію. Тобто людям треба докласти чималих зусиль для простого кліку",- пояснює класний керівник.

Кореспондентка Zmi.ck сама спробувала підтримати петицію. Зареєструвалась на сайті електронних петицій років 5 тому, втім пароль входу не зберегла. Довелось використати послугу відновлення паролю та зайти на сайт.

Проголосувати нам вдалося.

Втім якщо раніше для реєстрації достатньо було мати лише ідентифікаційний код та паспорт, то сьогодні ще й інтернет банкінг.

"Більша частина людей не мають картки Приватбанку, вони намагались зареєструватись за кодом і паспортом, а віз і нині там.  Якби це було в паперовому вигляді, то всі б вже давно підписали. В результаті ми маємо проблеми з системою, а дні збігають. Тому навряд чи петиція набере необхідну кількість голосів, бо технічно це неможливо зробити",- підсумував батько школяра Володимир Короленко.

Зазначає, що діджиталізація, звісно, потрібна річ, але на Золотоніщині до неї ще дуже далеко.

А поки маємо втрату голосів, добре, аби це в результаті не призвело до втрати школи, робочих місць та можливості дітям вчитися і оздоровлюватися. Таку мету реалізує далеко не кожна школа в Україні.

Інна Молчанова,

спеціально для Zmi.ck.ua

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Золотоніщина #петиції #санаторна школа #діджиталізація

Останні новини

19 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)