Реклама
Реклама
30.11.17 09:53

"Є внутрішні гроші для того, щоб не повзати на колінах", - Гриценко в Черкасах про цинічні умови МВФ


Реклама

 

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вважає умови МВФ, на яких Україні згодні надати кредит абсолютно неприйнятними. Політик називає аморальними і вимоги для надання європейського кредиту в сумі 600 млн євро, на які нещодавно погодився Петро Порошенко в Брюсселі. Він також заявив, що його партія, якби була в парламенті, ніколи б не голосувала за проект про державний бюджет, який розглядатимуть на наступному тижні у Верховній Раді України.

Про це Анатолій Гриценко розповів сьогодні, 29 листопада, під час прес-конференції.

Так, політик зазначив, що із чотирьох умов МВФ, у партії підтримують лише одну – це швидке утворення антикорупційного суду.

"Це те, заради чого ми виходили разом із громадськістю 17 жовтня під парламент. Це вкрай важливо. Уже всі говорять про те, що в Україні боротьба з корупцією схожа на спортивну риболовлю – спіймав і відпустив. Інші три вимоги - неприйнятні категорично", - сказав Анатолій Гриценко.

Серед них - відкриття ринку землі в Україні з 2018 року.

"Усі фінансові ресурси сконцентровані в кількох родинах, починаючи з президентської. Порошенко уже став доларовим мільярдером за версією журналу Forbes.  Крім кількох родин, в Україні ніхто немає грошей купувати ту землю. Буде те, що було з приватизацією державних промислових об’єктів – тупа швидка скупівля задешево. Замість 20 тис євро за Га - заплатять 20 тис грн", - пояснив політик.

Друга вимога – це швидка приватизація залишків державного майна. Анатолій Гриценко зазначає, що Президент свої підприємства в умовах кризи не продає, адже розуміє, що це буде задешево разів у п’ять-сім, а то у десять.

"Він знає, що в умовах стабільної економіки, стабільної влади, нормальної ефективної судової системи, захисту інвестицій – усі ці об’єкти без жодної копійки вкладання здорожчають разів у десять. От тоді їх і треба продавати. МВФ же пропонує це зробити негайно", - сказав Гриценко.

І найбільш цинічною вимогою лідер партії вважає підвищення цін на газ для населення.

"Куди вже далі? Тому підсумок – на таких умовах кредит МВФ хай залишать собі. Він нам не потрібен. Якби в мене Порошенко чи Гройсман запитали, де знайти ресурси, я б їм сказав. Це й сьомий кілометр, і використання спрощеної системи на крупних ієрархічних підприємствах, де розвивається крупний бізнес, і офшори та багато інших джерел. Є внутрішні гроші для того, щоб не повзати на колінах перед МВФ і не приймати ті умови, які для нас категорично неприйнятні", — сказав Анатолій Гриценко.

Окрім цього, лідер "Громадянської позиції" розповів про останню поїздку Президента Українидо Брюселлю, де він публічно заявив, що зробить усе від нього залежне. Щоб Україна виконала вимоги для отримання 600 млн євро.

"Суть цих вимог – аморальна й чорна. Одна з них – це зняти мораторій на експорт лісу- кругляка. Європа в цьому випадку вчиняє абсолютно цинічно й несправедливо щодо України. Вона хоче дати нам 600 млн євро, а ми в свою чергу, щоб вирубали наші ліси. Вони вироблятимуть меблі, іншу продукцію з деревини, а потім привозитимуть сюди й продаватимуть у десять разів дорожче. У середньому в Європі рівень лісистості втричі вищи,  ніж у нас", - сказав Анатолій Гриценко.

Політик також пояснив, чому партія "Громадянська позиція" не підтримує проект про державний бюджет.

"Чому принципово за такий бюджет голосувати не можна?  Перша причина полягає у тому, що практично за всіма напрямами видатків іде збільшення. Друга причина – уряд уже набрав скільки боргів, що соромно сказати. На кожну родину борг уже перевищив 200 тис грн.. І уряд продовжує нарощувати ці борги, закладаючи в бюджет нові заборгованості внутрішні і зовнішні, і за рахунок обвалу гривні, тому що борг потрібно віддавати в доларах, а збираємо податки ми в гривнях. Обвал гривні закладений і в наступний рік. На кінець наступного року, згідно із проектом бюджету, долар коштуватиме 30,1 грн, а в середньому за рік -29,3 грн. Тобто буде ще більше - 250 тис грн матиме боргу кожна українська сім’я. Тому принципова позиція – досить брати кредит. Треба створювати умови, а ми маємо все для цього, щоб в країну йшли інвестиції і внутрішні, і зовнішні", - переконаний політик.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Гриценко #лідер #земля

Останні новини

28 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:32
“Черкасиенергозбут” закликає споживачів передавати покази електролічильника своєчасно
15:02
Пів сотні троянд та сльози: піротехнік з Умані освідчився коханій
13:00
Сьогодні річниця ракетного обстрілу Умані, коли загинуло 24 людини
11:15
У Черкаси приїздив міністр МВС
09:51
Черкаський ТЦК тимчасово припинив прийом документів на відстрочку
27 квітня 2024
17:59
Черкащанин Довбик закріпив своє лідерство у гонці бомбардирів іспанського чемпіонату
15:30
Цьогоріч на Черкащині зафіксували 15 випадків хвороби Лайма
13:47
Якими сервісами для передачі показів лічильника користуються черкащани
11:35
У Черкасах поліцейські прийшли до членів ВЛК
09:14
У Черкасах не стало експерта-криміналіста
26 квітня 2024
20:06
На Черкащині товариство, яке завищило ціну за електроенергію, сплатить понад 160 тисяч до бюджету
19:07
В ОВА повідомили останні дані щодо ліквідації наслідків ракетного удару по Смілі
18:14
На Уманщині може бути чутно вибухи 
17:06
Вічна пам'ять: на Черкащині попрощаються із військовим
15:58
На Черкащині розпочали обстеження місць відпочинку до купального сезону
15:36
Для черкаських захисників облаштували каплицю
14:58
У Черкасах виявили пошкоджене авто, водій якого мав із собою наркотики
14:20
Впав разом із пасажиром: на Черкащині мотоцикліст намагався втекти від поліцейських (ВІДЕО)
13:59
“Всі борги реструктуризуються. Головне, щоб споживач мав намір оплатити”, – "Черкасиенергозбут" про боржників за електрику
13:51
У Черкасах вшанували пам'ять загиблих під час аварії на Чорнобильській АЕС
13:27
На Черкащині триває загроза підтоплення деяких населених пунктів
12:30
На Черкаській ТЕЦ стартувала підготовка до осінньо-зимового сезону