Понад тисяча викликів на COVID-19 за чотири дні: як сьогодні працює черкаська "екстренка"
Ситуація для "швидкої" в Черкаській області на сьогодні напружена, адже сильно зросла кількість щоденних викликів. Якщо зрівнювати з простими днями (не коронавірусним періодом), кількість викликів зросла на 40-45 відсотків.
Про це під час пресбрифінгу повідомив директор КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Ігор Фесун.
За чотири дні тільки на коронавірус і на підозру на COVID-19 медики виїжджали більше 1100 разів по Черкаській області. Це понад тисяча осіб, яких треба було оглянути, оцінити стан, ухвалити рішення про госпіталізацію або про рекомендації на подальше лікування.
"Що таке виклик на коронавірус? Це бригада приїжджає в захисних костюмах, заходить, оцінює стан пацієнта, надає допомогу або госпіталізує. Після цього бригада йде на оброблення й близько 1-1,5 години вона обробляється. Ось чому бригади дуже зайняті й це потребує багато часу", – розповів Ігор Фесун.
Він також додав, що останні декілька днів кількість випадків стабілізувалась та вирівнялась. Вона й надалі дуже велика й бригада майже не спить, але перестав йти ріст, який був на початку тижня.
"Ця хвиля відрізняється від попередньої через те, що пацієнти набагато важчі. Багато пацієнтів молодшого віку, дітей, вагітних. Усі госпіталізовані пацієнти – киснезалежні. Цей штам набагато агресивніший. Зараз ускладнення можливі на третю добу й стан може погіршитися буквально за 2-3 години. Тобто ситуація може бути нормальна, пацієнт зв’язався з лікарем сімейним, отримав рекомендації, а вже за годину ми отримуємо виклик, що цей пацієнт задихається. У такому випадку людина госпіталізується і їй надається кисень. Цей штам набагато важче переноситься", – каже Ігор Фесун.
Нагадаємо, що з понеділка Черкащина може потрапити до "червоної" карантинної зони.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter