Реклама
Реклама
20.04.15 15:50

Черкаси чи Свидівок: кому належить майно “Орлятка”?


Реклама
Черкаси чи Свидівок: кому належить майно “Орлятка”?

 

Вже тривай час за майно відомого табору “Орлятко” відбувається безкомпромісна боротьба. Ця справа тягнеться з часів мерства Володимира Олійника, якого вже тільки в Черкасах, але й в Україні немає. Якщо бути точним – з 1999 року.  Нинішньому меру Черкас Сергію Одаричу вона дісталась у спадок від попередників і логічного завершення її поки що не видно, пише Вчасно.

 

Конфліктуючі сторони вже неоднократно сходилися на судовому рингу. У червоному кутку – Черкаська міська рада, яка заявляє, що майно табору законно належить громаді міста Черкаси, а синьому – Свидівоцька сільська рада, яка стверджує, що майно, як і земля, мають належати громаді села.

 

Ми ж зупинимося на новому витку протистояння, яке триває зараз.

 

На останній зустрічі мера Черкас Сергія Одарича із жителями Дахнівки тема табору “Орлятко” також звучала. На ній був присутній депутат Свидівоцької сільради Володимир Рафаїлов, який намагався переконати Одарича в тому, що майно табору належить сільській громаді.  

 

Цікаво, що деяка частина території , де розташований табір, особисто належить пану Рафаїлову. Водночас міський голова Черкас парирував всі спроби суперника: “Якщо хочете судитися – будемо судитися. Але я просто так майно територіальної громади міста Черкаси не віддам”, – зазначив Сергій Одарич.

 

Позиція Свидівоцької сільської ради

 

Табір “Орлятко” географічно розташований на території села Свидівок і багато років знаходився у державній власності. Однак за словами депутата Свидівоцької сільради Володимира Рафаїлова, який у цій судовій справі представляє її інтереси, на табір ще у 1999 році поклав око тодішній мер Черкас Володимир Олійник, який хотів його приватизувати.

 

“Олійник почав писати у Фонд держмайна, різноманітні профспілки, що, коли відбудеться приватизація, на місті табору з’явиться центр для сиріт. У підсумку в 2000 році Черкаська міська рада, з грубими порушеннями, отримала право власності над майном “Орлятка”. Це був перший етап. Табір передавався у робочому стані, все функціонувало. Про що свідчать складені акти. А потім його майно просто зруйнували”, – говорить Володимир Рафаїлов.

 

За словами депутата, у 2005 році до виконавчого комітету Свидівоцької сільради із заявою звернулася представник Черкаської міськради пані Т.О. Савченко із вимогою надати підтвердження, що майно табору належить Черкаській міській раді.

 

“І наш виконком дає рішення не тільки по табору “Орлятко”, а й по іншому майну, що розташованому на його території, хоча воно належало іншим людям. А у 2007 році вже міськрада скасувала табір як юридичну особу і мала право що завгодно робити із майном”, – зазначив Володимир Рафаїлов.

 

У 2014 році депутати Свидівоцької сільради, керуючись Законом України про місцеве самоврядування ст. 59, пункт 9, відмінили рішення свого виконавчого комітету 2005 року.

 

У  законі прописано “Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою”. “

 

"У процесі багаторічної судової тяганини у Київському господарчому суді нам вдалося з’ясувати, що табір “Орлятко”, – це не просто майно, а об’єкт соціальної інфраструктури. І в цьому разі процес передачі майна відбувається в інший спосіб, ніж це сталося. Обов’язково має бути рішення Фонду держмайна. І як виявилося, такого рішення не приймали, що нам підтвердили у Фонді”, – зазначив Володимир Рафаїлов.

 

А от на запитання журналіста “Вчасно”, звідки в його власності з’явилася певна частина землі, на якій розташований табір, депутат сільради відзначив, що не хоче публічно коментувати цю інформацію, оскільки вона може бути використана проти нього. Але податок за цю землю справно сплачує і його право власності доведено в суді.

 

Секретар сільської ради Лариса Острицька повністю розділяє позицію депутата щодо повернення майна табору у власність громади.

 

“У 2005 році наш виконком незаконно надав дозвіл на оформлення права власності Черкаській міській раді. Потім це рішення відмінили. Більше того, члени виконкому 2005 року сьогодні підтверджують, що те їхнє рішення було незаконним. Тому ми б хотіли забрати цей комплекс у свою власність. І депутати сільради це підтримують А потім, можливо, залучити якогось інвестора, щоб дійсно зробити оздоровий дитячий заклад для інвалідів чи на зразок того, що вже був колись. Нехай би не одна сільська рада вкладала в нього кошти, бо це дуже велика сума. А от частково, я думаю, ми б долучилися”, – зазначила Лариса Острицька.

 

 Позиція Черкаської міської ради

 

Ще влітку минулого року міський голова Черкас Сергій Одарич на своїй сторінці у Facebook повідомив, що табір “Орлятко” намагаються незаконно приватизувати. “Мене турбують спроби в незаконний чи напівзаконний спосіб позбавити місто Черкаси права власності на цей майновий комплекс. Коли кілька років тому ми шукали орендаря, то умови були чітко визначені – орендар звільняється від орендної плати на суму здійснених поліпшень, але власність лишається за містом. І так табір відновлювався кілька років. Але минулого року умови оренди “чомусь” змінилися. А в останні дні “папірєдників” з’являється проект рішення про викуп табору орендарем. Водночас, дивне співпадіння (!), Свидівоцька сільрада скасовує реєстрацію права власності громади Черкас на цей табір. Продумана організована схема крадіжки міського майна”, – зазначав Сергій Одарич.

 

У коментарі виданню "Вчасно" міський голова Черкас окреслив “фронт”, на якому базуються основні притензії черкаської влади до сільради.

 

“У 2005 році Свидівоцький виконавчий комітет визначив право власності на майно табору за Черкаською міською радою. А минулого року, під час революційних подій в Україні, з’являється рішення депутатів сільради про скасування реєстрації права власності за містом.

 

Враховуючи обставини прийняття цих рішень і внесення змін до державного реєстру щодо права власності я вважаю, що тут є ознаки злочину. Тому що це все відбувалося у вихідний день, незрозуміло як збиралися депутати, реєстратор працював і вносив записи у реєстр. Ми вважаємо, що вони перевищили власні повноваження, тобто не мали права відміняти рішення виконкому 2005-го року”, – зазначив Сергій Одарич.

 

Міський голова Черкас говорить, що шість років звертався до Свидівоцької сільради, щоб вона відвела місту земельну ділянку під цим табором для його майна, але цього так і не було зроблено.

 

“Виходить, що весь цей час майно весить у повітрі. З приводу цього була низка рішень судів, які зобов’язували сільраду це зробити, але досі землю так і не виділили. Окреме питання, до якого ми обов’язково повернемося, це рішення Свидівоцької сільради, за яким частину того майна (деякі будиночки, земельні ділянки) було передано в користування іншим особам. Зокрема, депутату сільради Володимиру Рафаїлову. Тому тут також виникає питання законності цих рішень”, – повідомив Сергій Одарич.

 

У коментарі "Вчасно" Володимир Рафаїлов підтвердив, що Сергій Одарич письмово звертався до сільського голови Свидівка Світлани Вовк про відведення відповідної земельної діляники під табором, але, окрім звернення, не було надано інших документів, на основі яких це мали зробити.

 

“Пізніше до нас із таким же проханням звертався тодішній в.о.мера Черкас Віктор Білоусов. Сільська рада надала перелік документів, які має підготувати Черкаська міська рада, щоб можна було відвести землю. Але цього так зроблено і не було”, – прокоментував Володимир Рафаїлов.

 

Загалом, як бачимо, позиція міського голови Черкас з того часу не змінилася –  майно “Орлятка” має бути у власності громади Черкас.  Хоча багато років поспіль Сергій Одарич був прихильником продажу будь-якого майна, яке місто не може утримувати за власний кошт. На що він пояснив, що така позиція стосується не всіх об’єктів.

 

“Це не стосується деяких стратегічних об’єктів і соціальної сфери, зокрема баз відпочинку, дитячих садків та шкіл,  Я вважаю, що місто не повинно втрачати право власності на ці об’єкти. Ми готові надавати майно в оренду, щоб орендар використовував його з тією метою, з якою воно було створене. В данному випадку, у таборі “Орлятко” мають оздоровлювати наших дітей”, – прокоментував Сергій Одарич.

 

Начальник управління власності міста Ірина Крамар у коментарі “Вчасно” повідомила, що у Черкаській міськраді чекають рішення суду.

 

“Ми наразі чекаємо, яке рішення прийме суд у цій справі. Приміщення табору знаходяться у оренді, а орендар сплачує щомісяця відповідну плату і готується до літнього сезону. Тому як вирішить суд, там ми і будемо діяти”, – прокоментувала Ірина Крамар.

 

Дахнівська Січ

 

З 2011 року табором “Орлятко” займається депутат Черкаської міської ради Микола Мирза, який на його території вирішив створити справжню Дахнівську Січ – табір для оздоровлення дітей.  Для цього йому треба було фактично знову відбудувати табір, оскільки його майно було фактично розвалене. До речі, наразі орендарем майна до 2016 року є фонд “Дахнівська січ”, яким керує депутат.

 

“Мені, як орендарю, абсолютно все рівно, хто буде власником цих будівель. Я їх ремонтую, доглядаю інфраструктуру і хочу працювати, тобто оздоровлювати дітей. Але я не можу це робити через те, що земля в одних руках (Свидівоцька сільрада. – ред.), а майно в інших руках (Черкаська міська рада. – ред.). Немає цілісності. Таким чином, не можу працювати із державними структурами – заключати договори. І протягом багатьох років міська рада не може дійти спільної думки із сільською”, – зазначає Микола Мирза.

 

У цій ситуації його найбільше дивує позиція депутата Свидівоцької сільради Володимира Рафаїлова.

 

“Він говорить, що є група дітей, які чимось займаються. Я йому неодноразово говорив, що нехай приходять на Січ. Я хочу, щоб там кожен квадратний метр був зайнятий якимось організаціями, дітьми. Вже два роки на території безкоштовно тренуються самбісти, бійці “Азову”, ультраси, самооборонівці. Всі хто просять – будь ласка. А Рафаїлов на цій території відвів собі дві земельні ділянки. А минулого року вже пропонував мені певну частину землі викупити в нього”, – зазначає депутат Черкаської міської ради (Володимир Рафаїлов спростував інформацію, що він пропонував викупити свою частину землі під табором. – ред.).

 

В коментарі “Вчасно” Микола Мирза підтвердив намір повністю викупити майно табору.

 

“Якби в сільській та міській радах була спільна думка щодо цього майнового комплексу, мене це повністю влаштовувало б. Я орендую майно і непотрібно вкладати великі кошти на його викуп. А через їхню невизначеність, яка зв’язує руки, я вирішив це майно придбати. Це буде прямий викуп. І в кого це буду робити – мені все рівно. Загалом в реконструкцію табору я вже вклав більше коштів, ніж те майно разом коштує. Там навіть елементано не було каналізації та проведеної води”, – прокоментував Микола Мирза.

 

Свою позицію з цього питання озвучив і Сергій Одарич.

 

“Будь-який орендар може мати бажання викупити майно, але рішення про його продаж буде приймати виключно його власник. А власником майна є черкаська громада в особі міськради. До того ж, табір включений в перелік об’єктів, які не підлягають приватизації. І у договірі між міськрадою і орендарем чітко передбачено – всі кошти, які орендар вкладає в поліпшення інфраструктури табору, зараховуються як орендна плата. Таким чином, власником цих поліпшень стає громада міста Черкаси. Тому жодних підстав претендувати на викуп майна у нього немає”, – зазначив Сергій Одарич.

 

На чиєму боці правда?

 

Два тижні тому у Черкаському господарчому суді відбулося засідання у цій справі. На засідання завітала нечисленна група активістів, які хотіли, щоб суд прийняв рішення на користь сільради.

 

Як зазначив представник Черкаської міської ради Олександр Мазур, наразі суть спору – Свидівоцька сільська рада не мала права відміняти рішення власного виконкому, датованого 2005 роком.

 

У той же час представники сільради переконані, що мали на це всі підстави, керуючись буквою закону. Наразі суд приняв рішення перенести розгляд справи на 27 квітня. До справи має бути залучений представник регіонального Фонду держмайна як третя сторона, що не заявляє права на предмет спору.

 

Міський голова Черкас Сергій Одарич вже обіцяє: якщо господарчий суд прийме рішення на користь сільради, його міськрада обов’язково буде оскаржувати у судах вищої інстанції.

 

Юрист Констянтин Стратілатов, який у суді представляє сільраду, загалом вважає, що рішення виконкому 2005 року є незаконним, оскільки суперечить Тимчасовому положенню про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженому Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.02 року №7/5 (в редакції, що діяла на той час).

 

“Оформлення права власності з видачею свідоцтва органами місцевого самоврядування мало б здійснюватися на підставі документів, що підтверджують їх право власності на такі об’єкти нерухомого майна”, – зазначив Контянтин Стратілатов.

 

Це однозначно був тільки перший раунд. Але бій за майно, без сумніву, продовжиться.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

24 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
16:06
Які графіки відключення електроенергії діятимуть на Черкащині в разі дефіциту потужності в енергосистемі
15:11
Синоптики попереджають про небезпеку на дорогах Черкащини
14:34
Не стало відомого журналіста з Черкащини
13:57
Стало відомо, що роздають військові біля черкаських ТРЦ
13:44
В Уманському районі сталася смертельна ДТП
13:19
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
12:55
В Умані під час аварії постраждав неповнолітній мотоцикліст
11:31
У Черкасах знайшли два боєприпаси
11:00
У Черкасах під стіни обленерго завітали активісти (ФОТО)
10:56
У Черкасах не продаватимуть воду за деякими адресами
10:39
Через транспортування пилу із Сахари на Черкащині спостерігається помутніння неба
09:53
616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс "Роби своє"
09:50
На Звенигородщині прощатимуться із полеглим захисником
09:22
У Черкасах у Соснівці побудують житловий будинок
23 квітня 2024
20:19
На Черкащині можливі підтоплення
19:16
На Уманщині чоловік зґвалтував та задушив жінку, яку збив на дорозі
17:21
Водія черкаської маршрутки, який порушив ПДР в центрі міста, притягнули до відповідальності (ВІДЕО)
17:13
Біля черкаського санаторію заклали сад магнолій та сакур
16:46
На Золотоніщині чоловік зарізав свого товариша
16:12
Екснардеп від Черкас Поплавський запартнерився із міською радою
15:51
У Черкасах оновили меморіальну дошку пожежному
15:10
Черкащанин за 10 тисяч доларів хотів допомогти ухилянтам перетнути кордон