Реклама
Реклама
13.06.20 16:37

На Черкащині живе потомок Тараса Шевченка


На Черкащині живе потомок Тараса Шевченка

 

Він завжди знаходить для себе роботу. От і цього ранку, будучи в Шевченковому, застали Миколу Лисенка за косовицею в улоговині побіля кущів калини.

Про це інфрмують Вісті Черкащини.

З цією місциною пов’язана ціла історія. Двадцять років поспіль оббивав він, праправнук Тараса Шевченка по братові Йосипу, пороги всеможливих інстанцій, аби вберегти кущі калини, у яких в дитинстві знаходив собі прихисток малий Тарас, ховаючись від злої мачухи. І таки добився свого:сесія Черкаської обласної ради прийняла рішення про оголошення їх об’єктом природоохоронного фонду місцевого значення. Можливо, інший, будь він на місці Лисенка, на цьому й зупинився. Та оскільки після рішення облради в заповіднику ніхто й пальцем не ворухнув, аби новий туристичний маршрут був привабливим для відвідувачів, він за власний кошт замовив і встановив тут пам’ятну дошку, знайшов можливість облагородити довколишню територію. А тепер от, виходить, і доглядає її. Аби лишень, як каже, ніхто не понівечив калини, як ото дубочків, висаджених ним разом з родичами вздовж алеї до музею Національного заповідника.

Як бачимо, не всі в селі розуміють пориви душі потомка Кобзаря, який власне й полишив Київ і престижну посаду в столиці, переїхавши у Шевченкове, аби наблизитися до витоків Тарасового роду та внести свою частку в облаштування села, котре, стало для нього, як і для його великого родича, найкращим. Ще працюючи головним інженером Київського холодокомбінату, збирав у вільний від роботи час Микола Павлович відомості про свій рід, працював у бібліотеках, музеях, архівах України та колишніх республік Радянського Союзу, а потому став і одним з співзасновників Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, пропагуючи культурну спадщину Кобзаря.

Так народжувалася книга «Коріння Шевченкового роду», якій передують тридцять років пошукової роботи. А ще – титанічної праці: в ній розкрито й досліджено більше тисячі представників Шевченкового роду з усіх куточків земної кулі, сотні фотографій, майже повністю досліджене історичне коріння роду з діда-прадіда. Додатком до першого видання книги стало генеалогічне дерево роду, викладене на електронному носії. На сьогодні цей неоціненний матеріал є у вільному доступі у мережі інтернет.

Сама ж книга дістала високу оцінку на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Зокрема, її автор став лауреатом Всеукраїнського пошукового конкурсу «У нас одне коріння», лауреатом літературно-мистецької премії імені Володимира Малика та загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», удостоївся багатьох інших нагород. А ще Микола Павлович – лауреат Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», що зібрав учасників з 26 країн світу. У номінації «Мій Шевченко» він отримав диплом першого ступеня.

Та важливим завданням для себе Микола Лисенко вважає не тільки передати наступним поколінням інформацію про родовід Тараса Шевченка – своєю працею він сподівається заохотити українців цікавитися своїм минулим, досліджувати рід та зберігати пам’ять про своїх предків.
 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

19 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
16:48
Науковці з Черкащини отримали обласні премії
15:35
На Черкащині попрощалися із полеглими воїнами
13:47
У черкаському зоопарку відвідувачі можуть поспостерігати за годівлею тварин
11:30
У Черкасах водій збив на пішохідному переході юнака
09:13
На Черкащині вночі оборонці знищили ворожі "шахеди"
18 травня 2024
17:15
У центрі Чигирина невідомий викрав з клумби кущі квітів 
14:17
В'їхав у паркан: у Черкасах в ДТП постраждав водій (ФОТО)
12:45
В Україні набув чинності закон про мобілізацію: що змінилося
11:22
У Черкаській області діятимуть графіки обмеження електроенергії
09:36
Вхід вільний: черкащан запрошують відвідати художній музей 
17 травня 2024
20:00
Цьогорічну виставку старовинних авто у Києві присвятили полеглому черкаському захиснику
19:31
Вічна пам'ять: на Черкащині в останню путь проведуть захисника
18:35
У Черкасах сталася пожежа у металевому гаражі 
17:01
На Черкащині землю водного фонду, вартістю 400 мільйонів, намагалися передати приватному підприємству
16:42
На Уманщині чоловік наловив риби майже на 100 тисяч
16:03
Застряв у мулі: у Золотоноші на річці врятували чоловіка
15:52
У Черкасах на пішохідному переході під колеса авто потрапила жінка
15:29
На Черкащині до природно-заповідного фонду повернули землю вартістю понад 8 мільйонів
14:47
На Черкащині троє утриманців колонії разом із посібницею "на волі" видурювали гроші в інтернеті 
13:39
Невдовзі у деяких черкаських будинках будуть промивати системи опалення 
13:16
На Черкащині громада попрощалися із воїном, який загинув під час бойових дій
12:43
До уваги водіїв: у Черкасах встановили нові дорожні знаки