23.09.16 14:42

Нові перспективи: на Черкащині планують створити перший в Україні агро-індустріальний парк



Нові перспективи: на Черкащині планують створити перший в Україні агро-індустріальний парк

 

В області невдовзі запрацює Агенція регіонального розвитку.

Учора на Черкащині пройшов перший день ІІ Міжнародного інвестиційного форуму. Представники влади та бізнесмени провели кілька дискусій щодо інвестиційної привабливості області та перспектив розвитку, повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.

Нагадаємо, участь взяли понад 100 представників українських та закордонних компанії.

«У нас є чітка стратегія, у якій одна з цілей – створення конкурентоспроможності нашого регіону. Та для цього потрібні інвестиції. Ми презентуємо команду і механізми, за допомогою яких, реалізуємо наше прагнення розвивати Черкащину», – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

ЧИТАЙТЕ: "Інвесторів тут люблять": На Черкащині стартував міжнародний інвестиційний форум

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко запевнив, що обласний центр також відкритий для інвесторів. Більше того, Черкаси – вже на шляху розвитку.  

«Співпраця з інвесторами – одне з найголовніших питань сьогодення для місцевої влади. Нині в економіку міста Черкаси інвестиції надходять з 35 країн світу. Серед основних: Кіпр, Велика Британія, Німеччина, Польща, Чехія. В міській економіці працюють близько 105 млн. доларів США. Найбільша частка іноземних інвестицій зосереджена у підприємствах промисловості», – розповів учасникам форуму Анатолій Бондаренко.

Головним дійством стала презентація Агенції регіонального розвитку та концепції створення індустріальних і аграрних парків на Черкащині. 

За словами Юрія Ткаченка, в Агенції відбуватиметься прозорий конкурс, працюватимуть та залучатимуться перспективні, мотивовані особи, які хочуть змінити країну. Голова ОДА впевнений, що за допомогою цього механізму вдасться реалізувати амбітну мету – до 2020 року зробити Черкащину конкурентоздатною.

«Зараз впроваджуємо основну реформу – децентралізацію. Тому нині почалася боротьба між регіонами. Той, кому вдасться першим створити самодостатню громаду, «виграє». Адже за програмою Євросоюзу, такі громади отримають додатковий ресурс. Ми розуміємо, що наша область є аграрною. Але всю сировину ми експортуємо, а не переробляємо на місці. Тож найголовніше – створити робочі місця та умови для розвитку промисловості. Ми сьогодні запропонуємо перспективну та зручну для інвесторів модель – агро-індустріальні парки», – повідомив Юрій Ткаченко.

Протягом наступного року на Черкащині спробують організувати навчання для ІТ-спеціалістів. За словами владців, сьогодні в області є 43 тис. студентів. Половина з них навчаються за технічною спеціальністю. Але після закінчення навчання вони працюють за зарплату 100-150 доларів США.

«Для нас також стоїть завдання – створити технічну інноваційну базу для перспективних професій. Ми почали працювати з громадськими організаціями. У нас дуже розвинутий ІТ-кластер. Це величезний потенціал нашої області, який ми не використовуємо. Його використовують за кордоном. Ми почали працювати над створенням умов для навчання із залученням бізнесу і ІТ-спеціалістів на підприємствах у регіоні. Наступного року, за допомогою держави, ми хочемо створити філію відомих світових університетів для підготовки ІТ-спеціалістів», – розповів голова Черкаської ОДА.

ЧИТАЙТЕ: Податкова та поліція: на кого скаржаться підприємці на Черкащині

На Черкащині для інвесторів планують створити зручні умови, прибравши бюрократичні перепони. Раніше підприємці на рівні області вже створювали аналогічну агенцію. Але цього разу консолідували зусилля бізнесу, влади та науковців. Керівник агенції, якого оберуть на конкурсній основі, представлятиме область і займатиметься залученням і супроводженням інвестицій. На думку Юрія Ткаченка, цей інструмент дасть великий поштовх у розвитку.

«Агенція буде зареєстрована за день-два. На першому етапі роботу розпочне Володимир Чеповий. До нього є довіра бізнес-спільноти в Україні і за кордоном. Створити парки планують на земельних ділянках у Золотоніському, Звенигородському, Уманському районах та у Черкасах», – повідомив очільник області.

Потенціал Черкащини відзначили і підприємці.

«У 2015 році ми об’їздили 17 регіонів України. На диво, тільки у Черкаській області відчули хоча б первинну співпрацю влади і бізнесу. Черкаси та область можуть стати позитивним експериментом, якщо ми створимо необхідні умови для інвесторів. На наступний форум ми презентуємо вже реальні результати і здобутки», – зазначив президент Української Бізнес Асоціації та в.о. директора АРР Володимир Чеповий.

А президент холдингу «Сатурн» Олександр Громико згадав, як починався розвиток їх підприємства на Черкащині.  

«Наразі ми відійшли від збірки, перейшли на повноцінне виробництво і самі створюємо клони заводів, які працюють у Китаї та Туреччині. Коли ми вирішили розширюватися, за рік нам владці особисто показали майданчики, куди ми могли зайти. Тепер на заводі у Черкасах відбуватиметься виробництво холодильників. Ми просто написали листа, про те, що хочемо створити 500 робочих місць, нам потрібна ділянка для розширення. Нас здивував теплий прийом і велика кількість пропозицій щодо майданчиків. Впевнений, що наш приклад стане для інших лакмусовим папірцем, що підтверджує: тут можна будувати заводи і інвестувати», – наголосив Олександр Громико.

ЧИТАЙТЕ: Підприємці готові самі будувати дорогу на вул. Сурікова у Черкасах

Під час форуму також презентували концепцію індустріальних парків Черкаської області. За словами Юрія Ткаченка, на це були виділені кошти з обласного бюджету, а над самою моделлю працювали міжнародні фахівці.

«В області збирають 3,5 млн. тонн зерна. Також є фрукти, ягоди, молоко, м'ясо. Черкащина відрізняється від інших областей, адже тільки у нас можна створювати агро-індустріальні парки. У цьому напрямку розвинуті Польща, Німеччина, Нідерланди. Це дасть можливість залучити виробника сільськогосподарської продукції, інвестора, який готовий вкласти кошти у переробку та науковців», – зазначив Юрій Ткаченко.

Власним досвідом у створенні парків поділилися фахівці та представники Польщі. А надихнув бізнес-суспільство лобіст індустріальних парків, нардеп, голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Голосюк. За його словами, найближчим часом відбудуться зміни в законодавстві, завдяки яким вдасться зробити крок вперед у розвитку індустріальних парків.

Розглядає Черкащину, як можливість облаштувати виробництво біоетанолу, голова ради директорів компанії FreezOil з Нідерландів Роланд Піпер. Увагу бізнесмена привернуло те, що в області вирощують багато кукурудзи. Тож найближчим часом він вивчатиме можливість налаштувати виробництво. Однак пана Роланда бентежить стан черкаських доріг.  

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкащина #інвестиційний форум #інвестиції #підприємство #агро-індустріальні парки

Останні новини

16 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
14:58
В Умані невідомий намалював свастику на будівлі єврейської їдальні
14:34
Вимагав 7 тисяч доларів за фальшиву інвалідність: на Черкащині затримали адвоката
13:50
Черкаський гарнізон ДСНС поповнили 18 лейтенантів
13:15
“Черкасиенергозбут” повідомив про зміни в законодавстві, що стосуються споживачів-власників генеруючих установок
12:37
На Черкащині чоловік вбив батька свого товариша
12:14
Черкаські фехтувальники здобули нагороди чемпіонату України
11:06
Поламали дерева: у Смілі розшукують двох вандалів
10:52
У Черкасах більше ста будинків залишились без електропостачання
10:26
В Умані прощатимуться із загиблим воїном
09:30
В одному із черкаських садочків представили нову керівницю
09:08
Над Черкащиною вночі працювали сили ППО
15 квітня 2024
20:03
На Черкащині водій з ознаками сп'яніння мав при собі наркотики
19:05
У Черкаській області зареєстрували майже 5 тисяч хворих
18:07
На Городищині в останню путь провели військового
17:02
Черкасці зможуть подарувати військовим паску
16:45
Синоптики попередили черкащан про різку зміну погоди
16:17
У Каневі чоловіки наловили риби на майже 300 тисяч
15:51
Прикидав тіло гіллям і втік: поблизу Умані чоловік вбив знайому
15:17
Привіт, тазику: в Черкасах стартували гідравлічні випробування
13:52
Дівчаток більше: скільки малюків народилося у Черкасах за тиждень
13:36
Уманчанин сплатить штраф за спалювання трави
12:46
У Смілі в останню путь провели захисника