21.11.17 09:20

"Я готовий з’їсти краватку, якщо хтось за рік зробив доріг більше, ніж я", – Анатолій Бондаренко



 

25 листопада виповниться два роки, як Черкаси очолює Анатолій Бондаренко. Напередодні річниці "Громадське ТБ. Черкаси" поспілкувалося із керманичем міста про успіхи та провали на посаді, про гучні призначення та міжусобні війни у раді.

Анатолію Васильовичу, зараз виповнюється два роки з того часу, як ви стали міським головою Черкас, і я знайшов вашу програму, коли ви балотувалися у 2015 році. Перший абзац вашої програми: "Ми знаємо, як перетворити Черкаси на сучасне та цивілізоване місто, де влада без міжусобних війн та корупції вирішуватиме проблем городян". От, власне, зараз ми спостерігаємо міжусобні війни. Як так вийшло?

Розумієте, в один період особи в міській раді відчули, що можуть бути політиками високого рівня. І для того, щоб привернути до себе трохи уваги, вони починають знаходити собі опонента. От деякі особи знайшли опонента у вигляді міського голови, але міжусобні війни не повинні впливати на ситуацію в місті. Тобто дороги повинні робитися, тротуари повинні робитися, все повинно працювати. А політика вона була, політика вона є і політика вона буде. І можна сказати, що надзвичайно велика кількість політичних партій представлена у Черкаській міській раді. Можливо, коли будуть інші вибори, коли буде інша рада, коли більшість буде інша, можливо буде інший результат. На сьогодні маємо те, що маємо, але я докладу максимум зусиль, щоб це не вплинуло на проекти соціально-економічного розвитку нашого міста.

Ви самі пропонували Олександра Романовича на посаду секретаря міськради і виходить, що ви наступаєте на ті самі граблі, що і Сергій Олегович Одарич.

Ну виходить так. Ви у своєму питанні дали відповідь. Людина не здатна змінюватися. Так, напевно, у такій ситуації і я наступив на ті самі граблі.

Тобто, оцінюючи зараз ситуацію, через певний час після того, як обрали Олександра Романовича, ви вважаєте, що зробили не правильно?

Я вважаю, що це одна із найбільших моїх помилок.

У вашій програмі був пункт "дороги міста", де зокрема йшлося, що упродовж року на черкаських дорогах не залишиться жодної ями.

За попередній рік Черкаси стали першим містом в Україні, де на 280 тисяч населення було зроблено найбільшу кількість квадратних метрів капітально відремонтованих доріг. Це визнають у Кабінет Міністрів, і в Управлінні статистики України. Тобто повністю відремонтовано більше двохсот тисяч квадратних метрів доріг.

Але ж не всі?

Але ж не всі. А я скажу, що одні ремонтуються, інші руйнуються, тому що термін експлуатації наших доріг вже вийшов. І цьогоріч ми трошки збавили темпи, але ми все-таки йдемо у правильному напрямку і я думаю, що у прийдешньому році реалізуємо амбітні проекти. Якщо хтось скаже, що якийсь міський голова за рік зробив більше доріг, ніж Бондаренко, то я готовий з’їсти свою краватку.

У вашій програмі є ще пункт стосовно громадського транспорту. Перше – це побудова тролейбусної лінії на Гагаріна. Друге – нічний графік руху громадського транспорту. Коли ми зможемо це все побачити?

Коли я прийшов міським головою, на лінію виходило 42 тролейбуси. На сьогодні це вже 64 машини. Я вважаю, що це крок вперед. Удвічі збільшилася виручка тролейбусного парку і ми не закінчили соціальні програми, а ми їх збільшили, тому безкоштовно їздять учні та студенти. Це крок перед. Виручка збільшилася удвічі. Я вважаю, ми на правильному шляху рухаємося. Ми будемо вивчати питання і побудови лінії. Там є проблема із силовою підстанцією. На жаль, нам своїми силами не вдасться впоратися. Я думаю, що ми вивчимо питання, щоб взяти міжнародний кредит Європейського банку реконструкцій та розвитку, і таки зробимо сучасну транспортну компанію у місті, яка повністю була монополістом. А стосовно нічного транспорту, то це питання ще треба вивчати, щоб зрозуміти, чи це буде користуватися попитом. Нові заміри пасажиропотоку у нас будуть в грудні, і ми будемо потихеньку підходити все-таки до транспортної реформи.

Найбільш обговорювана тема, принаймні в журналістському середовищі зараз, це призначення депутатів на посади. За останній час в мерії працевлаштувалися депутати Віталій Косяк, Максим Скорик, Олена Шевченко, також Олексій Мельник, Максим Шадловський. І постійно з’являється нова інформація, що нові люди очолюють різні департаменти або стають заступниками. До призначення Олексій Мельник був ведучим весіль, а Максим Шадловський перед тим, як потрапити в раду був продавцем косметики для волосся. Як ці люди можуть очолити комунальні підприємства "ЧЕЛУАШ" або стати заступником деректора департаменту освіти?

А як актор Рональд Рейган став президентом Америки? Немає межі досконалості. Я вважаю, що Олексій Мельник проявив себе з позитивної точки зору. Коли він був заступником директора «Дирекції парків», пляж "Пушкінський" став окрасою міста. Я вважаю, що Олексій Мельник – нормальний підготовлений фаховий менеджер, має відповідну освіту. А чим він займався у вільний від роботи час, то може в нього хобі таке – вести весілля? Ну це таке. Що стосується Максима Шадловського, то він тренер по боксу, має відповідну фахову освіту. Я вважаю, що якраз за цей напрямок він відповідає в департаменті освіти. Люди приходять виграють конкурси і стають новими очільниками.

А чому ви не призначаєте відкритих конкурсів?

Їх призначили відповідно до норм чинного законодавства. Будемо проводити відкриті конкурси, зараз працюємо над зміною структури. Будемо радитися, тому що кожна людська доля потребує уваги. Ви знаєте, що колектив міської ради близько 570 осіб і це заробіток сім’ї, це доля людини.

Чому ви пропонуєте Тараса Кібала на директора "Черкаських ринків"?

Він пройшов у мене співбесіду, сподобався. Він запропонував свій план розвитку. Я вважаю, що цей план розвитку на сьогодні нормальний і будемо втілювати його.

Тобто можна людині з вулиці прийти і запропонувати план розвитку чогось?

Десятки людей приходять, які спілкуються зі мною в моєму кабінеті, потім отримують посади. Ви можете подивитися у приймальні зараз сидить дівчина. П’ять днів тому ми поспілкувалася із нею і дали шанс. У мене на співбесіді була дівчина, яка працювала помічником голови Луганської обласної державної адміністрації. Вона приїхала сюди, вийшла заміж і хоче працевлаштуватися. Вона каже: «Я готова. Я професійна, хочу працювати. Працювала у відділі кадрової роботи і готова працювати». От ми вивчаємо зараз, куди б цю людину працевлаштувати.

Тобто у вас соціальна місія допомагати людям?

Так, соціальна місія. Я вам скажу, що десятки людей працевлаштував і нічого страшного в цьому немає. Молоді люди, літні люди не могли знайти роботу. Така, напевно, моя місія міського голови, але за кожного я несу відповідальність, як і за прикрі випадки, так і за гарні речі.

Чи жалкуєте, що свого часу призначили Олександра Яценка директором департаменту ЖКК?

Він не виправдав ті надії, які на нього покладалися.

Чи мають вплив кримінальні угрупування на міські рішення, які ухвалює міська рада?

Хочуть мати, але не мають.

Що це за люди?

На сьогодні можна сказати, що вони розмиті. Вони існують, але їх немає в міській раді.

Торік ваша мама придбала дві квартири в житловому комплексі «Сімейний», який належить вашому другу по партії Михайлу Мушієку. Орієнтована вартість житла складає майже два мільйони гривень. Де вона взяла на це гроші?

Я думаю, що набагато менша орієнтована вартість. Моя мама володіє великим бізнесом у Лисянці. Цей бізнес належав мені.

Це таксі чи щось інше?

Так, це таксі. Всі автомобілі зареєстровані, всі працівники зареєстровані. Він достатньо прибутковий і вона в змозі придбати нерухомість. Михайло Мушієк є депутатом від Лисянки, і він вільно спілкується з моєю мамою без мене. Вони все організовували, вона обирала.

Він зробив знижку їй?

Ні.

Торік було кілька моментів, коли міська влада здавала задній хід. Це коли встановили фонтан біля Центру дитячої та юнацької творчості, і досі ми не знаємо, чия це була ідея. Другий момент, коли вирішили встановити стелу "Я люблю Черкаси". Тобто виходить, що міська влада щось придумує, потім люди критикують і уже влада не знає, куди його діти. Чому не можна порадитися зі спеціалістами?

Давайте по першому питанню, замовником по реконструкції площі був департамент освіти та гуманітарної політики. Там визначалися, яким має бути фонтан. За фонтан не було проплачено жодної копійки і підрядник сказав, що раз така ситуація, то він забере його. Він його забрав, а ми заклали площу тротуарною плиткою. Але там є комунікація і я думаю, що ми повернемося колись до цієї теми. Обговоримо з містянами, який це буде фонтан, який буде проект. Що стосується другого питання, то ми вивчали різні локації для розміщення «Я люблю Черкаси». Перша локація, це біля підніжжя Пагорба Слави, друга локація в парку «Сосновий бір», третя – за межами Черкас. Це ж майно нашого міста, чого ж це його за межі вивозити! Я дав команду зробити громадське обговорення, вивчити думки і встановити там, де всім сподобається. Але я вам скажу, що на сотню осіб знайдеться 30, що їм подобається одне місце, 20 подобається інше місце і 50 – будуть свою думку відстоювати. Хтось скаже, що його треба встановити в Парку хіміків, хтось скаже, що його треба буде встановити в Долині троянд, а ще своє слово має сказати архітектор. Оце номер один.

А взагалі ви винесли якісь уроки?

Зрозуміло, що винесли уроки. Так само, як і з питанням корабля, комусь подобається, комусь ні. Винесли уроки і будемо консультуватися із громадою. Так само, як і сьогодні по громадському бюджету. Подивіться, як відбулося голосування за проекти. Групи створювалися в соціальних мережах, агітували. Всі ті проекти, які не пройшли, але набрали велику кількість голосів, я готовий пропонувати у бюджет 2018 року.

Цьогоріч у місті було два протистояння. Наскільки я розумію, саме через забудову Соснівки почалася сварка в міській раді. Коли група Олександра Радуцького і бізнесмена Олексія Бородая хотіли забудувати багатоповерхівками Соснівку, це викликало резонанс і вони відступили. Друга ситуація була, коли почалися протести проти забудови на Митниці. У мене питання: чому такі ситуації виникають? На мою думку, через те, що місто не має стратегії, тобто ми не знаємо, яку ми хочемо бачити Соснівку чи Митницю. Коли місто матиме свою стратегію?

Містом і виконавчим комітет був ухвалений генеральний план розвитку міста. Я вважаю, що він не ідальний, але близький до найкращого. Що стосується забудови Соснівки, то будуть проходити громадські слухання. Я вам скажу, що там, де яр знаходиться, можливо, і потрібно щось забудувати. Там були оборонні редути, коли наступали війська, кладовище було. Військовослужбовці там полягли, потрібно вивчати, щоб археологічна інспекція давала довідку. Що стосується, будівництва на Митниці, то у стометровій зоні жодного будівництва не велося і не ведеться.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#мер #Анатолій Бондаренко

Останні новини

20 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
17:02
Одне із товариств сплатить майже 100 тисяч до бюджету Черкащини
14:41
Знайшли навіть автомобільні покришки та каністри: поблизу Черкас прибрали трикілометрову прибережну зону
13:11
Черкаським захисникам передали 10 квадроциклів та причепів до них
12:09
На Черкащині зацвіли більше сотні тюльпанів (ФОТО)
09:00
Поліція посилила патрулювання на вулицях Черкас
19 квітня 2024
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль