Реклама
Реклама
01.12.17 10:50

"Темна конячка" радикалів Черкащини провалила вибори в ОТГ


 

Під керівництвом фактичного в.о. голови Черкаської обласної організації Радикальної партії, заступника голови облради Вадима Гайовича, радикали відверто провалили вибори в ОТГ, що відбулися 29 жовтня цього року. Це результат глибокої кризи в обласній організації партії.

Про це інформує Кропива.

За результатами виборів у 12 сільських об’єднаних територіальних громадах Черкащини з 228 обраних депутатів, лише 13 депутатських мандатів отримали представники радикалів. У відсотковому еквіваленті – це лише 5,7% від загальної кількості обраних депутатів.

Ще гіршими виявилися показники Радикальної партії Олега Ляшка на виборах двох міських об’єднаних громад – Жашківської та Камянської, тут радикали не отримали жодного мандату. Та відповідно отримали підтримку виборців у 1,65% в Жашківській та 2,4% підтримки в Камянській міській громаді.

Нижче наводимо дані з сайту ЦВК у розрізі кожної громади.

Всього на виборах у 12 сільських громадах обрано 228 депутатів. Всього обрано в сільських громадах 13 депутатів від Радикальної партії – це 5,7% від обраних депутатів. З 12 сільських громад у 6 радикали отримали представництво. 

Городищенський район, Мліївська громада – 0 депутатів

Жашківський район, Бузівська громада – 2 депутати

Жашківський район, Соколівська громада – 0 депутатів

Золотоніський район, Зорівська громада – 4 депутата

Канівський район, Ліплявська громада – 1 депутат

Корсунь-Шевченківський район, Карашинська громада – 0 депутатів

Корсунь-Шевченківський район, Моринська громада – 2 депутати

Маньківський район, Іваньківська громада – 0 депутатів

Уманський район, Паланська громада – 1 депутат

Черкаський район, Степанківська громада – 0 депутатів

Чорнобаївський район, Іркліївська громада – 0 депутатів

Шполянський район, Матусівська громада – 3 депутати

Всього у міських громадах обрано 52 депутати, жодного від радикальної партії.

Жашківська міська громада – 0 депутатів. Всього проголосувало 5099 осіб, за Радикальну партію лише 84 голоси – це 1,65 % підтримки.

Кандидат на посаду голови громади від радикалів Лементовський Сергій Олексійович отримав підтримку 2,89 %

Камянська міська громада – 0 депутатів. Всього проголосувало 5187 осіб, за Радикальну партію лише 125 голоси – це 2,4% підтримки.

Кандидат на посаду голови громади від радикалів Джур Олексанр Вікторович отримав підтримку 0,99%.

Черкащина є однією з базових електоральних областей (10.05% підтримки на виборах у ВР 2014 року, 11,9% на виборах в Черкаську обласну раду 2015 року) для Радикальної партії Олега Ляшка, тому такі результати не можуть не насторожувати вище партійне керівництво.

Такі непереконливі результати можливо і стали несподіванкою для столичного керівництва, але є цілком об’єктивним результатом того, що відбувається в середовищі Радикальної партії на Черкащині. А відверто нездорові процеси тут розпочалися одразу після успішних місцевих виборів 2015 року. Так у листопаді 2015 року, одразу після виборів склав з себе повноваження голови Черкаської обласної організації партії Сергій Тищенко. З того часу фактичним в.о. голови обласної організації партії без проведення партконференції керує Гайович Вадим Юрійович. За час його керівництва фактично розпалися та припинили цілісне функціонування фракції Радикальної партії у Черкаській міській та обласній радах. Фракція у міській раді була розпущена у квітні 2016 року, а в обласній раді припинила існування у вересні 2017 року через вихід депутатів.

Попри відверто нездорові процеси в обласній організації, внаслідок політичних торгів у грудні 2016 року Вадиму Гайовичу вдалося отримати посаду заступника Черкаської обласної ради, яку він займає і донині.

Досить красномовно описав обрання на посаду заступника голови облради, перший номер списку радикалів депутат облради Микола Булатецький, який також був виключений з фракції та партії.

- В рядах партії я побачив повних негідників. Таких як Гайович, Вовк..., котрі намагалися маніпулювати мною й іншими членами команди. Вони брали участь у фальсифікації виборів на Черкащині.

Вершиною цинізму "любителів клубу Ляшка" став процес обрання Гайовича на посаду зуступника голови облради, що проходив під шантажем Ляшка. Навіть губернатор умовляв депутатів своєї фракції проголосувати за Гайовича. Я публічно виступив проти і закликав депутатів не голосувати. В знак протесту - вийшов із фракції (!) Можливо, єдиною моєю неправильною дією було те, що я неодноразово Гайовича-Вовка-інших-слуг-Ляшка публічно ПОСИЛАВ НА Х*Й, - із заяви Миколи Булатецького.

Попри те, що Вадим Гайович займає досить поважну посаду та має неабияку підтримку народного депутата Віктора Вовка, інформації про нього не багато, він ще й досі залишається «темною конячкою» місцевого політикуму.

З офіційної інформації відомо, що він народився 30 травня 1984 року в місті Золотоноша. До обрання депутатом працював головним диригентом, міжнародного громадського фонду "Зміцнення православних традицій", про який інформації в світовій мережі інтернет практично немає. У 2014 році балотувався в народні депутати по 197 виборчому окрузі від Радикальної партії.

Разом з тим з аналізу електронних декларацій політика стає зрозуміло, що він далеко не найбідніша людина і має пристойні статки.

Так згідно декларації за 2015 рік, поданої у зв’язку з обранням на посаду заступника голови облради мав 32,5 тис. дол., 10 тис. євро та 100 тис. грн. Дохід отримував лише у вигляді банківського відсотку у розмірі 59 тис. грн.

В декларації за 2016 рік задекларував наявність 30,9 тис. дол., 10 тис. євро та 105 тис. грн. Отриманий дохід від банківського відсотку 36 тис. грн. Однак тут вже зазначається, що користується житловим будинком у 82 кв.м. в м. Золотоноша, який належить його мамі та придбаний у 2016 році.

Замість висновків, які насамперед має робити вище партійне керівництво та партійці обласної організації на відкритій партійній конференції, варто додати, що на сьогоднішній день обласна організація скоріше нагадує певний закритий цех, який працює в інтересах вузького кола осіб. З огляду на вищевикладену інформацію падіння рейтингу політичної сили Олега Ляшка на Черкащині виглядає цілком об’єктивно та логічно. В разі відсутності дій на відновлення дій механізмів партійної демократії та відкритості діяльності партії процес втрати підтримки продовжиться.  

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

17 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
13:39
Невдовзі у деяких черкаських будинках будуть промивати системи опалення 
13:16
На Черкащині громада попрощалися із воїном, який загинув під час бойових дій
12:43
До уваги водіїв: у Черкасах встановили нові дорожні знаки
12:32
На Тальнівщині встановлять меморіальні дошки трьом полеглим захисникам
11:36
У центрі Черкас сталася потрійна ДТП (ФОТО)
11:09
Світла пам'ять: у Черкасах попрощалися із військовим
10:58
У черкаській гімназії зібрали кошти на прожектор для виявлення ворожих безпілотників
10:10
Розпочали підготовку до пляжного сезону: у Черкасах водолази обстежують дно Дніпра (ВІДЕО)
09:30
У черкаському ЦНАПі буде можливість оновити військово-облікові дані: що для цього потрібно
09:22
У Черкасах деякі тролейбуси змінять графік руху
16 травня 2024
21:51
Є зміни: на Черкащині оприлюднили новий графік відключення світла на 17 травня
20:13
У Черкасах без води залишаться більше десятка будинків та дитсадок
19:08
На Лисянщині відкрили Алею Слави загиблим воїнам
18:03
На Черкащині троє чоловіків ухилилися від призову 
17:16
У жителя Золотоніщини вдруге за рік виявили наркотики
16:57
У Тальному у пологовому подарували вишиванку новонародженому малюку
16:24
На Черкащині через недбальство хірурга помер чоловік
15:57
Мер Черкас відвідав пологовий і відкрив кабінет мамографії
15:26
У черкаському сквері стартував проект до Дня вишиванки 
14:54
На Золотоніщині попрощалися з військовим, якого вбили у Німеччині
13:56
На Черкащині прогнозують потепління 
13:24
В Умані чоловік намагався підпалити підвіконня однієї з квартир у сусідньому будинку