05.03.15 10:08

Громадський транспорт як розкіш, а не засіб пересування



Громадський транспорт як розкіш, а не засіб пересування
 
Поки в Черкасах обговорюють збільшення тарифу на проїзд у маршрутках на гривню за поїздку, в області планують до 50 копійок підняти вартість проїзду одного кілометру, пишуть Вечірні Черкаси.
 
Минулий тиждень в Україні лихоманило гривню, росла вартість пального, а отже били на сполох перевізники. По Черкаській області приватники масово взялися вимагати підняття вартості їх послуг на міських, приміських та міжміських перевезеннях. Причини для таких вимог – обґрунтовані, за півроку вартість пального збільшилася майже вдвічі.
 
Від чотирьох до шести гривень вимагають підняти тариф на проїзд у громадському автотранспорті обласного центру перевізники. Міськвиконком розпочав регуляторну процедуру для підняття тарифу з трьох до чотирьох гривень. Приватники невдоволені, допоки регуляторка закінчиться, собівартість перевезень буде п’ять.
 
Щоб не зійти з ринку і перечекати кризу, перевізники скоротили кількість автобусів на маршрутах. У години пік у Черкасах транспорт рухається у звичному режимі, з 10 до 16 години на маршрути випускатимуть двічі менше автобусів. Тим часом у мерії обіцяють: вже за місяць вартість проїзду у міському електротранспорті збільшиться на 25 копійок.
 
В Умані, аби зменшити навантаження на перевізників, також вирішили скоротити кількість автобусів на маршрутах. Однак підприємці переконані, довго так не протягнуть. За їх підрахунками, сьогодні квиток в уманських маршрутках має коштувати не менше 5 гривень.
 
– Я розумію, що процедура підняття тарифів затягнута. І чекати поки вона пройде, можна довго. Але зупиняти рух транспорту в місті — це не вихід. Обіцяю вирішити це питання. Уманчани ні в якому разі не повинні залишитися без транспортного сполучення в місті, — намагається знайти порозуміння із приватними перевізниками виконуючий обов’язки міського голови Умані Олександр Цебрій.
 
Вартість проїзду у смілянських маршрутках виросла до рівня обласного центру. З минулого тижня сміляни за користування громадським транспортом платять 3,5 грн. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Смілянської міськради. Минулого тижня здорожчав і проїзд з Черкас до Києва. Наприкінці минулого року вартість поїздки до столиці зросла з 70 до 100 грн., однак не минуло і кількох місяців, як перевізники підняли ціни на свої послуги ще на 20 грн.
 
Тим часом по всій області перевізники вимушені зупиняти роботу: при існуючій вартості пального вони просто не можуть працювати за старими тарифами. Сьогодні розпочато регуляторний акт по підняттю тарифу на внутрішньообласні міжміські та приміські перевезення. Щонайбільше за місяць вартість на ці послуги зросте.
 
 Євген Кімлик, начальник Управління укртрансінспекції у Черкаській області:
 
— Сьогодні необхідно використовувати усі можливості задля зменшення собівартості проїзду. Те, що в Умані та Черкасах скоротили кількість автобусів на маршрутах – правильно. Однак, на жаль, на внутрішньообласних маршрутах ми цього зробити не можемо. У районах перевезення практично зупинилися, там і так мінімум автобусів курсує. Є райони, де  автобуси ледь не раз на тиждень ходять. У такій ситуації ми не маємо альтернативи підняттю вартості проїзду.
 
Павло Карась, екс-заступник міського голови Черкас:
 
– В усьому світі муніципалітет є замовником перевезень. Тобто міська влада у перевізників замовляє перевезення і оплачує їм кілометраж. Громадяни за проїзд платять місту. Тож у такій ситуації немає перевізників, які диктують умови роботи, немає прихованих прибутків, міська влада володіє і управляє ситуацією. У нас же ж ситуацією керують приватні перевізники. На мою думку, так відбувається, тому що владі це також зручно, адже за кожним маршрутом хтось стоїть, лобіює його, а відповідно і має певні дивіденди.
 
Валентин Прохоренко, приватний перевізник:
 
— Сьогодні якраз той час, коли і перевізники мають реформувати свою роботу. Слід міняти рухомий склад, оснащувати автобуси газовими установками. Зрозуміло, що на початку доведеться вкластися, але вже за рік ці установки себе окуплять. Ну що казати, коли сьогодні дизпаливо коштує від 25 до 27 грн. за літр, а кубометр метану – 13-14 грн. Та й міська влада має спростити свої вимоги. Не можемо ми говорити про великі комфортабельні автобуси «Євро-3». По-перше, у нас не такий великий пасажиропотік, а  по-друге суто з економічних міркувань зараз просто не до цього.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

19 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)