Реклама
Реклама
30.11.16 09:50

На Черкащині “повертають до життя” сім'ї, що втратили надію


Реклама
На Черкащині “повертають до життя” сім'ї, що втратили надію

 

Продаж, насильство, байдужість батьків та відмова ще в перші дні народження.  Найбільш незахищені – діти, яким доводиться переживати складні життєві ситуації, але не зі свої вини.

Іноді жінки через складне матеріальне становище  вирішують відмовитися від новонародженої дитини. Про таких матерів заклади охорони здоров’я сповіщають соціальних працівників, які потому з ними працюють.

Як повідомили кореспонденту Zmi.ck.ua в Службі у справах дітей Черкаської ОДА, інформації про намір відмовитися від новонародженої дитини у 2016 році не надходило.  Натомість протягом 2015 року надійшло вісім повідомлень про намір відмовитися від новонароджених дітей. Шість жінок вдалося переконати змінити своє рішення та залишити дитину в сім’ї.

«Жінка народила вдома дитину, а вранці віднесла до пологового, щоб відмовитися від неї»

Черкащанка Вікторія мала незаплановану вагітність і фінансові проблеми.

У складних умовах вона жила ще з дитинства: багатодітна сім’я, однокімнатна квартира, батьки пиячили, фінансова скрута. Тоді їй доводилося глядіти своїх менших братів, фактично замінивши маму.

Ставши дорослою, нарешті почала самостійне життя, зустріла коханого чоловіка, народила йому синочка і донечку. Пізніше вона завагітніла втретє, проте дитина на той час не була бажаною у сім’ї через вже знайомі проблеми – фінансову скруту.  Жахлива думка про “народити і віддати” прийшла до Вікторії  через відчай.

У той знаковий день жінка вдома самостійно народила дитину, а вранці віднесла до пологового будинку , щоб відмовитися від неї.  Від, можливо, найбільшої помилки у житті відмовив психолог, який виявив, що черкащанка перебуває в тяжкій післяпологовій депресії та істеричному стані.  

У підсумку розмова із фахівцем допомогла  змінити категоричні погляди  породіллі, яка все ж забрала дитину додому.

Історія закінчилася справжнім хеппі-ендом:  cім’ю почали супроводжувати відповідні соціальні служби, допомогли отримати статус багатодітної родини і допомогу від держави.

«Дізнавшись про п’яту вагітність, чоловік вигнав дружину з дому»

Валентина перебувала на 22 тижні вагітності, перебувала без роботи та у складному матеріальному  положенні. Проживала в селі з чоловіком, який вчиняв психологічне та фізичне насилля щодо неї та чотирьох дітей. Згодом жінка дізналась, що вагітна вп’яте. Ця новина не порадувала чоловіка і він вигнав власну дружину з дому.

Однак жінці допомогли потрапити до відділення патології для збереження вагітності. Валентину поставили на облік до жіночої консультації, допомогли із одягом, харчуванням та посприяли із медичним обстеженням. В результаті вагітну вдалося влаштувати до “Центру матері та дитини” у Каневі.

Після тієї історії  у житті Валентини багато що змінилося. Головне, що вона зуміла народити здорову дівчинку і стала вести здоровий спосіб життя.

«Вже збираючись йти,  жінка попросила дати дівчинці ім’я Марія»

6 листопада 2015 року . Цю дату надовго запам’ятали у КЗ “Черкаський міський пологовий будинок “.  Справа в тім, що одна із жінок, яка тільки успішно народила дівчинку, вирішила її залишити  в пологовому  будинку

через скрутне матеріальне становище.  Фахівцям із соціальної роботи Черкаського міського центру вдалося дізнатися, що вона розлучилася із чоловіком та самостійно виховує 4-річну доньку. Психологічний стан у породіллі також був далеко не найкращим: постійні сльози та категорична відмова забирати дитину додому.  Вже збираючись йти, Анна попросила дати дівчинці ім’я Марія (імена змінені). Однак в останній момент, коли здавалося вона піде назавжди, психологам вдалося переконати матір не лишати дитину.

На календарі 6 листопада 2016 року.  У родині Анни свято – перший день народження в улюбленої донечки Марійки. Дівчинка вже самостійно ходить і починає говорити. А її матусі вдалося справитися із фінансовими проблемами.

“В певний час кожна людина може потребувати допомоги і добре, коли є кому її надати”, –  розповіла директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко.

За спробу продати новонароджену дитину – 4 роки позбавлення волі

Більше року тому жителька Черкас намагалася продати свою новонароджену дитину.  Горе-мати передала немовля покупцеві просто біля обласної дитячої лікарні за 40 тисяч гривень. У підсумку жінку затримали працівники поліції.

Як повідомили Zmi.ck.ua в прес-службі в ГУ НП в Черкаській області, 25 січня цього року Соснівським районним судом було винесено вирок 25-річний Анастасії К. за вчинення злочину передбаченого ч.3 ст. 149 ККУ. Її було визнано винною у вчиненні злочину та призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.  Вирок суду вже вступив в законну силу.

Для запобігання торгівлі дітьми, дільничні інспектори поліції проводять роз’яснювальні роботи. Оперативні працівники здійснюють моніторинг інформації, щоб виявити такі випадки і запобігти кримінальному правопорушенню.  Хоча, як повідомили правоохоронці,  випадків примусового сурогатного материнства або ж усиновлення з корисливих мотивів на Черкащині не виявлено.

Як на Черкащині допомагають батькам та дітям

Якщо до соціальних служб надходить інформація про неблагополучну сім'ю,  працівники відвідують їх, перевіряючи, в яких умовах вони живуть. Оцінивши, яка потрібна допомога, забезпечують соціальний супровід.

Як зазначили в одному з Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, зазвичай складні ситуації у родині виникають через зловживання алкоголем, безробіття, прояви насильства, відсутність навичок догляду за дитиною (особливою мірою стосується осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), участь одного або декількох членів сім'ї у проведенні антитерористичної операції, вимушене переміщення сім'ї на іншу територію, інвалідність, втрату годувальника.

Протягом минулого року батьківських прав позбавлено понад 140 батьків, за 10 місяців цього – 98.

«Дітям надається психолого-педагогічні, лікувально-профілактичні послуги. Батькам роз’яснюються обов’язки щодо позитивного виховання та розвитку дітей, встановлена законодавством відповідальність за ухиляння від виконання батьківських обов’язків. У результаті переважна більшість дітей повертається у біологічну родину», – повідомила начальник Служби у справах дітей ОДА Оксана Покатілова.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкащина #сім'я #діти #допомога

Останні новини

24 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:55
В Умані під час аварії постраждав неповнолітній мотоцикліст
11:31
У Черкасах знайшли два боєприпаси
11:00
У Черкасах під стіни обленерго завітали активісти (ФОТО)
10:56
У Черкасах не продаватимуть воду за деякими адресами
10:39
Через транспортування пилу із Сахари на Черкащині спостерігається помутніння неба
09:53
616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс "Роби своє"
09:50
На Звенигородщині прощатимуться із полеглим захисником
09:22
У Черкасах у Соснівці побудують житловий будинок
23 квітня 2024
20:19
На Черкащині можливі підтоплення
19:16
На Уманщині чоловік зґвалтував та задушив жінку, яку збив на дорозі
17:21
Водія черкаської маршрутки, який порушив ПДР в центрі міста, притягнули до відповідальності (ВІДЕО)
17:13
Біля черкаського санаторію заклали сад магнолій та сакур
16:46
На Золотоніщині чоловік зарізав свого товариша
16:12
Екснардеп від Черкас Поплавський запартнерився із міською радою
15:51
У Черкасах оновили меморіальну дошку пожежному
15:10
Черкащанин за 10 тисяч доларів хотів допомогти ухилянтам перетнути кордон
14:46
На війні загинув уманчанин
13:34
Деякі черкаські вулиці та бульвар залишились без світла
13:05
У Черкасах чоловік жорстоко побив свою дружину
12:43
У Черкасах розшукали дівчину, яка загубилася
12:03
Конфіскували квартиру: жителька Черкас отримала вирок за фотографування наслідків авіаудару
11:34
У Смілі проведуть в останню путь військовослужбовця