14.09.20 12:46

Інновації та соціальний бізнес: як у Черкасах працює сучасне підприємство (ФОТО)



Інновації та соціальний бізнес: як у Черкасах працює сучасне підприємство (ФОТО)

 

Компанія "UKRAVIT" упродовж багатьох років виробляє продукцію для захисту рослин. Окрім цього, інвестує в науку, впроваджує нові інноваційні технології виробництва, розвиває соціальну інфраструктуру. Компанія є найбільшим українським виробником сучасних препаратів для захисту рослин, добрив із мікроелементами та засобів чищення побутових шкідників. На сьогодні підприємство виробляє понад 150 позицій продукції. Це найбільша кількість препаратів одного виробника на ринку України.

Про те, як розвивається компанія в Черкасах дізнавалася кореспондентка Zmi.ck.ua.

 Підприємство було засноване в 1999 році й спочатку спеціалізувалося на виробництві засобів проти гризунів і домашніх шкідників. А вже через п’ять років компанія почала власне виробництво препаратів, які постачала на аграрний ринок.

"Усе починалося з двох-трьох людей. І поступово воно виростало. Ми весь час працювали наполегливо командою. Якщо подивитися на весь шлях, який ми пройшли, то можна буде книжку  написати. Було багато історій. Наприклад, 2007 році нас хотіли рейдернути в Черкасах, бо ми купили базу й почали в неї вкладати.  Ми все поступово будували, відновлювали закинуті приміщення", – зазначив директор компанії "UKRAVIT" Віталій Ільченко.

Швидкість розвитку та використання інноваційних технологій дозволило в 2008 році відкрити ТМ "Аптека садівника", де виробляли продукцію для потреби приватного сектору. Крім цього, ще через два роки компанія "UKRAVIT" розпочала виробництво мінеральних добрив  з мікроелементами ТМ "Авангард" та стимуляторів і регуляторів росту рослин. Максимально задовольнити потреби клієнтів підприємству вдається завдяки тому, що воно також пропонує повний технологічний сервіс для аграріїв у будь-якому регіоні.

"Якщо ми купили якесь обладнання, то це бачить команда й вона розуміє, що тут відбувається розвиток. І тоді вони хочуть залишатися й працювати тут, а не йти на інше підприємство. Ми зараз відкриваємо нові ринки, нові продукти створюємо", – розповів Віталій Ільченко.

Він також додає, що в Україні тільки починали цей бізнес багато підприємців просто завозили товар, але не думали про те, щоб на місці розпочати виробництво. Компанія "UKRAVIT" ж мала стратегічне бачення.

"У той час, коли починали, тоді митниця взагалі не працювала, люди не платили податки. Всі заробляли й не думали про завтрашній день. А ми звикли працювати й думати стратегічно. Завозити й продавати  - це на короткий період, тому ми вирішили, що в Україні має бути своє власне виробництво. Мені пощастило, що я зміг зібрати команду однодумців. Разом із ними крок за кроком ми розвивалися й робили те, що любимо", – зазначив Віталій Ільченко.  

Сьогодні компанія вийшла на європейський ринок та постачає свою продукцію в Молдову, Грузію, Африку, Азію, Східну Європу та близький Схід.

Усього на підприємстві є 60 ліній виробництва. Перевірка сировини, проміжний контроль виробничих процесів і контроль якості готового продукту відповідає міжнародним стандартам якості та безпеки, що підтверджують сертифікати ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001.

Створення продукції розпочинається в лабораторіях "Інституту здоров’я рослин". Це перша в Україні наукова установа, яка проводить дослідження у форматі "Green Chemistry". Цей підхід передбачає дбайливе ставлення до природи, зменшення застосування шкідливих компонентів, правильну утилізацію та перероблення відходів, а також використання поновлювальної сировини. Компанія "UKRAVIT" також планує створити переробне підприємство, яке в комплексі з виробництвом та науково-дослідним інститутом стане новітнім біохімічним агроіндустріальним парком.

У цьому інституті вирощують рослин методом аеропоніки. Деякі кімнати спеціально переобладнанні під фітотронні. Тут вирощують культури закритого та відкритого типу методом аеропоніки. Такий метод дозволяє економити вичерпні ресурси планети, зокрема воду та грунт.

"Використовуємо метод аеропоніки. Коренева система рослини перебуває в повітрі. Є форсунка, через яку поступає поживні речовини. Усередині нічого немає. Технологія не нова, але дуже мало інформації по ній. Вона передбачає максимальний збір урожаю. Ми експериментували з картоплею, соняшником, томати – з різними культурами", – зазначив  начальник агробіологічної лабораторії "Інституту здоров’я  рослин" Володимир.

Також додає, що технологія передбачає використання 80 літрів води на два тижні живлення для рослин. Усього є шість кімнат, у яких тестують різні розчини.

Дослідження в компанії проводять на базі власного лабораторного комплексу, оснащеного найбільш сучасним обладнанням.

Компанія підтримує соціальні програми, створює робочі місця, розвиває соціальну інфраструктуру, науку та захищає екологію.  

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#агро #аграрії #компанія #розвиток #виробництво

Останні новини

18 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)
17:27
Примарилося зґвалтування: у Черкасах пенсіонерка сплатить штраф за неправдивий виклик
16:38
У Черкасах виявили водія з ознаками сп’яніння
15:47
У Черкаському районі попрощалися із воїном
15:16
В одному із черкаських парків комунальники облаштували пандус
14:50
“Я просто в ах**: дорога на Черкащині вразила відому співачку
14:25
Потрапили під артилерійський удар: військовий звернувся до черкащан із проханням про допомогу
13:06
На Чорнобаївщині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику
12:59
Можливі підтоплення: на Черкащині прогнозують небезпечні гідрологічні явища
12:30
Черкаські богатирі достойно представили область на чемпіонаті України з пауерліфтингу
11:48
У Черкасах врятували двох більченят з ознаками отруєння
11:26
Легалізація вогнепальної зброї на Черкащині: які переваги та ризики
10:49
Рух транспорту через Канівську ГЕС на декілька днів буде частково перекрито
10:25
Один із черкаських ТРЦ"замінували"
09:58
На Черкащині на колінах провели загиблого воїна
09:03
У черкаському онкоцентрі готують спеціальний бункер
17 квітня 2024
20:20
У Черкасах шукали літнього чоловіка, який загубився
19:09
Жителя Уманщини засудили за неявку до ТЦК
18:09
В одному із мікрорайонів Черкас відсутнє електропостачання
17:18
Проведе дев'ять років за ґратами черкащанин, який пограбував неповнолітнього